6 Ekim 2022 Per

Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğünden SBS Öncesi Deneme Sınavı

Sınavlarda 37 Öğretmen Gönülü görev aldı

 

 

 

AKKUŞ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
 
İLKLERİ YAPMAYA DEVAM EDİYOR
 
            Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede eğitimde başarıyı artırmak, öğrencilerin sınav streslerini yenmeleri amacıyla eğitim adına bir ilke daha imza attı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenimlerine devam eden ve SBS’ye girecek tüm öğrencilere SBS öncesi deneme sınavı yaptı. İlçe merkezindeki Fatih İlköğretim Okulu, Cumhuriyet Kız YİBO ve İmam Hatip Lisesi’nde yapılan sınavlarda salon ve sıra numaraları daha önce belirlenerek sınava girecek öğrencilerin okul müdürlüklerine bildirildi. İMKB YİBO, Fatih İlköğretim Okulu, Cumhuriyet Kız YİBO, Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim Okulu, Seferli İlköğretim Okulu, Akpınar YİBO, Kızılelma İlköğretim Okulu, Salman Merkez İlköğretim Okulu ve Damyeri İlköğretim Okullarının altıncı, yedinci ve sekizinci sınıflarında okuyup SBS’ye girecek öğrenciler bu deneme sınavına girdiler. SBS öncesi yapılan bu deneme sınavına 6. sınıflardan 315, 7. sınıflardan 287, 8. sınıflardan 311 öğrenci olmak üzere toplam 913 öğrenci katıldı.
 
 
            Yapılan deneme sınav kitapçıklarının ücreti Akkuş Kaymakamı Sayın Murat SARI tarafından karşılandı. Köy ve beldelerden sınav için ilçeye gelen öğrencilerin araçları belde belediye başkanları ve Okul Aile Birliklerince temin edildi. Yine bu öğrencilerimize Cumhuriyet Kız YİBO, İMKB YİBO ve İmam Hatip Lisesi pansiyonlarında öğle yemekleri verildi. Köy ve beldelerden gelen öğrenciler bu okullarımızı da gezdiler.
 
 
            Şube Müdürü Sedayi ALTUN başkanlığında yapılan sınavlarda 37 tane öğretmen gönüllü olara görev aldı. 30 Mayıs 2009 Cumartesi günü 8. sınıfların, 31 Mayıs 2009 Pazar günü de 6. ve 7. sınıfların deneme sınavları yapıldı.
 
 
            Böyle bir organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar