7 Aralık 2023 Per

Akkuş İmam Hatip Lisesi Binası Tamiratı Mağdur Ediyor

İlçemizde bulunan Akkuş İmam Hatip Lisesi, Milli Eğitimin Gölcük Depreminden sonra alınan kararlar gereği okulların depreme karşı güçlendirme çerçevesinde lise binası Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 600.000 TL civarında ihalesi yapılmış.

Bu aslında sevindirici bir olay fakat bu ihalenin okulların açılmasına yakın yapılması, burada okuyan öğrencilerin eğitim ve öğretimini aksatacaktır. Tabiki ilçe milli eğitim müdürlüğümüz bu konuda çözüm üretecektir ama onlarda çok zor durumda kaldıklarını belirtiler. Öğrenilen bilgiye göre güçlendirme çalışmaları 3 ay sürecekmiş. Yüklenici firmanın bir an önce çalışmaları bitirip öğrencilerimizin okullarına geri dönmelerini temenni ediyoruz.

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. okulun ihalesini alan müteahhit akkuşlu mu acaba, inşallah akkuşludur, 600 milyar para az para değil, güçlendirme yerine bina yıkılıp yenisi yaptırılsa yine 600 milyar etmez, hayırlısı inşallah, devletin parasının bu kadar çarçur edilmesini anlamış değilim.

  2. DEVLET BİRİLERİNİN CEBİBİ DOLDURMAK İÇİN BÖYLE BİR BİR GİRİŞİM YAPMIŞTIR.GÖNDERİLEN PARA NE OLURSA OLSUN AKKUŞA YENİDEN OKUL KAZANDIRILABİLİRDİ.AMA GEREK DUYULMADI.NEDEN?NEDENİ ÇOK AÇIK,RESİMLERDE ZATEN GÖRÜLÜYOR.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.DEVLET BÖYLE YIKIMLARI YERİNDE İNCELEYİP BİR MÜFETTİŞ HEYETİ GÖNDEREBİLİRDİ.İNANINKİ ÇOK ACI…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar