5 Aralık 2023 Sal

Akkuş Kaymakamına Açık Mektup

"Devlet Vatandaş İşbirliği ile Akkuş İlçesinde, Tamir ve Onarıma İhtiyaçı Olan Okul ve Öğretmen Lojmanı Kalmasın"

 

 

Akkuş Kaymakamına Açık Mektup

"Devlet Vatandaş İşbirliği ile Akkuş İlçesinde, Tamir ve Onarıma İhtiyaçı Olan Okul ve Öğretmen Lojmanı Kalmasın"

Sayın Kaymakamım, Kısa bir süre önce ilçemize atandınız. Aldığımız bilgilere görede 3 ay kadar ilçemizde görev yaptıktan sonra yurt dışına gidecekmişsiniz. Kişi vardır 10 yıl  görev yapar. Bir tarih yazamaz. Belki bir kaç tane çalışmanın ve hizmetin kurdelesini kesemez. Ama kişi vardır. 3 ay görev yapar. Bu kısa bir sürede öyle izler bırakır ki, öyle güzel ve verimli çalışmalar yapar ki, belkide o ilçede tarih yazıp gider. İlçe halkı bu kişiyi asla unutmaz. Akkuş İnternet Sitesi olarak, Site Yönetimi, Temsilcilerimiz, Muhabirlerimiz, Yazarlarımız ve 3000 bine yakın üyemiz ile ve Akkuşlular adına sizden, Akkuş ilçesinde izler bırakmaya, tarih yazmaya ve bir çok çalışmanın ve hizmetin kurdelesini kesmeye davet ediyoruz. Bu çalışmaları sizden bekliyoruz.

Aslında sizler biraz da şanslınız. Çünkü çok yakında Salman yolu asfaltlanacak kurdeleyi keseceksizniz. Akkuş Meslek Yüksekokulu açılacak kurdeleyi keseceksiniz. Bu iki konu tamami ile sizin elinizde, sıkı takip, sürekli takip, gerekir ise, Ordu-Ankara-Akkuş arasında yapılacak görüşmeler ile bu işler hızlanacaktır. Bunların yanında sizden beklentimiz. Akkuş Köylere Hizmet Götürme Birliğine gönderilen Ek Ödeneğinde belirtilen projelerin ihalesinin kış şartları gelmeden yapılması ile çalışmaların bir an evvel tamamlanmasıdır.

Şimdi ise son günlerin gündemine gelelim. Eğitim ve Öğretim konusu: Sayın Kaymakamım, Sizlerinde, bizlerinde vede Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğünün de bildiği gibi ilçemizdeki Okulların ve Öğretmen Lojmanlarının bazılarının bakım ve onarıma olan ihtiyaçları aşikardır, hepimizinde bildiği gibi, Devlet imkanları ile her yere ne yazık ki ulaşılamıyor. Akkuşlular olarak bu konuların farkındayız. Ancak, Akkuşlular olarak şu konuları da gayet iyi biliyoruz. Akkuşlular, Okuluna, Lojmanına, Camisine, İmam Lojmanına ve diğer köyün ortak mallarına sahip çıkmaktadırlar. İlçemiz köylerinde, köylerimiz insanları, bir çok çalışmalara ve hizmetler imzalar atmışlardır. Bu bağlamda sizlerden isteğimiz. Akkuş Milli Eğitim Müdürü ile birlikte Hangi beldede, hangi köyde ve ilçe merkezinde hangi okulda ve lojmanda vede diğer eğitim tesislerinde aksayan bir yön, yerine getirilmeyen bir hizmet, tamir, bakım olacak okul binaları ve lojmanları hangileri ise bizzat ziyaret etmenizi, bu ziyaretlerin fotoğraflarla belgelenerek, ortaya konulması ve hangi okul, hangi lojman için hangi malzemelere, yada ne kadar bakım onarım ödeneğine ihtiyaç olduğu da tespit edilerek ortaya konulsa, bu çalışmanın ardından da bu ziyaretlerinize ilişkin görüntüleri ve izlenimleri sitemize göndermeniz halinde haber yapılacaktır.

Peki haber yapılacak da ne olacak, Sayın Kaymakamım, sanırım tespitleriniz olmuştur. Akkuş ve Köylerinde yaşayan Akkuşlunun nüfusunun 5 katı kadar nüfus da gurbette yaşamaktadır. Gurbette yaşayan Akkuşlularında gözü kulağı Akkuş ve köylerindedir Devamlı olarak ilçelerini ve köylerini takip etmektedirler.. Daha önceki bir çok örneklerde olduğu gibi, gurbetteki Akkuşlular, köylerine Cami, Minare, Öğretmen ve İmam Lojmanı, Okul yapmışlardır. Bu binaların yapılacağı bölgelerdeki arsalarını bağışlamışlardır. Bir çok devlet binasının tamiratlarını yapmışlardır. Hatta köprüler bile yapmışlardır.

Bu bağlamdan hareketle sizlerin okullardaki sıkıntıları dile getirmeniz ve bizzat okulları ziyaret etmeniz. Gurbetteki Akkuşluları harekete geçirecek ve sizlerin tespitleri sonucu ortaya çıkan bakım, onarım ve diğer tadilat işlerini gurbetteki Akkuşlular ve köyde yaşayan insanlarımız yapmak için hareket edeceklerdir. Sizlerin bu konularda koordinasyon sağlamanız yeterli olacaktır. Köylülere yapacağınız bir çağrı, gurbetteki Akkuşlulara yapacağınız çağrı, inanıyoruz ki, Akkuşluları hareket ettirecek ve köylerdeki, devlet binalarının bakım onarımları ile eğitim kurumlarının tamiratları yapılacaktır.

Dolayısı ile sizlerin önderliğinde, Devlet imkanlarının yanında, Akkuş köylülerinin de gurbettekiler dahil katkıları ile devlet vatandaş işbirliği ile Akkuş İlçesinde bakım ve onarıma ihtiyaçı olan okul ve eğitim kurumu kalmasın.

"Devlet Vatandaş İşbirliği ile Akkuş İlçesinde, Tamir ve Onarıma İhtiyaçı Olan Okul ve Öğretmen Lojmanı Kalmasın"

kampanyasını başlatmanızı bekliyoruz.

Sayın Kaymakamım, Hoşgörünüze sığınarak, ve ilçemizi çok sevip, Öğrencilerimizin mağdur olmasına yüreğimiz dayanmadığı için yazdığımız bu mektubumuzdan dolayı desteğinizi bekliyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar