20 Temmuz 2024 Cts

Akkuş Kaymakamı, Kamu Kurumu idarecileri ile birlikte Seferli Beldesinde Bir Dizi İncelemelerde Bulundu

Ziyarette hangi konular öne çıktı

 

Akkuş Kaymakamı,

Kamu Kurumu idarecileri ile birlikte

Seferli Beldesinde

Bir Dizi İncelemelerde Bulundu

        İlçemiz Kaymakamı Fatih GÜL, 21 Aralık 2011 Çarşamba günü, beraberindeki heyetle birlikte; İlçemiz Seferli Beldesini ziyaret etti.     
       Söz konusu ziyarette; Seferli Beldesinin ulaşım ve eğitim sorunları ele alındı.

       İlçe Kaymakamımız, özellikle; eğitim kapsamında okur-yazar oranının arttırılması ve okur-yazar olmayan kimse kalmaması hususunda, Belediye Başkanlığı ve Mahalle muhtarlıklarının gerekli gayreti sarfetmelerini istedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber: Akkuş Kaymakamlığı

SİTE YÖNETİMİ: Sayın Kaymakamımızın ilçedeki kamu kurumu idarecileri ile Seferli Beldesine yapmış olduğu ziyareti çok önemsiyoruz. Çünkü hepimizin bildiği gibi Seferli Beldesinin çözülmesi gereken bir çok hizmet sorunları vardı. Bu ziyarette elbette o ihtiyaç olan hizmet konuları masaya yatırılmıştır.

Fotoğraflardan görüleceği üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ziyarete katılmış. Gerek site yönetimi, gerek ise sitemiz takipçileri, sitemiz üyeleri, Seferlililer öğrenmek isteyeceklerdir ki, Beldedeki okulların hangi sıkıntıları var? Öğretmenlerin hangi sıkıntıları var? Öğrencilerin hangi sıkıntıları var? Öğretmen sayısı yeterli mi? İhtiyaç olan hizmetler için devletin yapacakları dışında vatandaşların katkı yapacağı hangi hizmet konular var? Bekliyoruz ve umut ediyoruz ki; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Seferli'de masaya yatırılan eğitim konuları hakkında ve çözüm önerileri hakkında bir açıklama yaparda, konudan haberdar olmayanlarda haberdar olmuş olur.

Yanılmıyorsak İlçe Müftümüzde ziyarette yerini almış. Sayın müftümüzün de beldedeki din hizmetlerini hakkında bilgi aldığını inceleme yaptıklarını düşünüyoruz. Müftümüz de Seferli Beldesindeki din hizmetleri konularında bilgi verirse çok sevineceğiz. Örneğin Seferli'de kaç camii var. Yeniden cami yapılması gereken bir durum varmı? hangi camilerin tamirata ihtiyacı var? İmamı olmayan camii varmı? Camii lojmanlarının herhangi bir bakım onarıma ihtiyacı varmı? Belde de kuran Kursu varmı varsa erkek ve bayan hocası varmı? yoksa ne zaman açılacak? bayanlara ve çocuklara özgü din hizmetleri varmı? yada Seferli beldesinde hangi din hizmetlerine ihtiyaç var?

İki İl Encümeni üyesinin de ziyarette olduğunu görüyoruz. Sayın Encümenlerim gittiniz gördünüz. Salman'dan değilde dere yolundan Kuşçulu-Ortabölme yolundan Seferli beldesine gitmişseniz yolun halini görmüşsünüzdür. Bu yola acilen asfalt yol yapımı gerekiyor mu? gerekmiyor mu? Sizlerinde bildiği gibi Seferli Beldesinin İlk Önceliği Dere Yolundan Beldelerine asfaltlı yol yapılması, sizler bu konuda gereken çalışmaları yapacakmısınız? 2012 yılında dere yolundan Seferli'ye asfaltlı yol yapılacak mı? yapılmayacak mı?

Sağlık konusunda heyete katılan varmı yokmu net olarak tespit edemedik. Ancak Seferli Sağlık Ocağının hangi hizmetlere ihtiyaçı olduğu konusunda herhalde bir çalışma yapılmıştır. Seferli sağlık ocağının Doktor ihtiyacı varmı? Teknik personele ve sağlık personeline ihtiyacı varmı? Bu konularda da herhalde Akkuş Sağlık Grup Başkanlığı bir açıklama yapacaktır.

Belediye ye ait hzimet konularında herhalde gereken incelemeler yapılmıştır.

Peki neden bu habere böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldık. gurbetteki Akkuşlular köylerinin beldelerinin hangi hizmetlere ihtiyacı olup, olmadığı konsunda bilgi sahibi olmak istiyor. Kim bilir belki de bu hizmetlerin yapılması için elinden bir şeyler gelenler vardır. İşte ilgili kurumlar gerekli açıklamaları yaparsalar destek verecek kişilerin önünü açmış olurlar diye düşünüyoruz. Amacımız köylerimize ve beldelerimize ne kadar yardımcı olabilir düşüncesidir. Başka bir düşüncemiz yoktur.

Sayın Kaymakamımızın da; Seferli Beldesinin genel durumu hakkında gerekli açıklamları yapması halinde sitemizde haber yaparak dikkatleri Seferli'ye çekeceğiz. Çekeceğiz ki, Seferli Beldesinin ihtiyaç duyduğu bu hizmetler belki bir nebze olsun çözülür diye umut ediyoruz.

Seferli'den Göç Nasıl Durur?

Seferli Beldesine Yatılı Bölge Okulu Açılması Neden Gündeme Gelmiyor?

Diğer konularda Seferli Belediyesine çok iş düşmektedir. Belediye Elinden gelen çabayı gösteriyor mu? Belediye Başkanının bu konuda açıklaması olursa ve bizler ulaştırırda hemen haber yapılacaktır.

Akkuş İlçesi Yazılı ve Görsel Basın Birliği

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar