27 Eylül 2023 Çar

Akkuş Kaymakamının Okul Ziyaretlerinde Sadece Öğrenciler İle Sohbet mi Ediliyor? Okulun ve Köyün İhtiyaç Duyduğu Hizmetlerin Giderilmesi Konusunda Çalışmalar Yapılıyor mu?

Sohbet konusu habere konu oluyorda. Hizmet konusu neden habere konu olmuyor?

Akkuş Kaymakamının

Okul Ziyaretlerinde

Sadece Öğrenciler İle Sohbet mi Ediliyor?

Okulun ve Köyün İhtiyaç Duyduğu Hizmetlerin

Giderilmesi Konusunda Çalışmalar Yapılıyor mu?

Akkuş Kaymakamlığının İnternet sitesinde alınan haber metni şu şekilde dedir.

"Kaymakamımız Hüseyin ATİLA, 28.02.2014 Cuma günü İlçemiz Çamlıca, Yeşilköy ve Haliluşağı köylerini ziyaret etti. Gezi esnasında köylerimizdeki okulları da ziyaret eden Kaymakamımız öğrencilerle sohbet etti."

Evet haberdeki metin hepsi bu kadar. Öncelikle Sayın Kaymakamımıza bu köy ve okul ziyaretlerini yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Bu düşüncelerinden ötürü kendisini tebrik ediyoruz. Köylü vatandaşın ve öğrencilerin de devletin yanında olduğunu bilmesi en büyük isteğidir. Bu isteğin son yıllarda Kaymakamımız tarafından gerçekleşmesi yerinde bir davranış olmuştur.

Ancak Akkuş internet sitesinin çok kötü bir huyu var ki; ziyaret ve sohbetin olduğu yerde eksikliklerde tespit edilsin. Yapılması gerekenlerde not alınsın. Ve de hemen anında çözülmesi gereken konular daha Kaymakam oradan ayrılmadan yapılsın gibi sitemizin olmaz ise olmaz ilkeleri var. İşte bu ilkeler düşüncesi ile bu haberi yapıyoruz. Köylere hizmet istemek ve okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için istekte bulunmak ayıp ise biz bu ayıbı devamlı yapacağız.

Empati yapmayı da çok severiz. Şimdi birileri çıkıp, Yahu bu Akkuş sitesi de çok oluyor. Kardeşim sen ne biliyorsun ihtiyaçların not alınmadığını, sen ne biliyorsun sorunların çözülmesi için talimatların verilmediğini, zaten bu sitelerin Ankara'dan beri Akkuş'u yönetmeye çalışmalarına sinir oluyorum. Diyenleri duyar gibiyiz. Aslında duyar gibi de değil de. Bazı kişilerin bu ve buna benzeri sözlerini duyduk bile.

Kurumu yönetmek için atanan ya da seçilen kişi görevini en iyi şekilde yaptığına inanıyor ise zaten bu tür söylemleri dikkate almaz ve böyle bir söz de söylemez. Bize kim derse ki; Ankara'dan beri Akkuş'u yönetmeye kalkışıyorlar. İşte bunu diyenler önce kendilerine bakacaklar.

Akkuş İnternet sitesi haddini bilir. Duracağı yeri de iyi bilir. Ankara'da bir kamu kurumunda çalışan kişileri nasıl oluyor da Akkuş'u yönetmeye kalkıyor bize bunu birileri anlatabilir mi? Biz işimizi yapıyoruz. Zaten Akkuş'u yönetmeye de vaktimiz yok. Zaten bize de gerek yok. Akkuş bir ilçe ve ilçedeki kamu kurumları idarecileri görevlerinin başında. Dolayısı ile bu tür söylemler ile gündemi değiştirmeye çalışanlar boşa zamanınızı harcamayın.

Ancak; Akkuş İnternet Sitesi Akkuş'u yönetmeye kalkmaz. Ama Akkuşun sorunlarını dile getirir. Yapılması gerekenleri yapmayanları açıklar. Akkuş'a hizmet ister. Dolayısı ile Site Yönetimi bunları yaparken siteyi takip edenler adına, milyonlarca Akkuşlu adına yapar. Siteyi takip edenlerin isteklerini açıklar. Köylerde yaşayanların isteklerini açıklar. Ankara'da gördüğü hizmetlerin Akkuş ilçesinde olmasını ister. Akkuşlunun birileri tarafından itilip, kakılmasını istemez. Akkuşlulara yolunuzu yapacağız diye, en iyi sağlık hizmeti gelecek diye söz verip yapmayanların sözlerini tutmalarını ister. Kamu kurumlarının başındaki kişilerin halka hizmet etmek için bu görevde oldukları hatırlatmak ister. Kamu kurumları başındaki kişilerin halktan hizmet beklediği durumların artık eskide kaldığını hatırlatmak ister. Tüm bunları da kendi başına değil. Siteyi takip edenler ve Akkuşlular ile Akkuş ilçesinde ikamet edenler adına yapar.

Evet aslında konudan çıktık. Ama daha önceki dönemlerde de Kaymakamlık makamı ve diğer bir çok kamu kurumu tarafından bizlerin eleştirildiğini de söylemeden geçmek istemedik. Şu anda görevde bulunan Kaymakamımız tarafından henüz herhangi bir eleştiri ve takdire benzer konular ile ilgili diyaloğumuz olmadı.

Şimdi Kaymakamlığın yaptığı haberde Okul ve köy ziyaretlerinde öğrenciler ile sohbet edildi. Köylüler ile köyün ihtiyaç duyduğu sorunlar konuşuldu. Gerekli notlar alındı. Filan köyün ve okulun şu sorunları var. Diğer köyün ve okulun şu sorunları var. Sorunların çözülmesi için gereken çalışmalar başlamıştır. Şeklinde haber yapılsa idi. Belki bu haberi yapma gereği duymayacaktık. İşte haberde bu konulara yer verilmediği için bizde bu haberi yapma gereği duyduk.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak merak ediyoruz. Ziyaret edilen köylerdeki sorunlar tespit edildiği mi? okulların ve lojmanların sorunları tespit edildi mi? tespit edilen sorunların çözümleri için hangi çalışmalar başlatıldı. Bu güne kadar hangi köyün ve okulun sorunları çözüldü. Ya da çözüm için hangi projeler yapıldı?

Ordu Valisinin Kaymakamlıklara verdiği talimata göre; İlçe kaymakamlıkları bölgesel basın kuruluşları ile koordineli çalışacak. Yapılan çalışmaları ve hizmetleri basın kuruluşları ile paylaşacak. Sürekli diyalog içinde olacak. İfadelerine istinaden İlçemiz Kaymakamlığından yapılan haberi ile ilgili açıklama geldiği anda hemen haber yapılacağını belirtmek isteriz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar