18 Mayıs 2024 Cts

Akkuş MYO Müdürü ŞAHİN, idari bina ve dersliklerin yeterli olduğunu, amacının bu yıl Üniversite Kılavuzunda okulun adının yer almasını sağlamak olduğunu söyledi.

Müdür  ŞAHİN; Akkuştaki yöneticilerin ve halkın verdiği bu desteği gördükten sonra bu okulun açılmaması ile ilgili hiçbir endişesinin kalmadığını söyledi

Akkuş MYO Müdürü
 
Yrd. Doç. Dr. Çağatay Edgücan ŞAHİN
 
27/01/2010 Tarihinde
 
AKKUŞ MYO İÇİN
 
START VERDİ
Akkuş Meslek Yüksek Okulu’nun açılması ile ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. Bir süre önce Akkuş MYO Müdürlüğüne atanan Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çağatay Edgücan ŞAHİN 27/01/2010 Çarşamba Akkuş’a gelerek Akkuş MYO’nun açılması ile ilgili çalışmalara start verdi.
Akkuş Meslek Yüksekokulu Müdürü
 
Akkuş’a gelen ŞAHİN, önce Akkuş Kaymakamı Sayın Murat SARI’yı makamında ziyaret etti. Bu ziyarette MYO Müdürüne; Akkuş Belediye Başkanı Ergüder EFİL, Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç. Dr. Kazım GÖRGÜLÜ, Belediye Meclis Üyesi Muhammed GÜNGÖR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN ve esnaflardan Cemil GÖRMÜŞ eşlik   ettiler. Akkuş Kaymakamı Sayın Murat SARI Akkuş MYO’nun açılması ile ilgili bu güne kadar nelerin yapıldığını anlattıktan sonra; Akkuş MYO binasının tadilatı için Bayındırlık İl Müdürlüğüne geçtiğimiz hafta keşif yaptırıldığını, bu keşif sonucunda tadilat için ne kadar giderimiz olacağını öğreneceğiz. Şubat ayı içerisinde Akkuşta akademisyenlerin, siyasilerin, esnafların ve bürokratların katılımı ile geniş katılımlı bir toplantı yapacağız. Bu toplantıya sayın valimizi ve sayın rektörümüzü de davet edeceğiz. Mart ayı içerisinde de İstanbul’da MYO ile ilgili gece düzenleyip elde edilecek geliri yine bu okulumuzun tadilatı için kullanacağız. Yurt için de, eğer belediye binası yurt olarak yapılmadığı takdirde B ve C planlarımız var. Onları uygulamaya koyacağız. Akkuş halkı Akkuş MYO’nun açılması için tek vücut oldu, inşallah bu yıl bu okulumuzu açacağız. Dedi.
Belediye Tekstil Binası. Öğrenci Yurdu İçin MYO’na Verilecek
 
            Buradan Akkuş MYO olarak üniversiteye devredilen hizmet binası ile 2008 yılında o zamanki Belediye Başkanı Lütfi EFİL tarafından derslik olarak yaptırılan bina gezildi. Bu derslikler 8,60x 6 m ebadında altı derslik.  Bu binaları ilk defa gören ŞAHİN binaları gördükçe yüzündeki tebessümde arttı. Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Akkuşlu Doç. Dr. Kazım GÖRGÜLÜ de bu binaları gezip gördükten sonra; Ben de Cumhuriyet Üniversitesi Divriği MYO Müdürlüğü yaptım. Çok MYO gördüm. Hiç biri bu binalar gibi hazır değildi. Bu binalar gerek derslik gerekse idari odaları bakımından mükemmel olduğunu, küçük bir tadilatla eksikliklerin tamamlanacağını, bir Akkuşlu olarak her zaman üzerime düşen görevi yapmaya hazırım. Bugünde zaten bunun için buradayım. Dedi. İlk defa müdürü olduğu binaları ziyaret eden Yrd. Doç. Dr. Çağatay Edgücan ŞAHİN de idari bina ve dersliklerin yeterli olduğunu, amacının bu yıl Akkuş MYO’nun bu yılki Üniversite Kılavuzunda yer almasını sağlamak olduğunu söyledi. ŞAHİN; Akkuştaki yöneticilerin ve halkın verdiği bu desteği gördükten sonra bu okulun açılmaması ile ilgili hiçbir endişesinin kalmadığını söyledi.
 
            Daha sonra Yurt için düşünülen Belediye binası gezildi. Buradan da Belediye Başkanlığına geçildi. Burada yapılacak çalışmalar konuşuldu tartışıldı.
 
            Akkuş MYO’na müdür olarak atandıktan sonra ilk defa Akkuş’a gelen Yrd. Doç. Dr. Çağatay Edgücan ŞAHİN çok olumlu duygularla ilçeden ayrıldı.
Bizlerde Akkuş MYO’nun açılması için çaba sarf eden herkese teşekkür ederiz.

AKKUŞLU

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç. Dr. Kazım GÖRGÜLÜ

Seka Binası, Akkuş Meslek Yüksekokuluna Devir Edildi.

Meslek Yüksekokulu Binası Olarak hizmet verecek

Okul İçin Yapılan Bina

Eski Seka Binası, Akkuş Meslek Yüksekokuluna Devir Edildi

SİTE YÖNETİMİNİN Küçük Bir İsteği:  Okulun adının yazılı olduğu tabelayı, Okul binasını dışına, Bahçe kapısına, yada Ünye-Akkuş-Niksar Karayolu Kenarına asmak yada takmak çok mu zor. Sayın Kaymakamım Site Yönetimi olarak sizden bu ricamızı yerine getirmek için gereken çalışmaları yapmanızı ve kendi elleriniz ile tabelanın yukarıda belirttiğim yerlere asılmasının sağlanmasında öncü olmanızı bekliyoruz. Evet her şey tamam detaylara takılmayın diyenler olabilir. Ama o tabelayı Akkuş’ta görmeyi çok istiyoruz. Çok bekletti……………….. bizi, çok özletti………………….. bizi. Çok çaba verenler oldu. Halen de ellerinden gelenin fazlasını yapanları görüyoruz. İşte o tabela asılınca bir çok kişinin yorgunluğu gidecek. Gurbettekiler için AKKUŞ yazısının, Akkuş ibarelerinin ve Akkuş MYO’nun yazılı olduğu tabelanın ne anlama geldiğini ancak gurbetteki Akkuşlular bilir. Bu satırları dahi yazarken gözyaşı akıtanlar bilir. Sayın Kaymakamım ve yetkili, ilgili kişiler çok şey mi istiyoruz. Lütfen

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar