17 Haziran 2024 Pts

Akkuş Yine Sınıfta Kaldı.Tekkiraz Beldesine Yaşlı Bakımevi Açıldı. Akkuş’a Ne Zaman Açılacak???

Beldeye Açılıyor. Kocaman Akkuş İlçesine Ne Yazık ki Yıllardır Açılmadı.

Akkuş Yine Sınıfta Kaldı

Tekkiraz Beldesine Yaşlı Bakımevi Açıldı

Akkuş'a Ne Zaman Açılacak???

Tekkiraz'a Yaşlı Bakımevi Açıldı

Ordu merkezden sonra il genelinde ilk Yaşlı Bakımevi Tekkiraz beldesinde açıldı. Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, yaşlıların huzur içinde her türlü ihtiyacının karşılanacağı bakımevini Tekkiraz’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ordu merkezden sonra il genelinde ilk Yaşlı Bakımevi Tekkiraz beldesinde açıldı. Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, yaşlıların huzur içinde her türlü ihtiyacının karşılanacağı bakımevini Tekkiraz’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Tekkiraz’da yaşlılara bakım, barınma gibi her türlü hizmetin verildiği Yaşlı Bakımevi hizmete açıldı. Uzun yıllar Kur’an kursu olarak hizmet veren ve son yıllarda atıl vaziyette olan bina, Tekkiraz Belediyesi tarafından onarılarak Yaşlı Bakımevi haline getirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet verecek olan Tekkiraz Yaşlı Bakımevi ilk etapta 25 kişiye barınma ve bakım hizmeti verecek.

Tüm alt yapısı Tekkiraz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Tekkiraz Yaşlı Bakımevi, dünden itibaren barınma hizmeti talebinde bulunanlara kapılarını açtı. Kurban kesilerek yaşlıların kabul edildiği bakımevi, gerek konfor, gerekse de verilen hizmet açısından yıldızlı otelleri aratmıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmetler Ordu İl Müdürlüğü’ne müracaatta bulunan 20 kişi dünden itibaren Tekkiraz Yaşlı Bakımevine giriş yaparak bu hizmetten yararlanmaya başladı. 2 katlı Yaşlı Bakımevi’ni beldeye kazandırdıkları için sevinçli olduklarını belirten Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, “İnsan gençliğinde bir şekilde her yere sığıyor ama yaşlanınca insan zor durumda kalabiliyor. Esasında ben kızı olmayanları düşünüyorum. Benim de kızım yok, yarın bir gün huzurevine düşeriz diye böyle bir hizmete öncülük ettik. Burası eskiden Kur’an kursu binası idi. Ancak fonksiyonunu yitirmişti ve hizmet vermiyordu. Binanın yaşlı bakımevi olarak hizmete açılmasını planladık ve yaşlı bakımevi genel müdürlüğü ile de görüştük. Kendileri bize destek verdi yardımcı oldu. Bizim müracaatımızın ardından birçok yer de böyle bir yer açmak için müracaatta bulundu. Ordu’da bizden sonra 8 ilçe daha müracaat etti ama ilk açan biz olduk” dedi.

Yaşlı bakımevine yeterince talep olduğunu ve Tekkiraz’daki bakımevinin açıldığı gün yüzde 80 doluluk oranına ulaştığını belirten Başkan Yılmaz, “Talepler Ordu il müdürlüğüne yapılmakta. Ordu’da şu an 12 kişi sırada beklemekte. Yer olmadığı için kısa bir süre önce Çaybaşı’ndan bir kişiyi Trabzon’a gönderdik. Bölgede burayı bekleyen ve buraya gelmek isteyenler var” diye konuştu. Haber: Haberordu İnternet Sitesi

 

Akkuş Yine Sınıfta Kaldı

Tekkiraz Beldesine Yaşlı Bakımevi Açıldı

Akkuş'a Ne Zaman Açılacak???

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. altun bey son cümlenize aynen katılıyorum.bu sitenin yöneticileri Mehmet DUMANdan müjde diyeek yaptığı haberlerin hesabını önce kendilerinden sormalı.dereyi görmeden paçayımı sıvadılar yoksa başka bi sistemin oyuncağı mı oldular bilemeyiz tabii…size tavsiyem müjde haberleri yerine bakın hastaneden bahsettiniz hiç bi gelişme yok huzurevinden bahettiğiniz onda da yok ama son zamanlarda ilçede hararetle konuşulan bi cezaevi projesi var bi kerede köküne kadar araştırın bu işi.ESKİ FABRİKAnın yer sahipleri yer için 15 trilyon istemişler şeref gül 10 dönüm yer bağışlamış basmacılar önce bağışlamış sonra para istemiş nedir bu olanlar bu söyletiler bi dillendirelim eğer ki ceza evi gibi büyük bi proje için bu kadar meblağalar istenip de akkuş bundan da sizin deyiminizle sınıfta kalırsa bu esnafım diye gezen menfaatçileri ortaya çıkaralım. tepki gösterelim. protesto edelim. bakın aradaşlar ceza evi son umudumuz artık bunu da bilin yoksa akkuşu az önce ismini verdiğim ve ekstra bi kaç işiye daha bırakıp terk edelim. ……..tepkim size değil

  2. Ne zaman sınıfı geçtikki? Canım akkuşlum nereye gittinde sopa yemeden geldinnnn…Demekkki Beldeler daha büyük bizler yanlış biliyormuşuz CAHİLLİK abisi ; acaba bizde BELDEMİ OLSAAKKKK…..

  3. AKKUŞ SINIFTA KALMADI. AKKUŞ UN YALAN SÖYLEYEN SİYASİLERİ SINIFTA KALDI, YADA ONLARA YALAN SÖYLETENLER, MALESEF………..
    HANI BİR DİZİ YATIRIMLAR YAPILACAKTI . ŞİTENİZDE YAYINLAMIŞTINIZ. DEREYİ GÖRMEDEN PACAYI SIVAMAK BU OLSA GEREK…….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar