21 Temmuz 2024 Paz

Akkuş-Çukurköy-Meyveli-Ceyhanlı-ERBAA Yolu

Erbaa İlçesinden-Akkuş İlçe Merkezine Kestirme Yol

 
            
Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM 2006 Yılında Ceyhanlı Köyünde
 

 

ÜNYE AKKUŞ BAĞLANTILI  ERBAA YOLU
 
                Daha önceleri yapımı düşünülen Ünye Akkuş bağlantılı Erbaa yolunun bir Akkuşlu olarak akıbetini öğrenmek istiyoruz. Bu yolun Akkuş’tan geçerek Çukurköy-Meyveli köyü, Ceyhanlı köyü istikametinden Erbaa ilçesine bağlı Akgün köyüne bağlanarak Erbaa ilçesine ulaşması hem devletimize az bir maliyete mal olacaktır, hem de bu yoldan daha fazla insan faydalanmış olacaktır.
 
             Erbaa ilçesiyle Akgün köyü arasındaki yolun zaten  25 km’ si asfalttır 15 km’ si ise çakıllı bir yoldur. Akgün köyü ile Ceyhanlı köyü arasında sadece 2 km mesafe vardır. Bu durumda devletin yeni yapacağı asfaltlı yol mesafesi yaklaşık 50–60 km ancak bulunmaktadır. Bu güzergâhlardan bu yolun geçmesi durumunda çok sayıda köylerinde yol sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Değerli devlet büyüklerimizin bu çağrımıza kulak verip gerekli projeyi yapacaklarına inancımız sonsuzdur. Şimdiden kendilerine saygı ve şükranlarımızı bir borç biliriz.

 

 SALİM BOLATLI

 

 (CEYHANLI KÖYÜ MUHABİRİ)

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. ulaşım ve ulaşmak negüzel butür bağlantı yoların devamını isterken , mevcut yolarımızında bakımının yapılarak daha iyi hizmet almak dileğimizdir. emeği geçenlerden ALLAH razı olsun

  2. YAZIMA YILLARDIR BEKLENEN BİR ÖZLEM DİYE BAŞLAMAK İSTİYORUM. SALİM BEYİN BU KONUYA İLK EĞİLİMİDE SON DERECE DOĞRU BİR KARARDIR.YILLARDIR BU GÜZARGAH ÜZERİNDE YAŞAYAN İNSANLARIN ÇEKTİKLERİ SIKINTIYI BÖLGEDE ONLAR KADAR OLMASADA BİLEB BİRİYİM.KIŞ AYLARI OLDUKÇA SOĞUK GEÇTİĞİ ZAMAN,YAĞMURUN ÇOK YAĞIP TOPRAK YOLU BOZDUĞUNDA KÜREKLE KAR ATAN, KAZMAYLA YOL YAPMAYA ÇALIŞAN İNSANLARI BEN BİLİRİM. AYRICA ŞUAN GEÇLERİN YÜZDE DOKSANININ ŞEHİR MERKEZLERİNDE OLDUĞUNU VARSAYARSAK BUNLARIN KALPLERİ ANNE BABA VATAN ÖZLEMİ OLDUĞU HALDE YOLARIN BOZUK OLMASI SEBEBİYLE GELEMEYEN ÇOK İNSANIMIZ VAR. ŞİMDİ BEN AKKÜN KÖYÜ,CEYHANLI KÖYÜ,MEYVALI KÖYÜ, ÇUKURKÖY LÜ İNSANLARA SESLENİYORUM SİZDE BİR ŞEYLER YAZI BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR. YETKİLİLEREDE SESLENİYORUM BİZİM BU HALİMİZİ GÖRÜN AYRICA SİTE YÖNETİMİNE BU FIRSATI VERDİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM. ORHAN BOLATLI İSTANBUL FATİH

  3. SALİM ABİ ÇOK GÜZEL BİR AKTİVİTE YAPMIŞSN SIN ÇOK BEĞENDİM( köyümüzün güzelliklerini herkese gösttermeliyiz) tebrik ediyorm kuzenin (NAZAN)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar