7 Haziran 2023 Çar

Akkuş-Kumru Yolunda Çalışmalar Devam Ediyor

Akkuş Kaymakamı sayın Murat SARI hedeflerinin 2010 yılında Akkuş-Kumru yolunda genişletme çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.

 

 

AKKUŞ – KUMRU YOLUNDA
 
ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
 
Akkuş veKumru her ikisi de Ordu ilinin ilçesi. Birbirlerine komşu iki ilçe. Komşu olmayı komşu da bağlantıları yok. İki ilçenin arasındaki mesafe sadece 34 Km. Fakat nedense yıllardır ihmal edilmiş veya unutulmuş iki ilçenin bağlantı yolu. Akkuş ilçesinin Kumru sınırındaki Tuzakköyü ile ulaşımı sağlayan yol 1992 yılında açılmış. Ondan öncesi ise tabanvaylarla yapılıyormuş ulaşım. 15 Km lik yolu 3,5- 4 saat yürüyerek geliyormuş vatandaşlar. Bu nedenle yıllardır da uzak yaşamışlar Akkuş’tan.
 
 
 
KÖYDES çalışmalarının başlaması ile birlikte Akkuş ilçesinde hızla yapılan yol çalışmalarından Akkuş – Kumru yolu da nasibini almış. İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından 4 Km olarak planlanan genişletme çalışmaları tamamlanmak üzere. Bir dört Km daha program yapılmış. 2010 yılında genişletme çalışmaları hızla devam edecek. KÖYDES tarafından planlanan 2,5 Km’lik genişletme çalışmaları devam ediyor. Yine KÖYDES tarafından 2 tane menfez ve 2 tane yapımı tamamlandı. Bir menfez yapımı daha programa alındı.
 
 
 
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Akkuş Kaymakamı sayın Murat SARI hedeflerinin 2010 yılında Akkuş-Kumru yolunda genişletme çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar