23 Şubat 2024 Cum

Akkuş İnternet Sitesi ve Sitemiz Köşe Yazarı İbrahim CÜREBAL’ın girişimleri ile Salman’daki Elektrik Trafosu Yenilenmiştir

Sitemizde vesilesi ile bir çalışmanın daha neticelenmesi bizleri sevindirmektedir.

 

Elektrik Trafosunun Yeni Hali

 

 

   Eski Hali

 

Akkuş İnternet Sitesi

ve Sitemiz Köşe Yazarı İbrahim CÜREBAL'ın Girişimleri ile

Salman'daki Elektrik Trafosu Yenilenmiştir.

Teşekkürler Edaş Yetkilileri

Teşekkürler Akkuş'a sahip çıkan kardeşlerimiz

Akkuş ilçesi internet sitesinde trafo ile ilgili haber yayımlandıktan sonra, Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Uzman olarak çalışmakta olan hemşehrimiz ve köşe yazarımız İbrahim CÜREBAL, konu ile ilgili olarak yetkililerle irtibata geçerek trafonun yenilenmesi için girişimlerde bulunmuştur. 

Trafonun değişmesinde, başta Yeşilırmak Elektrik Dağıtım (TEDAŞ)  A.Ş. Genel Müdürü Nurettin TÜRKOĞLU olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederiz.

İbrahim CÜREBAL

Başbakanlık özelleştirme İdaresi başkanlığı

3. Proje Grup Başkanlığı Uzman

 

Sitemizde vesilesi ile bir çalışmanın daha neticelenmesi bizleri sevindirmektedir. Ayrıca bu konuyu ilk defa basın gündemine taşıyan ve haber yaparak ilk duyurun daha sonra ise haberi sitemiz ile paylaşan Salman Kasabası İnternet Sitesi Yapımcısı Ali GÖK'e teşekkür ediyoruz.

 

 

Konu Hakkında Edaş Yetkililerinin Yapmış Oldukları Açıklama

 

www.akkusilcesi.com   web sitesinde Akkuş İlçesi Salma Beldesi Şehitkerim mahallesinde bulunan trafo panosu ile ilgili haber sonrası bugün hasarlı panonun tamiratı ve boyanması dahil düzenlenerek olumsuzluk ortadan kaldırılmıştır. Ekli fotoğraf dosyalarında AG dağıtım panosunun eski hali ile bugün yapılan tadilat sonrası yeni hali ekte sunulmuştur. Salman Beldesinin şehitkerim mahallesinde şebeke sorunuyla ilgili projelendirme zaten yapılmış ve 2012 Yatırım programında değerlendirilmek üzere 10 Ekim 2011 tarihinde AR-GE Koordinatörlüğümüze iletilmişti.

11 Kasım 2011 tarihinde web sitesinde yayımlanan haber sonrası bu gün site yöneticileri ile temas kurularak yapılan çalışmalar ve 2012 yılında yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aktarılmış ve aynı şekilde web sitesi üzerinden yapılan çalışmaları gündeme taşımaları konusunda anlaşılmıştır. Sitede yapılan haberin takipçisi olarak yayınlandığı takdirde tekrar sizlerle paylaşılacaktır."

 

11 Kasım 2011 Tarihli Haberimiz

Salman Yandıktan Sonra mı?

Mahalleleri ve Ormanları Yanındıktan Sonra Mı?

Bu Elektrik Trafosu Değiştirilecek?

Bu Trafodan Yangın Çıkarsa Sorumlusu Kimler Olacak?

Tehlike saçan trafo yetkilileri bekliyor

Salman Kasabası Şehitkerim Mahallesi Trafosu'ndan elektrik alan mahalle sakinleri olarak yaşadığımız elektrik sorunumuzu değişik tarihlerde yetkililere iletmemize rağmen bir türlü çözüm sağlanamamıştır.

 

Şehitkerim Trafosunun Odun sopaların desteğiyle ayakta duran, tehlikeye davetiye çıkaran ( görüntüsü ekteki resimde görülmektedir) acil yetkilileri bekliyor.


Şehitkerim Mahallesindeki trafo, ilk kurulduğu andan itibaren (tahminen 1989 yılı) hiç değiştirilmemiş; hat ve direklerin bakımı yapılmamıştır. Trafodan elektrik alan hanelerden bazılarının trafoya olan hat uzunluğu 4-5 km'ye kadar çıkmaktadır. Orman içinden geçen teller yer yer ağaç dallarına temas etmekte, eğilen direkler can güvenliğini tehlikeye düşürmektedir.

 

Trafodan uzaklaştıkça elektrikler düşmekte; bu durum elektronik ev aletlerimizin bozulmasına yol açmakta, düşük voltaj nedeniyle aydınlatma ihtiyacı dahi görülemez hale gelmektedir. Çözüm olarak, Sakallı Mahallesi (Karataş) Höbekkaya mevkiine yeni bir trafo konulacağı, yaz mevsiminde Akkuş TEK'ten gelen görevlilerce belirtilmiş ancak bir türlü icraata geçilmemiştir.


Bizlerde Şehit kerim Mahallesinin mağduriyetimizi "www.salmankasabasi.com" ve Akkuş İlçesi İnternet Siteleri olarak haber yaparak gündeme taşıyoruz. Yetkililerin trafo problemi ile ilgili haberi dikkate alarak en kısa süre içinde sorunla ilgilenmelerini bekliyoruz.

Haber: www.salmankasabasi.com – Cemil DURAN

Salman Yandıktan Sonra mı?

Mahalleleri ve Ormanları Yanındıktan Sonra Mı?

Bu Elektrik Trafosu Değiştirilecek?

Bu Trafodan Yangın Çıkarsa Sorumlusu Kimler Olacak?

Tehlike saçan trafo yetkilileri bekliyor

Trafonun Değişmesi İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Türkiye Çağ Atlıyor, ama ne yazık ki

Akkuş İlçesinde;

Bazı konularda Yetkililer ve Sorumlular

Çözüm Üretmede; Hep 10 sene, 20 sene geriden gidiyor.

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. duyarlı kurumlarda var bu trafonun yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor yedaş yetkililerini bu duyarlı davranışlarından dolayı kutluyorum.

  2. TRAFO DİYE BELİRTİLEN, RESİMDE GÖRÜNEN TRAFO DEĞİLDİR.

    TRAFODAN GELEN ELEKTRİĞİ DAĞITMAYA YARAYAN, İÇLERİN DE SİGORTALAR BULUNAN SİGORTA PANOSUDUR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar