17 Nisan 2024 Çar

Akkuş İlçesinde Hizmet Yönünden Her Şey Yolunda mı? Değilse Neden Herkes Kendi Kendisine Öz Eleştiri Yapmıyor?

Milletvekilimiz Sayın Mustafa HAMARAT, Türkiye Cumhuriyetinin Vekili Sıfatı ile Kurumlardan Yeri Geldiği Zaman Bilgi Alma Yetkisi ile donanımlı olarak, Akkuş İlçesinde Hizmet bağlamında aksayan yönlerin neler olduğu hakkında ilgili kurum yetkililerinden bilgi aldınız mı? Aldıysanız Akkuşlular ile paylaşırmısınız.?

 

Sayın Vekilim Mustafa HAMARAT,

Türkiye Cumhuriyetinin Vekili Sıfatı ile

Kurumlardan Yeri Geldiği Zaman Bilgi Alma Yetkisi ile donanımlı olarak,

Akkuş İlçesinde Hizmet bağlamında, aksayan yönlerin neler olduğu hakkında

ilgili kurum yetkililerinden bilgi aldınız mı?

Aldıysanız bu aksayan konular hangileri?

Açıklamanızda bir sakınca var mı?

Arzu ederseniz sizlere örneklerde verebiliriz. Örneğin Seferli Beldesi ziyaretinizde elimize gelen bir fotoğrafta belde merkezinde çamur deryasında zorla yürüdüğünüz görülmekte, Ülkenin bir vekili olarak, Şu anda görevli belediye başkanından bu durumu sordunuz mu? Ülkenin vekili, yörenin Vekili beldeyi ziyaret ediyor ama belde merkezinde en azından bir caddenin karı temizlenir. Suları temizlenir. Bu konunun bir çok boyuttan tekrar tekrar irdelenmesi gerekmektedir. Seçimlerde Seferli Belediye Başkanlığını partiniz alması durumunda bir daha Seferli’nin Okulun üst tarafından geçen Ana Caddesinde böyle manzarlar görecekmiyiz?

Meyvalı köyü İspenli köprüsü yapılalı 4 ay oldu. Neden hizmete açılmıyor. 4 Aydır kar yağışı var denecek ise köydeki kişiler ile defalarca görüştük. Havaların çalışma için musaait olduğu günler çok oldu. Bu konuda gecikmenin neden olduğu konusunda bilgi almışınızdır. Site ziyaretçileri ve Akkuşlular ile paylaşırmısınız?

Meyvalı Köy Muhtarının Akkuş Kaymakamlığına ve Ordu Valiliğine Sağlık Ocağı Talebi var. Binası da hazır ne yazık ki 6 aydır hiç bir gelişme yok. en az 6 köyün yararlanacağı sağlık ocağının neden açılmadığını merak ediyoruz.

Köydes projelerinin çoğunlu geçen sene bitmedi. Bunlardan birinci etken ödenek yetersizliği idi ve sizce tek etken bu muydu? Biraz daha gayret gösterilse, Devlet-Millet Dayanışması ile bir çok konularda hizmetler yapılamazmıydı? Bu konuda bilgi almışınızdır. Bizlere Akkuşlular ile paylaşmak istermisiniz?

Sizce Akkuşlu İl Genel Meclis Üyelerinin çalışmaları yeterli mi? Biraz daha çaba gösterilebilir miydi?

Siz Muhtarların çalışmaları yeterli mi, Muhtarlarımız biraz daha gayretli olsa daha iyi olurmuydu?

Sizce Akkuş Belediye Başkanı ve Belde Belediye Başkanları ve Partiniz İlçe Teşkilatı uyum içinde hareket ettiler mi? Hizmet konularında daha çok dayanışma içinde olsalar, daha çok hizmet alma durumu olabilir miydi?

Sizlere sık sık gelen eleştirlerin birisi de ilçe de Adınız ile anılan hizmetlerin olmayışı? Aslında ileriye dönük büyük çalışmalarınızın olduğunu biz biliyoruz. Sizin izniniz olmadan sizin adınıza açıklama yapmak istemiyoruz. Sitemizi takip ettiğiniz kadarı ile sık sık Okullara yardım, Öğrencilere giysi-kitap bilgisayar yardımı kampanyaları düzenliyoruz. Bu kampanyalarda sizi de görmek isteriz. Akkuşlular ile kaynaşma içinde daha çok diyalog daha çok yakın durma isteriz. Bir öğrenci de siz sevindirin kampanyasına katılmanızı çok bekledik.

Daha önce sitede yazan Veysel bey, sizden ani çıkışlar ve ses getirici hizmet bağlamında çıkışlar yapmanızı bekliyoruz demiş. Evet bizde katılıyoruz. Aslında siz bizlere daha önce ifade ettiniz. "Ben hizmeti yapınca konuşurum diye" ancak Akkuşluların beklemeye zamanları hiç yok. Akkuşluların sadece umutları kaldı. Bu umutlar sık sık verilmeli. Tazelenmeli? çok ta geç kalınca sizin emekleriniz ile yapılan hizmetlere birileri sahipleniveriyor.

Akkuş Köydes Birliğinin Çalışmaları bu sene çoğunlukla Ekim ayından sonraya kaldı. Bu geçikme neden oldu? Bunu dile getirmek durumundayız. Muhtarlardan ve köylülerden çok şikayet var. Çalışmaların kış ayına kalmasından.

Bölge Vekili olarak Akkuş İlçesindeki Kamu Kurumlarından 6 aylık yada yıllık çalışmaları hakkında istatistik bilgiler aldınız mı? Bilindiği gibi Akkuş Ordu’nun gelişmede en geri kalmış ilçelerinden birisi. Sizlerde bunu biliyorsunuz. Peki kurumlardan aldığınız bilgiler doğrultusunda bu geri kalmışlığı nasıl çözüleceği bağlamında 2 senedir yapılan çalışmalar varmı?

Sayın Vekilim bu site Akkuş’a hizmet sitesi, bizlerde hizmet konularında sınırlı kalmak kaydı ile sizlere sorularımız oldu. Gelişmiş bir Akkuş olunca inanın bu konuları dile getirmeyiz. Bu arada Ordu İlçelerinde bir çok çalışmaların açılışlarını yaptığınızı takip ediyoruz. Akkuş ilçesinde hiç mi bir çalışma yok. Sizleri Akkuş ilçesindeki bir açılışta resimlerinizi göremiyoruz. Bu durumda böyle ise bu konunun da sizler tarafından irdelenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bu yazdıklarımızı kaleme alırken sanki Akkuş bir kardeşimiz bir hemşerimiz ile sohbet ediyormuş gibi düşünerek yazdık. Akkuşlu-Akkuşlu ile dertleşemez mi? işte bizde sizinle biraz dertleştik. Bu yazdıklarımızı bu düşünceler ile kabul etmenizi diliyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin-Ordu’nun-Akkuş’un Milletvekilimiz Sayın Mustafa HAMARAT’a selam ve saygılarımız ile

 

 

 

Related Articles

2 YORUMLAR

 1. Bu tür sorunların tüm Akkuş’luların gözleri önünde sorulması gerçekten çok güzel ve dileriz ki aynı şekilde Değerli Vekilimiz bizleri aydınlatır…

  Yalnız burda gözden kaçırılan birşeyler var. Soruların sorunların çözümü sanki birinci elden Vekilimizin elindeymiş gibi. Ki öyle olsaydı,Saygı değer Vekilimizin elinden geleni, Akkuş ve Akkuşlular için ardına koymayacağına inanıyorum.

  Benim dikkat çekmek istediğim konu ise; Burası Akkuş ve buranın kendince çözümleyicileri bulunmakta. Müdürler mülki amirler vs… Soruların öncelikli olarak burdaki yöneticilerin baz alınarak sorulması daha iyi olmaz mıydı?

  Evet Akkuşumuzun saymakla tükenmeyecek kadar çok sorunu ve sıkıntısı bulunmakta beldeleri ile birlikte. Ancak elinde yetkisi bulunanlar gücü bulunanlar sadece söylenmekle kendi kendilerine sızlanmakla yetinmekteler ee kabul buyurun artık ki ağlamayan bebeğe emzik vermezlermişşşş.Üzülerek söylemek gerekir ki bu böyle devam ederse Akkuş’umuz daha çok uzun süreler geri kalacaktır.. Diğer taraftan yetki sahipleri ve bahsettiğimiz yöneticiler hele bir koysunlar ellerini taş altına, şu sıkıntıları beraber bir sırtlansınlar da birilerinden ya Vekilimizden ya da isteklerini karşılayabilecek yetkili kurumlardan bişeyler istesinler Akkuş için Akkuş yararına, yalnız taştan kale duvarı bekleyeceklerine taş üstüne taş olsunlar surlarımızı örsünler.

  Bakalım diğer ilçelere ve yöneticilerine…Muhtarlarıyla, belediye başkanları ile gerek ilçe siyasetçileri ile gerekse yine ilçe bürokratlarıyla Ne zaman bir sorunları oldu koştular meclise… Ne zaman akıllarına bir yatırım geldi vardılar İl’e… Aldılar yanlarına bürokratlarını çaldılar ihtiyaclarını giderebilecek kurumun kapısını…Kendilerini burdan taktir ediyorum ve Onların yaptıklarını söylemek istiyorum. Kalenin duvarını, tek taştan değil; 70.000- 90.000 insanla birlikte ördüler ve hak ettikleri yere vardılar.

  Şimdi tekrar düşünmek gerekirse sorun, oturduğumuz yerden hizmet bekleyen bizlerde mi yoksa ayağa kalkıp da hizmet ve ihtiyaçlarını istemeyenlerde mi??

  Aklımın erdiği dilimin döndüğü kadar site editörümüzün sorularına bir kaç demeç eklemeye çalıştım, yanlışlarım ve kusurlarım varsa tüm Akkuş’lulardan özür diler Mubarek Mevlüt Kandillerini can-ı gönülden kutlarım…

 2. Akkuş internet site yönetimi sizlere teşekkür ederiz akkuşun bu kadar önemli meselelerini sorunlarını sayın vekilimize bu köşeden sordunuz altına imzamızı atıyoruz
  ve sayın vekilimizden açıklama bekliyoruz saygılarımla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar