17 Haziran 2024 Pts

Akkuş-Koşcuğaz Yolu Çalışmaları Devam Ediyor

Akkuş-Kurtboğaz-Koşcuğaz köyü 16 km’dir.

İL GENEL MECLİS ÜYESİ MEHMET DUMAN

KURTBOĞAZ VE KOÇCUĞAZ KÖY YOLLARINDA İNCELEME VE DENETLEMEDE

Mehmet DUMAN’nın Sitemize Yaptığı Açıklama: Akkuş-Kurtboğaz-Koşcuğaz köyü 16 km’dir. Asfalttan 8 km’lik mesafenin 4 km’si köydesten ihalesi olup tamamlanmak üzeredir. Geri kalan 1.5 km ‘si bu aşamada ek olarak tamamlanacaktır. Diğer 2 km ‘si 2008 yılında genişletilmiştir.

Alt yapı olarak 4 tane menfez ihalesi yapılmıştır. Bu aşamada özel idare araçları kurtboğaz koşcuğaz köylerinde köy içi ve mahallelerin çakıllamasını yapmaktadır. 2010 yılına hedefimiz  koşcuğaz kurtboğaz yolunu asvalta hazır edip 2010 yılında asvalt mucuru sereceğiz.

Burada bizlere her zaman desteğini esirgemeyen ve her zaman destek olan SYN VEKİLİMİZ MUSTAFA HAMARAT’A TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ. VE İL GENEL MECLİS ÜYESİ ARKADAŞLARIM MUHTARLARIMIZLA HEP BERABER İSTİŞARE HALİNDE OLARAK İLÇEMİZDEKİ VE KÖYLERİMİZDEKİ  sorunları çözmeye çalışıyoruz.

Şunun da altını çizerek söylüyorum siyaset ekip işidir. Vekili  ile, İl Genel Meclis Üyesi ile İlçe Başkanı ile Belediye Başkanı ile koordinalı çalışma olduğu anda başarı gelir.

Sağlık ocağındada ıncelemelerde bulunduk. Bu sene programa aldırıp 2010 yılında yapacağız.

 Tüm yapılan köy yollarını  arkadaşlarımızla beraber denetleyerek teslim alacağız.

Sizler bizlere güvendiniz seçtiniz. Bizde 24 saat sizlerin hizmetinizde olacağız. "

Mehmet DUMAN

Ordu İl Genel Meclis Üyesi

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Seferli Yolundaki, Çukurköy-Ceyhanlı Yolundaki çalışmaları ne zaman göreceğiz

    Mehmet bey ve il genel meclis üyeleri daha önce yaptığımız bir haberde sizleri Akkuş-Erbaa sınırı Ceyhanlı köyünde ne zaman göreceğiz diye sormuştuk. Cevap gelmedi. Mehmet bey, Gerek Kurtboğaz-Koçcuğaz yolunda ve gerekse Damyeri Tuzak Kumru bağlantı yolunda özverili gayretlerinizi biliyoruz. Koçcuğaz köyünün sağlık ocağı konusundaki çabanı da okuduk. Bu köylerin bu hizmetlere ihtiyacı vardı. İnşallah yollar asfalt yapılırda hedefe tam ulaşılmış olur. Şimdi benim sormak istediğim konu Ordu ilinin il genel meclis üyesi olarak her beldeye-her köye eşit hizmet yaptığınızı söylebilirmisiniz? Örneğin Salman yolunda, Seferli yolunda ve Çukurköy-Ceyhanlı yolları yapımında sizleri ön planda göremiyoruz. Bu sene bende genelde bu bölgede iznimi geçirdim. Göreceğim her şeyi gördüm. Bazı yollarda silme yapan operatör arkadaş yolun kenarlarına öyle güzel kanal vermiş ki bu yol kolay kolay bozulmaz. Ama gene bazı yollarda operatör arkadaş yolun kenarına kanal açmamış, Yağmur suları yolun içine aktığı için yollar bozuluyor. Benimde kendi Köyümde Çukurköy Mocuklu ve Çavuşgil Mahallesini greyder 2 defa gelip sildiği halde 13 haneli Cingili Mahallesinden geçerken greyderin önündeki kepçeyi kaldırıp es geçiyor. Şimdi köylerde dönen bu tür küçük ama çirkin işleri kime söyleyeceğiz. Gene bildiğiniz gibi projeye alınan ve ödenek az diye yapılmayan 700 metre köy içi yolumuz kaç senedir beklemektedir. Bir tarafı yaparken diğer taraf unutulursa bu gün olmaz ise yarın sıkıntı olur. Ben gerek Akkuş’a gelince gerek ise buradan beri farklılıkları görüyorum. Bu farklılıklar da sık sık gündeme gelecek. Hizmet neye göre diye bundan sonra sık sık sorulacak. Nüfusa göre mi? Köydes de görev alan Muhtarların köylerine göre mi? İl Encümeni Çıkartılan bölgeye göre mi daha bunun gibi sorular bu sitede inanın yerini bulacak. 3 Sene önce Bizzat gidip gördüğünüz Meyvalı köyün ilkokulunu muhtar devir almış ve Sağlık Ocağı açılması için sizden destek talebinde bulunmuştu. Sizde Ordu’da gereken yapılacak demiştiniz Meyvalı Köyü Sağlık Ocağı neden açılmadı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar