17 Haziran 2024 Pts

Akkuş Devlet Hastanesinin Ameliyathanesinin Hizmete Açılması İle İlgili Son Gelişmeler

Süreç Ne Zaman Bitecek?

Akkuş Devlet Hastanesinin

Ameliyathanesinin Hizmete Açılması İle İlgili Son Gelişmeler

Murat YİĞİT'in Açıklaması

Hastanemizin ameliyathanesinin hizmete açılması ile ilgili yazılmış olan yazıda;

Ameliyathanenin açılmamasına çalışılıyormuş gibi bir izlenim algısı üzerine yorum yazma ihtiyacı duydum.

Ameliyathanemizin açılması ile ilgili yapılmış olan ama sonuçlandırılmamış ya da sonuçlandırılamamış çalışmalar var.

Onaylanmamış projeler sebebiyle ödenek talep edilebilme durumuna dahi gelinememiş.

Dolayısıyla onaylanabilir ve ödenek talep edilebilir duruma getirilebilmesi için çalışmalar başlatılmış, süreç de devam etmektedir.

Haber yazarımıza teşekkür ediyorum,

Ancak sessiz kalınmaktan bahsedilmesi pek doğru durmamış.

Öneri ve temennileri dinlemek ve çözüm yolunda yararlanmak, gerek görev gerekse insani açıdan önem verdiğimiz bir durumdur.

Konu ile ilgili herhangi bir bilgi için arandığımızda, çalışmaların her aşamasından bilgi vermekten Akkuşlular adına memnuniyet duyarız.

Ancak çalışmalarla ilgili her hangi bir bilgi sorulmamıştır.

Dolayısıyla birlikte hareket etmek, bilgi, temenni ve çözüm önerilerini ortak geliştirip çözüm yolları aramak, herkes ve her şeyden evvel Akkuş'un ve Akkuş'luların yararına olacaktır. Murat Yiğit , 27 Aralık, 2010

 

Akkuş İnternet Sitesi Yorumu: Hastanemizdeki Ameliyathanenin neden hizmete açılmadığı ile ilgili haberimiz üzerine Hastane Müdürümüz Sayın Murat YİĞİT haberimize yorum yazarak konuya açıklık getirmiştir. Öncelikle bu duyarlı davranışından dolayı kendisine Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz. Sayın Müdürüm herhalde bir cümlemizi farklı yorumladı. Ameliyathanin hizmete açılmaması için çalışılıyor diye bir tabir kullanmadık. Böyle bir düşünce içindede olmadık. Çünkü bu konu bile bile geriye atılacak bir konu değil ki, bizlerin bu düşüncede ve bu duygu ile bu haberi yaptığımızı düşünüyor ise, kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir. Biz sadece ne bekleniyor, neden açılmıyor diye sorguladık. Bu konuda yanlış anlaşılmaları açıkladıktan sonra,

Sayın Müdürüm Sizler Hastanemize yeni geldiniz elbette daha önceki dönemlerde ilerleme olmayan konularda sizleri sorumlu tutumak yanlış olur. Sizler diyorsunuz ki, konu daha belli bir aşamaya gelmedi. Ama çalışmalara başladık diyorsunuz. Fakat daha önceki yıllarda ise biz konuyu araştrıdığımızda bize verilen cevap, Proje hazır, Sağlık Bakanlığına Onaya gönderdik demişlerdi. Ama belki 2 yada 3 sene önce söylenen bu sözlerden ortaya çıkan bir gelişme olmadı. Geriye fazla bakmanının fazla bir yararı olmasa gerek. Sizin sözünü ettiğiniz Proje aşaması, Ödenek Talep Edilebilir Aşaması, Ödeneğin Onaylanması Aşaması ve Gerekli tamir ve onarımların yapılması işlemi ve devamında cihazların alımı ile Akkuş Devlet Hastanesinin Ameliyathanesinin hizmete açılması için

1. Ne kadar süreye ihtiyaç var?  ( 3 ay, 5 ay, 1 sene, 3 sene gibi )

2. Elbette sadece sizlerin çalışmaları ile bu işlerin sonuçlanmayacağını biliyoruz. Akkuş'tan sonraki ilerlemelerde, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığ gibi kuruluşlarda evrakların takibi ne kadar zaman alır?

3. Yapılan çalışmaların ilerlemesi için ve ilerlemede tıkanma olduğu anda siyasilerin desteklerini ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Ordu Milletvekilleri özelliklede Bölge Milletvekilleri konuyu sıkı sıkıya takip etseler süreç ne kadar kısalır? İlerlemede çok hızlı yol alırmıyız? Ödeneklerin çıkması ve onaylanması konularında siyasilerin etkili rolu herkes tarafından bilinmektedir.

4. Yukarıda saydığımız kurum ve kişilerin tam testeği ile durmadan çalışma yapılsa Nisan ayında kadar sonuca ulaşılıp, Ameliyathane açılabilir mi?

Sessiz kalmak ibaresinin doğru durmadığından söz ediliyor? Müdürüm, Son 5 yada 6 senedir bu konu hep konuşuluyor. Hep gündemde, her seferinde çalışmalar devam ediliyor deniliyor? işte bu kadar uzun zamanı kast ederek bu ibareleri yazdık. Konunun sizinle ilgisi yoktur. Ama sizlerin gelmesi ile belki bir ivme kazanır diye de beklenti içerisindeyiz.

Son cümlenize aynen katılıyoruz. "Dolayısıyla birlikte hareket etmek, bilgi, temenni ve çözüm önerilerini ortak geliştirip çözüm yolları aramak, herkes ve her şeyden evvel Akkuş'un ve Akkuş'luların yararına olacaktır." bu sözlerinize aynen katılıyoruz. Ayrıca bilgi alışverişi için bizlere araladığınız açık kapı içinde teşekkür ediyoruz. İlerleyen günlerde sık sık görüşmelerimiz olacak. Çünkü 3000 bine yakın Site Üyemiz. Temsilcilerimiz, Muhabirlerimiz, Yazarlarımız, yurt içinden ve yurt dışından sitemiz takip eden yüzbinlerce site takipçisi adına, Akkuşlular adına, sağlık sorunu olmayan bir Akkuş İlçesi İstiyoruz. Bu isteğimiz yerine gelene kadar bizler haberlerimizi yapmaya devam edeceğiz.

Sizlere yardımcı olunması bağlamında, Ameliyathanin açılması için, Akkuşluların yapması gereken hangi konular vardır. Akkuşlunun yapması gereken bir işlem veya diğer bir çok konularda yapacakları işler varmıdır? Akkuşun esnafları ve hayırseverlerin destekleri ile hastanemiz çok güzel bir şekilde tamir oldu. Odalar yeniden düzenlendi. Akkuşlu Hastaneleri için her zaman elinden geleni yapacaktır. Burada sizlerin bir tarih yazmanızı ve 1954 Yılında İlçe Olan Akkuş'un en önemli sağlık sorununu çözmede özveriden daha çok çalışarak Akkuşluların bekledikleri ameliyathanenin açılması için çalışmalarınızı acilen tamamlamanızı bekliyoruz.

 

25 Aralık 2010 Tarihli Haberimiz

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ

AMELİYATHANESİ NE ZAMAN HİZMET AÇILACAK?

Uzay Çağındayız. Ülke Gelişmiş Ülkeler Arasında Yerini Aldı. Ama Akkuş Devlet Hastanesinin Daha Ameliyathanesi Hizmete Açılamadı. Neden?

Bilindiği gibi 12 senedir Akkuş'un Dünyaya Açılan Penceresi olmaya devam ediyoruz. 12 Senedir de İlçemizdeki Devlet Hastanesinin sıkıntıları ile yakından ilgileniyor ve sık sık ziyaret ediyoruz. Hastanemizde uzun süre Müdür Olarak görev yapan ve şu anda İstanbul'da memuriyetine devam eden İsmet DALGIÇ müdürüm ile sık sık bu konuları istişare ederdik.

Geçmiş yıllarda bize verilen bilgilerde, hastaneye doktor ataması her zaman yapılmıyor. Ataması yapılan doktor da en kısa sürede buradan ayrılmaya çalışıyor. Bu nedenle ameliyethane yapılsa bile doktor sıkıntısı nedeni ile gereği kadar kullanılmayacağını masrafların boşa gideceğini söyleyenler oluyordu.

Ancak, bir gerçeği de görme zamanı geldi sanırırz. Hükümet uygulamış olduğu sağlık sistemi ile doktoru olmayan hastaneleri kura listesine koyuyor böylece hiç bir zaman ilçemiz devlet hastanesinin doktorsuz kalması diye bir durum olmayacak. Kaldı ki, İl sağlık Müdürlüğü il içi geçici görevlendirme ilede artık doktorsuz hastane bırakmaktadır.

Ayrıca ilçemize gelen doktorlarda ilçemizi sevip gitmeyi düşünmeyenlerin sayısı da mevcuttur.

Şimdi tüm bunlardan sonra birileri çıkıpta, yukarıda saydığımız mazeretleri sayarak Akkuş Devlet Hastanesine Ameliyathaneye ne gerek diyemez.

Ayrıca, Hastanemize yeni atanan Hastane Müdürü de bilindiği gibi daha önce Belde Belediye Başkanlığı yapmış birisi vede siyaseti bilen birisi, vede siyasi iradeden hizmetin nasıl isteneceğini vede alınacağını bilen birisi

Tüm bunlardan sonra şimdi Akkuşlulara olarak ve Akkuş İnternet Sitesi olarak soruyoruz

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ AMELİYAHATHANESİ NE ZAMAN HİZMETE AÇILACAK?

Neyi bekliyoruz? Ödenek mi yok? Akkuşlu Siyasilere konu intikal ettirilse hemen çözüleceğine inanıyoruz?

BU konuda Hastane Yönetiminin yapacağı açıklamayı hemen yayınlayacağız. Akkuşlu siyasilerin yapacağı açıklamayı hemen yayınlayacağız. Ama sessiz kalınmasına konuya gerekli önemin verilmemesi halinde her gün haber yapmaya devam edeceğiz. Amacımızı kimse farklı yorumlamasın. Tek amacımız vardır. Sağlık sorunu olmayan bir Akkuş İlçesi başkada bir düşünce yoktur.


 

Related Articles

1 Yorum

  1. Bi akkuşlu olarak çok isterim ama durum gösteriyorki açılamaz grip olanı bile ünyeye sevk eden bir hastanede ameliyat yapılamaz daha geçen yaz hastaneye teyzemi burun kanamasından götürdük hemen ünyeye sevk ettiler astım hastası bir çocuğu hava verilsin diye getirmişlerdi garip ama o makinanın olmadığını söylediler üzülüyorum çünkü memleketimde değil allah kahretsinki gurbette yaşamak zorundayım yazacak çok şey var ama

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar