17 Haziran 2024 Pts

Akkuş İlçesi Beldeleri ve Köyleri Artık Asfaltlı Yol İstiyoruz

Yıllardır ihmal edilen ilçemiz ve köyleri artık medeniyetin olmazsa olmazı ulaşım için asfaltlı yollar istiyor.

Halkımız bir sene özlem duyduğu memleketine geldiğinde, köyüne veya beldesine ulaşmak isteğinde yollarda çile çekmekten bıktılar. Neden başka ilçeler ve köyler bu hizmetleri layıkıyla alırlarken, biz Akkuş halkı hep geri planda bırakılıyor. Bizlerde bu ülkenin birer ferdi ve vatandaşı değilmiyiz. Başkalarına sunulan imkanlardan bizde ilçe halkı olarak bunları yaşamak istiyoruz.

İnsanlarımızın köylerinde ve beldelerinde Annesi’ne, Babası’na ve Akrabalarına ulaşmaları hakkı değil mi? İnsanlarımız kendi şahsi araçları olsun veya tuttukları ticari araçlarla olsun, köy yollarında diken üstünde gitmek zorundalar mı? Arabaların altını şimdi vurduk vuracaz endişesi ile yol gidilmektedir. Zaten vurduğu anda içine bir acı çöküyor insanımızın geri döndüğünde sanayiye vereceği parayı düşünmekten tatili zehir olmaktadır.

Artık yeter diyoruz ! Bizlere verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz. Seçimlerden önce yollarımızda asfaltı görmek istiyoruz. Yok öyle yapacaz, edecez, az sabredin lafları bize hitap etmiyor. Başka ilçelere gelince devletin bütün imkanları sunulurken bize gelince neden cimri davranılıyor? Bizlerde insan değilmiyiz?

Sayın site ziyaretçilerinden de artık seslerini heryerde yükseltmelerini rica ediyoruz. Artık hakkımız olanı istemeliyiz. Bize bu imkanları sunmayanlardan hesap sormalısınız? Lütfen fikirlerinizi bizlerle paylaşın yorumlarınızı bekliyoruz. Ama lütfen herkes korkmadan cesaretlice adını ve soyadınız yazsınlar.

Site Yönetimi

 

 

Artık köy yollarımızda bu asfaltı ve çalışmayı bir an önce görmek istiyoruz.

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. gerçekten yeter artık.yollarımızın biran önce yapılmasını en içten dileklerimle temenni diyorum.
    bu gune kadar salıpazarı akkuş arası en önemli yollaradan biridir.
    bu yollara yapılınca iş imkanıda doğacak.ben sayın ordu millet vekillerine ve samsun milletvekillerine sesleniyorm.lütfen bu yol çilesinden bizleri kurtarın.saygılarımla.

  2. Hepimiz aynı sorundan muztaribiz siz köy yolu bense ilçe mahallesi olan CAMALAN MAHALLESİNde ki yolun ne zaman çamur deryasıdan kurtulacağı günü iple cekiyorum sorun aynı içraat yok LAF ÇOOOOOK

  3. yapmış olduğunuz analiz doğru ben yeşilköylüyüm senede bir gittiğimiz köyümüzde gezip tozamıyoruz bütün belde ve köylere gidemiyoruz neden ulaşımı yokta ondan bazen yazdım yeşilköy üvey evlat diye zaten akkuş fazla devletten birşey görmüyor ama yeşilköy hiç ama hiç görmüyor akkuşun son köyü terme sınırı küçük fakat şirin bir köydür. küçük nüfusu az olması seçimlerde dahi siyasilerin fazla ilgisini çekmiyor. şöyle bir analiz yapılsa bugün partilerimizin ilçebaşkanlarından kaçtanesi yeşilköyü bilir ordu vekillerimizin kaçı bilir ilçe ve merkez belediyeler nekadar bilir ne yaptılar neler yapabilirler terme akkuş arasının yolu yapılırsa bizim oralarda geri dönüş başlar yeni yol değil akkuş akpınar arası yapılırsa akkuşun son köyü bir iki km uzunluğunda bir yolu kalır terme toprağına bağlanır ama akpınar yolu yapılırken burasıda yapılabilir yani belde yolları yapılırken köylerimizin yolunuda yapmalıyız sonraya kalırsa hep kalır yatırım bitti busene bukadar gibi lafları duymak inanın bizleri bıktırdı. devletten hizmet alamayan köylerimiz hesabını sandığa gitmemek yada tamamen boş oylarla sorabilir. engüzel tepki demokratik ve medeni olanıdır. AKKUŞ YOL, EĞİTİM VE SAĞLIK SORUNUNU ÇÖZDÜĞÜ GÜN GELİRİNİ ARTIRIR NÜFUSUNU ARTIRIR KALKINMA HIZLANIR. saygılarımla yeşilköyden çakmak oğlu altun BAYRAM

  4. Evet gerçekten haklısınız ben rize tarafındaki bütün köy yollarının asfalt olduğunu gördüm.Acaba başbakanımızın memleketi olduğu için mi onu bilemem.Ama olsun bizimde kapı gibi milletvekillerimiz war inş. en kısa zamanda bizim yolları asfalt olarak görürüz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar