15 Haziran 2024 Cts

Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü Okullardaki Temizlik ve Yemek Dağıtım Konularında Denetimlerini Sıklaştırdı

İlçe Merkezine 61 KM Uzaklıktaki Okulda Yapılan Denetimden Görüntüler

 

 

AKKUŞ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürüyor. Akkuş ilçesine bağlı Kargı ve Çökek köylerinden, taşıma ile Akkuş ilçe merkezine 61 Kilometre uzaklıkta bulunan Tokat ili, Erbaa ilçesi, Gökal Güldere İlköğretim Okulu’na taşınan 219 öğrenciye verilen öğle yemeği İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri tarafından yerinde görülerek denetimi yapıldı.

 

 

 

 

Akkuş Kaymakamı sayın Murat SARI tarafından görevlendirilen Akkuş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sedayi ALTUN ve Kemal YAPAR yaklaşık 2,5 sattlik bir yolculuktan sonra Gökal Güldere İlköğretim Okulu’na gelerek kontrollerini yaptılar. Okul idarecilerinden bilgi alış verişinde bulundular. Öğrencilerin sorunlarını dinlediler. Taşımadan sorumlu Şube Müdürü Kemal YAPAR; “Kaymakamımız ve ilçe Milli eğitim Müdürümüzün direktifleri doğrultusunda taşıma merkezi okullarımızı ziyaret ederek  verilen öğle yemeklerini yerinde denetliyoruz. Bugün de 219 öğrencimizin taşındığı Erbaa ilçesinin Güldere İlköğretim Okulu’ndayız. Akkuş merkezinden buraya gelmek, Akkuş’tan Ordu’ya gitmekten daha uzun bir zaman alıyor. Burada yaptığımız denetimlerimizde günlük gelen yemeklerin yemek listeleri ile aynı olduğunu gördük. Öğrencilerimizle sohbet edip onların sorunlarını dinledik.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SİTE YÖNETİMİ: Denetim Yapılan Okul, Erbaa İlçesinde ve Akkuş Merkeze 61 KM Uzaklıkta bulunuyor. Sormadan geçmek istemedik. 219 Öğrenci için Akkuş İlçesi sınırları içinde bir çözüm halen neden üretilmedi de, zor olan yöntem seçildi? Yada en kolayı böyle mi acaba? Yada Akkuş ne zaman taşımalı eğitimden kurtulacak? Kargı ve Çökek Köylerinin Öğrencileri için yeni bir okul yapılamaz mı? Şimdi bu tür soruları sorunca bazı kişiler. Siz hesap soramazsınız diyorlar. İyi de birileri aksayan yönleri söylemesin mi? Birileri kanayan yaraya parmak basmasın mı? Arkadaş Ankara'da nerdeyse 10 dakika mesafeye bir okul yapılırken ve bizlerde bunları görürken, elbette soracağız. Akkuşlu Öğrencinin kaderi mi böyle yaşamak diye. Bizim bilmediğimiz, bizim anlamadığımız bir konu yada konular varsa çıkar Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü geniş bir açıklama yapar, bizleri aydınlatır. Akkuşluları aydınlatır. Bizlerde ve Akkuşlular durumu öğrenince bir nebze olsun bilgi sahibi olmuş olururuz. Site yönetimi olarak biz bu haberdeki taşımalı eğitim ile bir başka ilçe sınırları içindeki okula giden çocukların durumu ile yolda geçen uzun zaman konusunda hiç bir şey anlamadık. Aydınlanmak istiyoruz.

Related Articles

1 Yorum

  1. akkuşlular bu şekilde eğitim almayı hak etmiyor fakat bir çabasıda yok halkın bilinçlenmesi lazım daha çok hak araması lazım benim köyümün çocuklarıda termenin töngellibel (ambartep) okuluna gidiyor yada akpınara veya akkuşta yatılı okutuluyor kısaca akkuşta eğitim ulaşım ve sağlık neresinden tutsanız elinizde kalıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar