21 Şubat 2024 Çar

Akkuş Kaymakamı Köksal YILMAZ’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Akkuş halkının Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum.

 

Akkuş Kaymakam Köksal YILMAZ'ın

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere miras bıraktığı en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin 87'nci yılını, büyük bir sevinç ve gurur ile kutlamaktayız.

    Ulu Önderimizin, Aziz Türk Milleti'nin ufukları kara bulutlar ile sarılmış ve umutları tükenmişken, bir Güneş gibi Samsun'dan doğarak, tüm yurdu aydınlığı ile sarıp özgürlük ve bağımsızlık ateşini yakması ve akabinde, vefakar ve cefakar Aziz Milletimiz ile birlikte esaret zincirini kırıp parçalayarak Kurtuluş Savaşını kazanması, tarihte ender görülen başarılardandır. 
 

    Aziz Atatürk bizlere, kazanılan bu büyük zaferin ardından, Milletimize sonsuza dek ışık olacak ve ileri medeniyetler sahasında ülkemizi zirveye taşıyacak ve orada tutacak bir emanet bırakmış, arkadaşları ile birlikte 29 Ekim 1923'te "Türkiye Cumhuriyeti'ni" kurmuştur.


    Yüce Türk Milleti'nin ferdi olarak, bu emanetin değerinin farkında, bilincinde ve O'nu hak ettiği muassır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıma gayreti ve azmi içerisindeyiz.

    Bu vesile ile; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere O'nun silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, ülkemizin güçlenip gelişmesi için çaba harcayan tüm adsız kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyor, tüm Akkuş halkının Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum.

                                                                                      Köksal YILMAZ
                                                                                 Akkuş Kaymakam V.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar