6 Haziran 2023 Sal

Akkuş Milli Eğitim Daha Çok Başarı İçin Yollarda

Sedayi ALTUN, Niğde’de Başarıyı Yakalamanın Sırlarını Araştırıyor

 
SEDAYİ ALTUN’DAN, ÖSS SÖZELDE
 
TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN
 
NİĞDE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE ZİYARET ETTİ
 
 
            Akkuş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR’ı ziyaret etti. Ziyarette SBS ve ÖSS sonuçları konuşuldu.
 
2008 yılında Orta Öğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS)’de 57. iken 2009 yılında Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’de 31. olan; 2009 yılında Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)’de Sözel bölümde Türkiye birinciliğini elde eden Niğde ilinin bu başarıyı nasıl yakaladığı konuşuldu. Niğde Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü bahçesinde gayet sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarete Niğde İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul yöneticileri de hazır bulundular. Ordulu olan Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim YAŞAR SBS ve ÖSS’deki başarıyı yakalamalarındaki en büyük etkenin ekip çalışması olduğunu söyledi ve başarıyı yakalamak için yaptıkları çalışmaları şöyle anlattı: “2008-2009 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte 2008 yılına ait OKS, SBS ve ÖSS sonuçları ile ilgili istatistik bilgeler hazırlattım. Tüm okullarımızı ziyarete ederek idareci, öğretmen ve öğrencilerle toptantılar yaptım. Bu istatiski bilgileri anlattım. Kaynak ihtiyacı olan okullarımızın kaynak ihtiyaçlarını temin ettik. Bilinmeyen sorunun kesinlikle yapılmaması için çalıştık. Geçen yıla göre yanlış cevap sayısında çok ciddi bir azalma sağladık. En önemlisi de öğretmenlerimizi motive ettik. Bu başarıda en büyük etken idareci ve öğretmenlerimizin motive edilerek onları sürekli ziyaret etmemizdir.” Dedi.

Related Articles

1 Yorum

  1. teorisel yaklaşımlara müptela kalındığı sürece başarının tecelli etmesi çok zordur. bürokratik süreçten sıyrılmayı başarabilen ufku geniş idarecilerin önderliğinde kurulmuş bir takım ruhu ile başarı vuku bulur… Cebrail hocanın önderliğinde devam eden akpınar gerçeği ve ali hoca’nın akkuş lisesinde başlattığı eğitim seferberliği ile akkuş lisesinin yakaladığı büyük başarı bunun en güzel örnekeleridir. Sedayi beyin gayretleri ve büyük çabası da bu dairenin içinde nitelendirebilir… benim kanım son yıllarda inkişaf eden eğitim atağını toplumun tüm katmaları tarafından desteklenebilirse. bu süreçte her türlü partizan ve ideolojik yaklaşımdan kaçınılabiir bu mesele a yada b partisine indirgemden akkuşun meselesi olarak düşünülebilirse. akkuş daha büyük başarılara imza atacaktır. sürcü lisan ettim ise afoola saygılar….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar