22 Eylül 2023 Cum

Akkuş Kaymakamı, Sitemizde 10 Senedir Dile Getirilen İlçenin Sorunlarını Açıklamış.

Sayın Kaymakamım biz 10 senedir yazıyoruz-söylüyoruz. İştişareler yapıyoruz. Ama ne yazık ki ilerlemeler çok az oluyor. Peki sizde bir kez daha saydınız sorunları. Sizce ne zaman çözelecek bu sorunlar.

AKKUŞ İNTERNET SİTESİNİN

10 SENEDİR YAZDIĞI-ÇİZDİĞİ VE HER ORTAMDA DİLE GETİRDİĞİ

AKKUŞ İLÇESİNİN SORUNLARINI

AKKUŞ KAYMAKAMI MURAT SARI, BİR KEZ DAHA AÇIKLAMIŞ

SİTE YÖNETİMİ OLARAK SORUYORUZ?

SAYIN KAYMAKAMIM 3 YILDIR İLÇENİN KAYMAKAMI OLARAK GÖREV YAPIYORSUNUZ

NEDEN BU SAYDINIZ SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYOR?

YADA SİZCE NE ZAMAN KAÇ YIL SONRA ÇÖZÜLÜR?

GÖREVİNİZ SÜRESİNCE SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN

HANGİ ÇALIŞMALARI YÜRÜTTÜNÜZ?

BU ÇALIŞMALARINIZ İÇİNDE, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE HANGİ TEMASLARDA BULUNDUNUZ? GEREK İLÇEDE GEREK İSE İLÇE DIŞINDAKİ AKKUŞ ADINA KURULAN AKKUŞ DERNEKLERİ İLE TEMASLARINIZ OLDU MU? GENE ÜLKENİN ÇEŞİTLİ İLLERİNDE VE BİR ÇOK KURUMLARDAKİ AKKUŞLU BÜROKRATLARLA GÖRÜŞMELERİNİZ OLDU MU? ÖZELLİKLE AKKUŞ MESLEK YÜKSEK OKULUNUN AÇILMASI İÇİN GEREK AKKUŞ BELEDİYESİ, GEREK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI GEREK İSE GURBETTEKİ AKKUŞLULAR İLE GÖRÜŞMELERİNİZ VE ÇALIŞMALARINIZ OLDU MU? BİR ÇOK İLÇEDE MESLEK YÜKSEK OKULLARININ AÇILMASINDA KAYMAKAMLARIN ÇOK ETKİN ÇALIŞMALARININ OLDUĞUNU BİLİYORUZ. BU BAĞLAMDA SİZİN İLÇEDE KAYMAKAMLIK YAPTIĞINIZ BİR DÖNEMDE, AKKUŞ MESLEK YÜKSEK OKULUNUN AÇILMASI SİZİ SEVİNDİRMEZ Mİ? BU KONUDA ELİNİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPTIĞINIZI SÖYLEBİLİRMİSİNİZ?

İlçenin sorunlarını sıralamışsınız çok güzelde, Aslında bu sorunların çözüm merkezinden biri de sizinde başında bulunduğunu Akkuş Kaymakamlığı değil midir? Ayrıca 3 senedir ilçede bir çok hizmetlere de imza attınız. Sizin görev yaptığınız dönemlerde ilçede ve köylerinde hangi çalışmalar tamamandı. Hangilerinde çalışmalar devam ediyor?

Sizin gözlemleriniz ile Akkuş İlçesinin sorunarını çözmede Akkuşlulara düşen görevler hangileridir. Akkuşlular neler yapmalı ki en azından acil çözüm bekleyen Akkuş Meslek Yüksek Okulu, Akkuş-Salman-Akpınar ve Seferli beldeleri yolu asfaltlansın. Akkuş-Çukurköy-Meyvalı-Ceyhanlı ve ERBAA ilçesi direk bağlantı yolu asfatlansın. Akkuş Kumru yolu asfatlansın. Diğer grup yolları asfatlansın. Beldelerdeki ve köylerdeki Sağlık Ocaklarına Doktor ve diğer personel ile cihaz temin edilsin.  Turistik çalışmalar başlasın. Akkuş-gurbet-Gurbet Akkuş kaynaşması sağlansın. Gerek yurt içindeki gerek ise yurt dışındaki maddi durumu iyi olan Akkuşluların İlçeye yatırım yapması sağlanması açısından önerileriniz hangileri?

Bir konunun altına çizmek istiyoruz. Bu haberimizdeki asıl amacımız. Yapılan çalışmaları ortaya çıkarmak. Kaymakamlığımız, çalışmalarının tamamını sitemiz ile paylaşmadığı için, bizlerin bilmediği ve görmediği bir çok çalışmalarda olabileceğinden bahisle, Kaymakamlığımızın basına yansımayan çalışmalarını da açıklaması ile yapılan hizmetlerin gözönüne serilmesini ve kişilerin acaba ilçenin kalkınması için gereği kadar çalışma yapılmıyor mu şeklindeki sorunların da cevabını bulmak amaçlı olduğununun bilinmesini ve bizim her hangi bir kişiye ve kuruma hesap sorma gibi bir düşüncemizin olmadığını özellikle belirtmek isteriz. Bu konular çercevesinde haberlerimizin değerlendirilmesini dileriz.

Şimdi İlçemiz Kaymakamı’nın bu gün bazı basın kuruluşlarında çıkan haberinden bir kaç cümleyi sizlerle paylaşalım

"Akkuş Kaymakamı Murat Sarı, İçenin sorunları ve çözüm öneriyle ilgili yaptığı açıklamada,

eğitim, ulaşım ve enerji nakil hatlarında yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Ünye Akkuş Enerji Nakil Hattı’nın sağlıklı bir hale getirilmesinin öncelikli projeler içerisinde yer aldığını ifade etti.

Salman beldesindeki eğitimde yaşanan sıkıntıların, mevcut okulun yatılı bölge okuluna dönüştürülmesi ile çözülebileceğini, Salman beldesinde 15 araçla 208 öğrencinin taşınma maliyeti 228 bin TL’dir. Mevcut eğitim görülen binaların fiziki anlamda yetersiz olmasından dolayı pansiyon binası ve ek derslik yapılarak YİBO’ya dönüştürülmesi gerekmektedir. dedi

Ayrıca Akkuş-Salman grup yolunun İl Özel İdare tarafından asfaltlanmasının eğitime de katkı sağlayacağını, ilçenin Özel İdare araç parkının genişletilmesi gerektiğini ifade eden Kaymakam Sarı, Meslek Yüksek Okulu’nun derslik ve öğrenci yurdunun ihtiyaç olarak değerlendirildiğini kaydetti."

Haber kaynağı: Ordu İli ve İlçeleri İnternet Siteleri

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar