21 Şubat 2024 Çar

Akkuş Müftülüğünün, Köylerdeki Camii’lerde; Bayanlara Yönelik Vaaz ve Bayanlara Özel Konulara Işık Tutacak Çalışmaları Varmı? Yada İlerleyen Zamanlarda Bu Tür Çalışmalar Olacak mı?

Köylerdeki Bayanların Öğrenmek İstedikleri konularda Müftülüğün çalışmalarını görmek istiyoruz. 

Akkuş Müftülüğünün,

Köylerdeki Camii'lerde;

Bayanlara Yönelik Vaaz ve

Bayanlara Özel Konulara Işık Tutacak

Çalışmaları Varmı?

Yada İlerleyen Zamanlarda

Bu Tür Çalışmalar Olacak mı?

Son zamanlarda bir çok basın kuruluşunda okuduğumuz haberlerde; "İlçe Müftülüklerinin yeni bir çalışma içine girdiklerini, sorunu olan yada öğrenmek istediği konulardaki sorularını sormak için bayanların ilçe müftülüğüne gelmesine gerek olmadığını, müftülük görevlilerinin köylere giderek, köy camiilerinde bayanlara özel vaazlar verdiğini ve bayanların merak ettiği bir çok konulardaki sorulara cevapların verildiğini" okuduk.

Bu bağlamdan hareket ile Akkuş İlçe Müftülüğüne sormak istiyoruz: İlçemiz Müftülüğünün köylerdeki bayanlara yönelik bu tür çalışmaları var mı? Varsa bu güne kadar hangi köylerde bu tür çalışmalar yapıldı? Şimdiye kadar böyle bir çalışma yapılmadı ise; Neden yapılmadı? İlerleyen günlerde bu tür çalışmalar olacak mı?

Akkuş Müftülüğü, Bayan hocalar ve bayan görevlileri aracılığı ile Akkuş Köylerindeki Camii'lerde bayanları toplayıp vaaz ve bayanlara özel konularda dersler verecek mi?

İlçemiz Müftülüğünün, haberimize cevap vermesi bizleri ve Akkuşluları sevindirecektir. Akkuş Köylerindeki bayanları sevindirecektir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar