16 Haziran 2024 Paz

Akkuş İlçesinden Kaç Kişi Bu Yardımları Aldı? (Bakınız Ordu Valisi Muhtaç Ailelere Hangi Yardımları Yaptıklarını Açıkladı.)

Akkuşlu Yardıma Muhtaç Aileler Lütfen Sizlerde Hakkınzı Talep Ediniz

Akkuş İlçesinden Kaç Kişi Bu Yardımları Aldı?

(Bakınız Ordu Valisi:

Muhtaç Ailelere Hangi Yardımları Yaptıklarını Açıkladı.)

MUHTAÇ AİLELERE BARINMA YARDIMI

Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu’da son 3 yıl içerisinde ihtiyaç sahibi 911 aileye toplam 11 milyon 200 bin TL tutarında barınma yardımında bulunulduğunu söyledi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığı ile yürütülen barınma yardımları ile oturulamayacak derecede, eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşların evlerinin yapımı, bakımı ve onarımı için ayni veya nakdi yardım yapıldığını söyleyen Vali Düzgün, barınma yardımları sayesinde evlerinin bakımını yapamayacak durumda olan ve kötü şartlarda hayatını idame ettiren vatandaşların, sağlıklı ve sıcak bir yaşam ortamına kavuşturulduğunu ifade etti.
İhtiyaç sahibi ailelerin talepleri doğrultusunda barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere devlet-vatandaş işbirliği ile yardımlar yapıldığına dikkat çeken Vali Düzgün, bu kapsamda 2010-2013 yılları arasında, 488 aileye, 8 milyon 600 bin TL tutarında yeni ev yapımı yardımında bulunulduğunu belirtti.
Vali Orhan Düzgün, il genelindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla son 3 yılda yapılan barınma yardımları ile ilgili de şu açıklamalarda bulundu: “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yapılan incelemelerde muhtaç durumda oldukları belirlenen ailelere çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımızın talepleri arasında oturulamayacak durumda bulunan evlerinin yenilenmesi, onarılması ya da ev eşyası alınması talepleri de yer almaktadır. Evi yanan, afete maruz kalan veya oturulamayacak durumda bulunan muhtaç vatandaşlarımızın yeni ev talepleri, SYDV Genel Müdürlüğü’ne iletilmektedir. Yeni ev talepleri uygun görülen vatandaşlarımıza prefabrik veya betonarme şeklinde evler yapılmaktadır. Bazı ailelerimizin de kendi başlattıkları evlerin tamamlanmasına yardımcı olunmakta veya oturdukları evlerin onarımı yapılmaktadır. Kimi muhtaç durumdaki vatandaşlarımıza da ev eşyası alınmaktadır. Barınma yardımı kapsamında son 3 yıl içerisinde 24 aileye 462 bin TL tutarında prefabrik ev yapımı, 438 aileye 7 milyon 700 bin TL tutarında betonarme ev yapımı, 26 aileye ise 446 bin TL tutarında afetten dolayı ev yapımı olmak üzere toplam 488 aileye, 8 milyon 600 bin TL tutarında yeni ev yapımı yardımı yapılmıştır. Yine barınma yardımları kapsamında, 418 ailemize, 2 milyon 500 bin TL tutarında ev onarımı yardımı, 5 aileye ise 15 bin TL tutarında ev eşyası yardımı yapılmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızca, son 3 yıl içinde genel olarak, 911 ailemize, toplamda 11 milyon 200 bin TL tutarında barınma yardımı yapılması sağlanmıştır.”
“SYDV, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanlarında olarak, onlara her türlü yardımı yapacaktır. Devlet olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı sıcak yuvaya kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diyen Vali Düzgün, son olarak Perşembe ilçesine bağlı Yazlık köyünde ikamet eden 82 yaşındaki üçüz ninelerin sıcak bir yuvaya kavuşturulduğunu sözlerine ekledi.

 

Site Yönetimi: Akkuş İlçesi ve Köylerinde Yaşayan Yardıma Muhtaş Aileler; Lütfen hakkınız olan yardımları almak için Akkuş Kaymakamlığına yada Ordu Valiliğine Müracaat Ederek Sizlere devletin sağladığı bu imkanlardan yararlanınız. Ordu'nun diğer ilçelerinden insanlar bu imkanlardan yararlanmaktadırlar. Siz müracaat etmezseniz, sizin hakkınızı bir başkası alacaktır.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar