16 Haziran 2024 Paz

Akkuş Köydes Birliği Neden İhaleleri Geciktiriyor

Bu gün İhaleler açılsa, işlere 1.5 ay sonra ancak başlanır. Neden ihaleler gecikiyor?

AKKUŞ KÖYDES BİRLİĞİ

ÖDENEKLER GELDİĞİ HALDE

NEDEN İHALELERİ GECİKTİRİYOR?

 

Akkuş İlçesine ayrılan köydes ödenekleri yaklaşık Nisan ayında belli oldu. Ödenekler ise hesaba yaklaşık bir ay önce geçti.

Durum böyle olunca ihaleler neden gecikiyor. Halen anlamış değiliz.

İhale açıldıktan sonra ertesi günü hemen işlere başlanmıyor? Kanuni bekleme süreleri ve bir sürü işlemler var. Bir ihale açıldıktan sonra yaklaşık bir buçuk ay sonra ancak işlere başlanabiliyor. Hal böyle olunca da, şimdi ihale açılsa Ağostos ayına doğru ancak işlere başlanır. Ramazan ayıda Ağustos ayın içinde başlıyor, Eylül ayının 15’inden sonra da soğuklar gelmeye başlar. Birde hava durumu konusunu hesaba katınca varın siz düşünün gecikmeyi

Birde işin diğer boyutu var. Bilindiği üzere Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında onbinlerce Akkuşlu ilçeye ve köylerine gelmektedirler. Gurbetçiler izin dönüşü de her sene olduğu gibi, özellikle ulaşım konusunda şikayetlerini sitemize yazdıklarını herkes biliyor.

Site Yönetimi olarak bizler, Akkuşlular ve sitemize gelen dileklerden hareketle diyoruz ki, Madem ödenek geldi. Neden İhale işlemleri yapılmaya başlanmıyor. Gecikme kimseye hiç bir şey kazandırmayacağı gibi onlarca da şikayete neden olacaktır.

İhaleler Mayıs ayında yapılsa idi, Temmuz ayında ise çalışmalar tamamlanma süresince girseydi de, hem yazın mevsimin tadını Akkuşlular ve Gurbetten gelen vatandaşlarımız doyasıya çıkarsa idi olmaz mıydı. Geçen senede aynı gecikme olmuş ve bir sürü sıkıntılar yaşanmıştı.

Akkuş ilçesinde rakımın yüksek olduğu ve ancak en fazla 3 ay gibi bir süre havaların iyi olma durumu olduğunu hesaba katarak, çalışmaları ve ihaleleri bu doğrultuda değerlendirmek şeklinde olsa daha iyi olmaz mı?

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar