17 Nisan 2024 Çar

Akkuş Milli Eğitimden YGS’ye Girecek Öğrencilere Seminer

Sınava katılacak olan lise 12. sınıflarına Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seminer düzenlendi.

 

AKKUŞ İLÇE MİLLİ EĞİTİMDEN

 

YGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE

 

SEMİNER

 

11 Nisan Pazar günü yapılacak olan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş) sınavı öncesi sınava katılacak öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla sınavına katılacak olan lise 12. sınıflarına Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seminer düzenlendi.

 

Ünye Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM)’dan gelen Rehber Öğretmenler Fatih KAHRAMAN ve Sezgin MENDÜL tarafından öğrencilere, “Sınav Kaygısı” ve “Motivasyon” konularında seminer verildi. Akkuş Lisesi ve İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencilerine İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda, Akpınar Lisesi öğrencilerine de Akpınar Lisesi’nde verilen seminere toplam 78 öğrenci katıldı. Oldukça verimli geçen seminerden sonra öğrenciler bu tür seminerlerin anne ve babalara da verilmesi yönünde taleplerde bulundular.

 

Akpınar Lisesi’nde seminer veren Rehber Öğretmen Fatih KAHRAMAN; “Öğrencileri hazır bulunmuş ve çok istekli buldum. Çok yararlı geçti. Her öğrenci mutlaka bir şeyler aldı. Ünye’den buraya gelmemize değdi. Normalde bir saatte bitiririm diye düşünüyordum. Fakat öğrencilerdeki ilgi ve isteği görünce bölümler halinde yaptık ve üç saat sürdü.” Dedi.

          Bizlerde öğretmenlerimize ve emeği geçenlere teşekkür eder; 11 Nisan Pazar günü YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar dileriz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar