4 Mart 2024 Pts

Akkuş Meslek Yüksekokulunun adı 2011 Ösym Ek klavuzunda Yok. 3 Senedir her sene açılacak denilen okul. NEDEN AÇILMIYOR?

Akkuşluları Çok Üzdünüz. Öğrencileri çok üzdünüz. Okulun Açılması İçin Çaba Göstermeyenleri Vicdanları İle Başbaşa Bırakıyoruz.

Akkuş Meslek Yüksekokulunun Adı

2011 Ösym Ek klavuzunda Yok.

3 Senedir her sene açılacak denilen okul.

NEDEN AÇILMIYOR?

Bir kez daha kahrolduk desek herhalde yanlış olmaz. Sabah saat 06.30'dan beri sürekli ÖSYM internet sitesinin sayfasını takip ettik. 2011 Ösym Ek Kontejan Klavuzuna bakmak için. Nihayet öğle saatinde klavuz yayınlandı. Bu sefer kesin gözü ile kesin inanmışlık ile Akkuş Meslek Yüksekokulunun adını klavuzda göreceğimize o kadar inanmıştık ki, Akkuş adını görünce ilk yapacağım haberin başlığı

"Akkuş'ta Bayram Var" şeklinde olacaktı.

Ama gene olmadı

Ama gene okulun açılması için çaba harcaması gerekenler herhalde gereği kadar çaba harcamadılar.

Yada ne kadar çaba harcandı ise gene olmadı?

Olur olmaz o ayrı bir konu ama her ortamda ve her yerde Akkuşlu ve Ordulu Siyasiler okul  seneye açılacak diye söylemiyorlarmıydı. Söz vermiyorlarmıydı. Bizim bildiğimiz kadarı ile verilen sözler tutulur. Ama sözler tutulur da elde olmayan nedenlerden dolayı istenilen hedefe ulaşılamaz ise, söz verenler Akkuş halkına bunun nedenini açıklaması gerekmiyor mu?

Ne dersiniz Okulun açılmama nedenini Akkuşlu ve Ordulu Siyasiler ile yetkili ve görevli kişiler Akkuş halkına açıklayacaklar mı dersiniz?

Akkuş İnternet Sitesi olarak şu andaki görevde bulunan aşağıda adları yazılan kişilere Akkuş Meslek Yüksekokulunun neden 2011 yılında hizmete açılıp, öğrenci kabul etmediğini ve Ösym klavuzunda neden adının yer almadığını sormak istiyoruz.

Ordu Milletvekilleri (Ak Partili ve CHP'li Vekillere)

Akkuş İlçesindeki 6 Belediye Başkanına

Akkuşlu 3 İl Encümenine

Akkuş Kaymakamlığına

Akkuş Meslek Yüksekokulu Derneğine

Ordu Valiliğine

Ordu Üniversitesi Rektörlüğüne

ÖSYM Başkanlığına

Biz bu soruyu Akkuş İnternet Sitesinin 3000 bine yakın üyesi, sitemiz temsilcileri, Muhabirleri, Yazarları, Üst Danışma Kurulları ve 270 Bin Akkuşlu adına soruyoruz. Herhalde adı geçen kurumlar ve kişiler Akkuş halkını bu konuda aydınlatmak gereği duyacaklardır.

Kişiler, Kurumlar olarak yada Okul Yapma derneği olarak elimizden geleni yaptık diyenlere selam olsun.

Ama keşke biraz daha gayret etseydik de okulumuz belki açılırdı diyenleri ise

Vicdanları ile başbaşa bırakıyoruz.

270 Bin Akkuşlunun hakkını nasıl ödeyeceklerini gece gündüz düşünmelerini istiyoruz.

Bu Gün ve Gelecek Günlerde Akkuşlulara Bayram Yaşatamayanları, Yüreklerinin Sesi ile başbaşa bırakıyoruz.

Akkuş'a Eğitim Bayramını ve coşkusunu çok görenlere ise; Akkuşluların hakkını bu dünyada olmaz ise ahirette mutlaka alacaklarını unutmamalarını söylemek istiyoruz.

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. bu seneyide kaybettik bütün akkuşlulara geçmiş olsun tek umudumuz 2012/2013 eğitim yılında bari açılsa ki inşallah açılır eğer gene açılmazsa güzel bir şenlik medyayıda çağırıp eğlenceli bir protesto oluşturulabilir, yada ilçemiz ve beldelerinde yapılacak olan her şenlikte her toplantıda hatta derneklerimizin genel kurullarında hep dile getirmeliyiz birileri neden açılamadığını biz akkuşlulara izah etmek gereksinimini duysun yoksa sessiz bekleyişle galiba olmayacak. bu okul için ençok uğraş veren kurum yada kuruluşlar içinde “AKKUSİLCESİ.COM” birinci sırayı alır. saygılarımla Altun BAYRAM

  2. Kör,sağır ve dilsiz çölde gidiyorlar, sağır ölüyor. Dilsiz, köre sağırın öldüğünü nasıl anlatır? “Akkuş meslek yüksek okulunun acılmaması da öyle işte…”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar