27 Eylül 2023 Çar

Akkuş MYO’na 40 Bilgisayar www.akkusilcesi.com Akkuş İnternet Sitesi ve İhsan ÇAM’ın Gayretleri İle Akkuş Meslek Yüksekokuluna 40 Bilgisayar Teslim Edilmiştir.

Keşke Daha Çok Destek Verebilsek

 

 Akkuş MYO'na 40 Bilgisayar

www.akkusilcesi.com

Akkuş İnternet Sitesi ve İhsan ÇAM'ın Gayretleri İle

Akkuş Meslek Yüksekokuluna Bilgisayarlar Teslim Edilmiştir.

Bu haberi aslında yapmak istemiyorduk. Ancak bir çok kişi ve kurum yapmamız yönünde ısrar etti. Haber yeni olabilir ama aslında bilgisayarlar yaklaşık 20 gün önce Akkuş MYO'a teslim edildi.

Bilindiği gibi www.akkusilcesi.com olarak Akkuş Meslek Yüksekokuluna bilgisayar bağış kampanyası başlatmıştık. Bir çok kişinin ve esnafların kampanya ya destek verdiğini biliyoruz. Bize ulaşan sadece Gül Yapı Ticaret'in (Nihat GÜL) 2 Bilgisayar bağışı yaptığı bilgisi olup, diğer bağış yapan kişiler hakkında elimizde bilgi bulunmamaktadır. Ancak konu ile ilgili bilgiye ulaştığımız anda bu sayfaya ilave edeceğimiz belirtmek istiyoruz.

Herkesin bildiği gibi Akkuş MYO'nun ilçemize açılması Akkuş İnternet Sitesi olarak bizlerin derdi olmuştu. Çok şükür okulumuz açıldı. Okul açıldıktan sonra ise bu defa derdimiz okula bilgayar desteğinde neler yapabiliriz durumu oldu.

Sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM Okul Müdürü Mehmet ÇOLAKOĞLU ile irtibata geçti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığından Bilgisayar talebinde bulunmasını tavsiye etti. Okul Müdürü hemen yazıyı gönderdi. Bu aşamadan sonra konu İhsan ÇAM aktarılmış oluyordu. İhsan ÇAM tarafından Bakanlığın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı  İdarecilerine konu anlatıldı. "Akkuş ilçesi halkının bir rüyasının gerçekleştirildiği, 35 bin ilçede yaşayan ve en az 200 bin ilçe dışında yaşayan Akkuşlularının ortak sevdası olduğu bu okulun ilçe halkı için çok önemli olduğu, Okulun açılması için çok çabalar sarf edildiği. Çabalar sonucunda açılan bu okulun şimdi de bilgisayar ihtiyacının olduğu dile getirildi. Bakanlığın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı İdarecileri bu anlatılanlara duyarsız kalmadı. "Madem Akkuş ilçe halkı bu okulu bu kadar çok istemişler. Sende kendi ilçen için bu kadar çaba sarf ediyorsun; öyle ise okulun bilgisayarları bizden olsun" dediler.

Bilgisayarların hazırlanması ve gönderilmesi gibi aşamalarında konuyu yakından takip eden ve bizzat kolileri hazırlayan İhsan ÇAM; çok kısa bir sürede 40 bilgisayarı Akkuş Meslek Yüksekokuluna göndermiş ve okul idaresi bilgisayarları teslim almıştır.

Başta da söylediğimiz gibi zaten her Akkuşlunun seve seve yapacağı bu konunun haber yapılmasını doğru bulmadığımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Ancak; bu konu ile ilgili kişilerin düşüncelerini ifade etmesi için böyle bir haberin yapılmasının istenilmesi üzerine bu yola başvurulmuştur.

Akkuş İnternet Sitesi ve İhsan ÇAM olarak elden ancak bu kadarı geldi. Keşke İlçemizin gözbebiği MYO'na daha çok yardımcı olabilsek. Keşke okulda okuyan Öğrencilerimizi daha çok sevindirebilsek.

Bu vesile ile Okul Müdürümüz Mehmet ÇOLAKOĞLU'na okula bilgisayar gelmesi için verdiği çabalardan ötürü teşekkür ediyoruz. Ayrıca Okulun açılması için her türlü maddi ve manevi destekte bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz. Okulu Müdürü başta olmak üzere görevli tüm eğitimcilere, personele ve İlçemizi tercih edip, okulumuzda eğitim ve öğretim gören tüm Öğrencilere sevgilerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. Tüm Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

       Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı İdarecilerine, Donanım Şubesine ve Teknik Serviste görev yapan tüm personele ve diğer yardımcı personele ilgilerinden ve desteklerinden ötürü ayrıca çok teşekkür ediyoruz.

 

 

Ünyekent İnternet Sitesinin Yaptığı Haberi Görelim

Akkuş MYO’ya Bakanlıktan 40 bilgisayar

14 Kasım 2013 Perşembe 22:50
Ordu Üniversitesi Akkuş Meslek Yüksekokulu’na Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 adet bilgisayar gönderdi.

Ankara'da bulunan Akkuşlu İhsan Çam’ın girişimleriyle, Ordu Üniversitesi’ne bağlı olarak bu yıl hizmete açılan Akkuş Meslek Yüksekokulu’na 40 bilgisayar kazandırıldı.

14 senedir yayında olan www.akkusilcesi.com haber portalının yapımcılarından İhsan Çam, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’yla irtibata geçip, okulun bilgisayar ihtiyacı olduğunu, okulun ihtiyacını karşılayabilecek bilgisayarların okula devri konusunda destek istedi. Bakanlık bu isteğe olumlu karşıladı ve 40 adet bilgisayarı Akkuş MYO'na devir etti.

Bilgisayar kolilerinin hazırlanması aşamasına kadar konuyu her aşamada takip edip yardımcı olan İhsan Çam; Ordu iline ve Akkuş ilçesine özellikle eğitim başta olmak üzere bir çok konularda imkanlar dahilinde desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Ordu Üniversitesi Akkuş Meslek Yüksekokulu Okul Müdürü Mehmet Çolakoğlu, yüksekokula destek verenlere teşekkür ederek, “Akkuş Meslek Yüksekokulunun eğitim-öğretim faaliyetine başladığı günden itibaren desteklerini azami derecede gerçekleştiren herkese Yüksekokul Müdürlüğü olarak çok teşekkür ederim. Bu vesileyle Yüksekokulumuzun Bilgisayar laboratuarı yapılanmasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hibe edilen 40 adet bilgisayarın okulumuza kazandırılmasına vesile olan İhsan Çam’a da teşekkür ediyoruz” dedi.

http://www.unyekent.com/haber/30461/akkus-myoya-bakanliktan-40-bilgisayar

 

 

Ordu Ajans İnternet Sitesinin Yaptığı Haberi Görelim

       http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:I1S77w4Nli0J:www.orduajans.com/guncel/akkuslular-meslek-yuksekokuluna-sahip-cikiyor-h4052.html+&cd=18&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

 

 FSFFFF

FATSA YENİGÜN GAZETESİNİN YAPTIĞI HABERİ GÖRELİM

http://www.fatsayenigun.com/index.php/egitim/1803-40-adet-bilgisayar-aldlar.html

 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. Geleceğin önünü açmak devletimize milletimize hayırlı evlatlar yetiştirmek adına eğitime desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürler

  2. ihsan bey akkuş için gerçekten hiç bir menfaat bulunmaksızın çalışıyosunuz size kişi olarak minnetdarım benim size sayfanızda yapmış olduğunuz duyuruya bir cevap verdim hiçmi duyarlı akkuşlu yok içimizde hiçmi duyarlı siyasi büyüklerimiz yok ben büyüklerime sormadan bu sözü verdim ne bu akkuşlu hemşerilerimde duyarsızlık herkes biyerlere gelmek için şahsi menfaatler içinde olmasın gerçekten akkuş için uğraş verelim yaptığınız bu çalışmalar için teşekkür ederim saygılarımla Turan Çam

  3. Tebrikler İhsan ÇAM! Akkuş Meslek Yüksek Okulunun kuruluşunda, açılışında ve açıldıktan sonraki gayret ve hizmetleriniz için sizi ve ekip arkadaşlarınızı tebrik ediyorum. Her Akkuşlunun en az sizin kadar duyarlı olmasını diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar