16 Haziran 2024 Paz

AKKUŞ BELEDİYESİ ESNAF VE HALK TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İlçemizin sorunlarını görüşmek ve

İlçemizin ana gündem maddeleri olan Akkuş Meslek Yüksekokulu ile İlçemizde bu yıl festival yapılıp yapılmayacağı ile ilgili fikir alışverişi yapmak üzere, 09.07.2009 Perşembe günü Akkuş Belediyesi düğün salonunda Akkuş Belediyesi’nin önderliğini yaptığı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı ve Esnaf odası Başkanlığı’nın müştereken hazırladığı programa İlçemiz Belde Belediye başkanları, İlçe esnafları ile halk topluluğu katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

Toplantı da İlçemizde var olan sorunlar soru-cevap şeklinde esnaf, halk ve Belediye Başkanlarınca dile getirilerek görüşülüp çözüm yolları görüşüldü.
Toplantıda Akkuş Meslek Yüksek Okulu Yapma Yaşatma ve Koruma Derneği kurulmasıyla ilgili karar alınmış olup, derneğin tüzük ve kurucu yönetimi ile ilgili geniş bilgi daha sonra detaylı olarak sitemizde yayınlanacaktır.

Yapılan toplantı da bu yıl İlçemizde festival yapılıp yapılmayacağı ile ilgili fikir alışverişinde söz alan esnaf ve halkımızın ortak fikir olarak Ülkemizin ve Belediye’mizin içerisinde bulunduğu ekonomik durumların göz önüne alınarak hareket edilmesi ve İlçemiz de festivalden daha önemli gündemin Yüksekokulun kurulmasıyla ilgili hazırlıkların biran evvel yapılarak İlçeye yüksekokul kazandırılmasının daha önemli olduğu fikri ön plana çıkmış, bu yıl İlçemizde önceki yıllarda olduğu gibi festivalin yapılıp yapılmayacağı ile ilgili kesin kararın Belediye Meclisinde de görüşülerek karara bağlanması fikri ortak payda olarak pekiştirilmiştir. (09.07.2009)

Haber:Özgür GÜNEŞ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar