17 Nisan 2024 Çar

Akkuş’ta 2009 Yılında Festival ve Kurultay Yapılacak mı?

Herkes bu soruyu soruyor ama henüz kimseden net bir cevap gelmedi

2009 YILINDA

AKKUŞ İLÇESİNDE

FESTİVAL VE KURULTAY

VAR MI?

YOK MU?

Her gün sitemize gelen sorulardan sonra bu haberi yapma gereği duyduk. Bizlere mail ve telefon ile ulaşan Akkuşlu hemşerilerimiz bu sene festival ve kurultay olup, olmadığını soruyorlar.

Vatandaşlarımız haklılar. Peki neden haklılar? Akkuşlular her sene ilçede festival var diye senelik izinlerini Ağutos ayında kullanıyorlardı. Bu senede gene binlerce Akkuşlu Festival beklentisi içinde oldukları için izinlerini bu duruma göre ayarlamak durumundalar. Bir çok konularda olduğu gibi bu sene gene bazı kişiler, kurumlar ve ilgililer, krizi bahane ederek sosyal ve kültürel faaliyetleri askıya almayı düşünmektedirler yada öyle uygulama yapmaya başlamaktadırlar.

Herkes özellikle de Akkuş Kaymakamlığı, Akkuş Belediyesi ve ilçedeki sivil toplum kuruluşları çok iyi bir analiz yapmalıdırlar. Festival ve kurultay, Akkuş İlçesine hangi katkıları sağladı. Hangi yönleri ile ilçeye farklı bir boyut getirdi. Hangi yönleri ile sıkıntılar oluşturdu. Analizler iyi yapılmalı, bu çalışmalar yapılırken hem geriye dönük hemde ileriye en az 10 yıl 20 yıl ileriyi düşünerek değerlendirmeler yapılmalı, Aksi durumda bu değerlendirmeler yapılırken günü nasıl kurtarırım mantığı ile hareket edilmemeli.

Site yönetimi olarak, Akkuşluların beklentilerine cevap verilmeli ve Festival- Kurultay yapılmalıdır. Şimdi bazı kişiler bizlere "ezbere konuşmak kolay maddi sıkıntılar var. Nasıl yapacağız festivali" diyebilirler. Bizim site yönetimi olarak yapılan her eleştirye karşı da acizhane bir de çözüm yolunuda sunuyoruz. Evet kriz varsa, maddi sıkıntılar varsa, para olsa Yüksek Okulun Açılması için harcarız mantığı olsa da diyenlere bizde diyoruz ki, Çok harika bir festival olacağına, küçük çaplı olur. İlla da ünlü sanatçı getireceğiz diye de bir kanun olmadığına göre, Akkuşlu gönüllü sanatçıların da desteği ile, Akkuş Halk Eğitim ve Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile Akkuşlu Öğrencilerin sahne aldığı halk oyunları, konserler ve değişik etkinlikler ile küçüp çaplı ve sade bir festival neden yapılmasın, Her köy Muhtarının da destekleri ile her Belde Belediye Başkanlarının desteği ile Akkuş ilçesindeki sivil toplum kuruluşlarının desteği ile her gurbetteki Akkuşluların, internet sitelerinin ve Akkuşlu bürokratların desteği ile 2009 yılında da Akkuş ilçesinde festival de kurultayda yapılabilir.

Yeterki Yapılma isteği olsun. Yeterki istenilsin

4. Akkuşlular Kurultayı ise neden yapılmasın, Kurultay için ise çokkkkkkkkkkkkkkk paralara ihtiyaç olmasa gerek. kurultay için sadece iyi bir koordinasyon yapmak yeterli olacaktır. Koordinasyon da yapılmıyorsa diyecek fazla bir şey olmasa gerek.

2008 Yılında Akkuş İnternet Sitesi, Akkuş Kaymakamlığı, Akkuş Belediyesi desteği ile 3. Akkuşlular Kurultayını yaptıysa, neden bu sene gene aynı kurumların desteği ile ya Akkuş Belediyesi Yada ilçedeki Sivil toplum kuruluşları yada gurbetteki kişi ve bürokratların desteği ile Esnaflarımızın desteği ile neden Kurultay yapılmasın. Site yönetimi olarak biz bu sene geride durmayı düşündük. Nedeni ise geçen sene elimizden geleni yaparak ilçemize bir hizmet yapmayı düşündük. Bazı kişiler bizleri o kadar çok eleştirdi ki, ve o kadar çok farklı ortamlara çekilmeye çalışıldı ki kurultay, tüm bu engellemelere rağmen Akkuşluların da desteği ile biz kurultayı yaptık. Şimdi ise dedik ki, bizleri eleştirenlerin yolun açalım. Onlar belki bizden daha iyi yaparlar bizde destek veririz düşüncesi ile geri de durmayı planladık.

Tüm bu gelişmelerden sonra bizleri eleştirenlerin kurultay yapma cesaretleri yoksa, o kişiler bizim işimiz çamur at izi kalsın mantığı derseler ve o kişiler, biz iş başa düşünce ortada gözükmeyiz derseler. 4. Akkuş Kurultayını düzenlemede bizlere düşen bir görev olursa her zaman olduğu gibi gene elimizi taşın altına koyarız. Destek istenirse destek her zaman veririz. İlçemizdeki Kamu Kurumları idarecileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve tüm Belediye Başkanları bizlere gereken desteği verirseler, biz Akkuş için verilen her göreve hazırız.

  

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar