30 Eylül 2023 Cts

Akkuş Devlet Hastanesine Ameliyathane, Uzman Doktor ve Hamile Bayanların Karnındaki Çocuğun Ölü mü-Sağ mı olduğun gösteren 50 milyarı lira bile tutmayn cihazlar alınmaz iken; Bakınız Ünye İlçesine Yapılan Devlet Hastanesinin Görkemi. Akkuşlunun Kaderi mi?

Akkuş Devlet Hastanesinin Eksiklikleri Ne Zaman Giderilecek? 

 

Akkuş Devlet Hastanesine;

Ameliyathane, Uzman Doktor ve Hamile Bayanların Karnındaki

Çocuğun Ölü mü-Sağ mı olduğun gösteren

50 milyarı lira bile tutmayn cihazlar alınmaz iken;

Bakınız Ünye İlçesine Yapılan

Devlet Hastanesinin Görkemi

Bunun Adına Akkuşlular Kader mi diyorlar sizce?

Sitemi Temsilcisi Adem YILDIZ; Ordu İli Ziyaretine giderken; sitemizi takip edenler için görüntülediği Ünye Devlet Hastanesi binası görülmektedir. Öncelikle Ünye İlçemize ve insanlarımıza bu hastane hayırlı olsun. Ünye gibi büyük bir ilçeye yakışır bu hastane. Zaten Ünye'nin böyle bir hastaneye çok ihtiyacı vardı. Bir Akkuşlu olarak inanın çok sevindik. Elbette sağlık kurumları hem kendi bulunduğu bölgeye hemde çevre ilçelerdeki insanlara hizmet yapmaktadır. Akkuşlularda doğal olarak bu hastaneden yararlanacaklardır. Emek veren herkesten Allah Razı Olsun. (Sakın kimse Akkuş İnternet Sitesi ve Akkuşlular Ünye ve diğer ilçelere yapılan hizmetlerden rahatsız oluyorlar diye düşünmesinler. Bizim derdimiz başka)

Biz diyoruz ki; Ha bu Ünye'de de, Akkuş ilçesinde de insan yaşıyor da; Ünye İlçesinin yarısına yakın yada Ünye'nin Üçte bir kadar nüfus Akkuş'ta yaşıyor. Öyle ise Akkuş'ta hizmeti hak etmiyor mu? Sözü uzatmak istemiyoruz. Kestirmedem gidelim.

Yeni yapılan Ünye Devlet Hastanesinin bir katına harcanan para kadar para Akkuş Devlet Hastanesine tahsis edilse; Akkuş Devlet Hastanesinin Ameliyathanesi yapılır. Hamile kadınların karnındaki çocuğun ölü mü-sağ mı olduğuna bakacak cihaz alınır. Diğer bir çok acil ihtiyaç olan cihazlar alınır. Hastane daha iyi hale gelir. Bizim derdimiz bu; Kardeşim; Ünye ve diğe ilçelere yüzde yüz sağlık desteğe çıkıyorsan lütfen Akkuş'a da yüzde 10 sağlık desteği çık. Neden bunları yapmıyorsun da bizim de sabah saat 07.07 de bu haberi yapmamıza vesile oluyorsun. Yazdıkça bu haksızlığa çok üzülüyoruz. Bir taraftan sinirlenirken, bir taraftan haksızlığa isyan ederken, bir taraftan Akkuşlulara bunlar layık görüldüğü için için için ağlıyoruz. Akkuş neden bu kadar ihmal ediliyor anlamıyoruuuuuuuuuuuuuuuuuz.

Akkuşlu çok şey mi istiyor. Ünye ve diğer yerlerdeki insanlar sağlıklı yaşamayı hak ediyor da Akkuşlu etmiyor mu? Akkuşluların vebalini kimler nasıl ödeyecek. Hani kul hakkı vardı. Hani ülkede yaşayan her insan birinci sınıf vatandaştı. Hani 3 çocuk yapın deniliyordu. Akkuşlu hamile bayanların bu şartlarda nasıl doğum yapacaklarını Allah aşkına düşünen varmı? Ünye-Niksar o zalim yollarda nice analar doğum yaptı. Nice analar can verdi. Nice bebekler dünyayı göremeden bedenlerini teslim etti. Halen öyle mi evet bir bakıma öyle, aksini söylene ispatlarız. Neredesin hak ve adalet?

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Kusura bakmayın ama Akkuş da idik Akkuş un halini gördük 10 yıl önce ne ise şimdide aynı. Kafayı Ankara ile bozmuşsunuz. Siz kendi yerel yönetiminize yönelik en küçük bir eleştiri olsun neden yapamıyorsunuz. Ankara yı suçlamak kolay tabi. Akkuş un yıkık dökük kaldırımlarını haber olarak görmek isteriz. Yürünemeyen İstiklal Caddesi tek büyük caddesi nin durumunu haber olarak görmek isteriz. Tuzlama yapmak çok mu zor kış ayında. Akkuş yerel yönetici kendisi Akkuş a inanmıyor ki Ankara dan destek bekliyor. Yaşanacak hal kalmamış Akkuş ta yazıktır. Haber yaptığınız proje milyon USD lik hastane projesi biz hastane projesinden geçtik kardeşim Belediye kendi sınırları içerisindeki köy yollarını düzgün yapsa gurbetçilerini rahat ettirse o bile Akkuş a yeter. Siz çıkmışsınız Hastane yi haber yapıyorsunuz. Akkuş a 2 gün kaldım şu sitede yayınlanması gereken o kadar haber var ki. Soruyorum o haberleri neden yazamıyorsunuz. Ünye ile Akkuş arasındaki doğa manzarası mıdır haber yapmayın Allah aşkına.. Yoksa Belediye ile aram bozulmasın yarın lazım olur düşüncesi mi size böyle yaptıran.. Niksar a kadar 3. dünya ülkesi durumunda Akkuş un hali. Yazıktır….

    SİTE YÖNETİMİ: Kemal bey; ilginiz ve yorumunuz için teşekkür ederiz. Değindiğiniz konular elbette yerinde konular ancak bir cümlenize katılmıyoruz. Hastane haberi neden yaptık demek ne derece doğru, sizin bir yakınızı hastaneye ağrı içinde gidip, karnındaki çocuğun ölümü sağ mı olduğu belli değil diyen oldu mu? Bayanların çektiği sıkıntıları görmezlikten mi gelelim. AYrıca ünye Akkuş yolu da bizim değilmi?
    Gelelim sizin değindiğiniz konulara ne güzel değilmi bizleri suçlamak. Peki siz keşke bizi suçlama yapma yerine o sözünü etiğiniz konularda fotoğraflar çekip gönderseydiniz bizde haber yapmasaydık haklı olabilirdiniz ama siz fotoğraf çekip gönderme yerine bizleri suçlamışsınız. Buyurun sıkıntıların fotoğrafını çekin gönderin yayınlayalım. Biz korkarak bu işi yapsaydık. 13 senedir yayında olmazdık. Siz kendi üzerinize düşeni yapın en azından sıkıontıları konuların fotoğrafını çekip gönderin bizde haber yapalım. Bizim maddi durumumuz Ankara’dan Akkuş’a sık sık gidip fotoğraf çekme durumumuz çok musait değil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar