4 Mart 2024 Pts

Akkuş İlçesinde Eğitim-Öğretim Hizmetlerinde Herhangi Bir Sıkıntı Olmaması Sevindiricidir

İlçemizde; Sıkıntısız Eğitim ve Öğretim İşlerinin Olması Sevindiricidir

 

Akkuş İlçesinde

Eğitim-Öğretim Hizmetlerinde

Herhangi Bir Sıkıntı Olmaması Sevindiricidir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi kurulduğu günden beri, Akkuş ilçesinin eğitim ve öğretim hizmetlerinde elde olmayan nedenlerden ötürü ortaya çıkan sıkıntılar hep dile getiriliyordu.

Öğretmeni olmayan okul öğrencileri ve köylüler sıkıntılarını sitemiz ile paylaşıyorlardı. Son dönemlerde bu konular dile gelmediğine göre ilçemiz okullarında öğretmen ihtiyacı olmadığı sonucu bizde hasıl olmuştur.

Tamirhata ihtiyacı olan Okullar, sınıflar, Öğretmen Lojmanları sıkıntıları sitemizde dile getiriliyordu, demek ki ilçemizde bu tür sıkıntılar yok ki, hiç bir sıkıntı sitemizde dile getirilmiyor.

Maddi durumu iyi olmadığı için, elbise, mont, bot, kırtasiye ve diğer giysi ile okul harçlığına ihtiyacı olan öğrencilerin olduğu bu sitemizde sık sık dile getiriliyordu. Son zamanlarda bu konular hiç dile getirilmiyor. Demekki bu tür sıkıntısı olan hiç bir öğrenci kalmadı. Ne kadar sevindirici bir durum.

İlçemizdeki, Eğitimciler, İdareciler ve Öğretmenler 12 senedir sitemiz aracılığı ile sık sık yapılan güzel ve başarılı çalışmaları sitemiz ile paylaşırlardı. Bizlerde haber yaparak Dünyadaki tüm Akkuşlulara duyururduk. Sadece Akkuşlulara değil. Tüm dünyaya gösterirdik. 1350 Rakımdaki Nur yüzlü Akkuşlu Öğrencilerin başarılı çalışmalarını, son zamanlarda ne yazık ki, bu tür çalışmaları göremiyoruz, duyamıyoruz. Bu tür çalışmalar yapılmıyor mu desek mümkün değil. Elbette yapılıyordur.

Tüm bu yazdıklarımızdan sonra acaba, Akkuşlu Öğrencilerin başarılı çalışmalarını dünyaya duyurmayı engelleyen birileri mi var demekten kendimizi alamıyoruz. Sıkıntıda olan Akkuşlu Öğrencilere yardım edilmesini engelleyen birileri mi var acaba demekten kendimizi alamıyoruz.

Diyelim ki, birileri Akkuş İnternet Sitesine haber gönderilmesini engelliyor. (Asla inanmak istemiyoruz ama) bari bunu yapanlar resmi veya diğer ilçe sitelerinde varsa yapılan çalışmaları paylaşsalarda, bizde acaba bazı kişilerin dertleri Akkuş İnternet Sitesi desekte konuyu anlamaya çalışsak. Ama ne yazık ki, eğitim-öğretim konuları ile ilgili güzel çalışmalar ne yazık ki, hiç bir basın kuruluşunda istisnalar hariç haber olarak göremiyoruz.

Akkuş İnternet Sitesi olarak, soruyoruz; yukarıda açıklanmaya çalışılan konular haber yapılsa mı daha iyi sonuç verir. Yoksa basın ile paylaşmayınca mı iyi sonuç verir. Taktiri sitemizi takip edenlere bırakıyoruz. Herkes iki elinin arasına başını alsın ve düşünsün. Kazanan kendilermi? Öğrenciler mi? yada kaybeden Akkuşlu Öğrenciler mi? Akkuş ilçesi mi? Önemli olan bir iki kişinin sıkıntı içinde olmaması mı? yoksa Akkuş ilçesinde çekilen eğitim ve öğretimdeki sıkıntılara dikkat çekilmesi ile en azıdan bir kaç sorunun çözülmesi mi? daha önemli. Siz ne dersiniz?

Yada şimdiye kadar sitemizde yapılan eğitim haberleri, daha çok zararı mı oldu? Yada faydası mı oldu? Zararı oldu ise hangi konularda, faydası oldu ise hangi konularda?

Birileri şunu asla unutmasın ki, sitemize; ilçemizden eğitim haberleri gelsede bu site yayına devam eder. Gelmesede yayınına devam eder. Bu haberleri engellemeye çalışanların çabasının getirisi kendine belki günü birlik olabilir ama bu çabada olanlar, Akkuş ilçesinde eğitim ve öğretim çalışmalarının dünyaya duyurulması bağlamında ve eğitimciler ile öğrencilerin çalışmalarının motive edilmesi bağlamında hangi etkileri doğurduğunu bir kez daha düşünmelerini istiyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar