28 Mayıs 2023 Paz

Akkuş Belediye Başkanı CHP Adayı Ergüder EFİL ( Hangi Parti Akkuş Merkezde Ne Kadar Oy Aldı)

Akkuş İlçesinin Belediye Başkanı Ergüder EFİL

 

 

 Akkuş Belediye Başkanı CHP Adayı Ergüder EFİL

Hangi Parti Akkuş Merkezde Ne Kadar Oy Aldı

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANI

ERGÜDER EFİL

CHP ADAYI ERGÜDER EFİL

1043 Oy Alarak

Akkuş Belediye Başkanı Seçildi

MHP ADAYI Muammer TÜRKMEN 2. Olurken

AKP ADAYI Mustafa İsmail EFİLOĞLU da 3. Oldu

 

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ OY DAĞILIMI
 
 
S.   Parti Adı Oy Oranı Oy Sayısı
 
1. CHP – Cumhuriyet Halk Partisi % 41,7 936
2. MHP – Milliyetçi Hakreket Partisi % 31,8 713
3. AKP – Adalet ve Kalkınma Partisi % 25,3 568
4. DSP – Demokratik Sol Parti % 0,6 14
5. SP – Saadet Partisi % 0,5 11
6. BBP – Büyük Birlik Partisi % 0 0
7. HAK-PAR – Hak ve Özgürlükler Partisi % 0 0
8. İP – İşçi Partisi % 0 0
9. LDP – Liberal Demokrat Partsi % 0 0
10. DTP – Demokratik Toplum Partisi % 0 0
11. ANAP – Anavatan Partisi % 0 0
12. BDP – Barış ve Demokrasi Partisi % 0 0
13. HYP – Halkın Yükselişi Partisi % 0 0
14. EMEP – Emeğin Partisi % 0 0
15. Diğer Bağımsızlar % 0 0
16. Bağımsız % 0 0
17. BTP – Bağımsız Türkiye Partisi % 0 0
18. ÖDP – Özgürlük ve Dayanışma Partisi % 0 0
19. MP – Millet Partisi % 0 0
20. DP – Demokrat Parti % 0 0
21. TKP – Türkiye Komünist Partisi % 0 0

Related Articles

6 YORUMLAR

 1. seçimden önce yüzümüze gülenler şimdi ne olduda böyle karşıdan konuşuyor bilemiyorum… birilerine yaranmak için iki yüzlülük yapmaya hiç gerek yok. sonuçta herkez herkezin görüşüne saygılıdır fakat…!!!!! seçimden önce akp kazanır mustafa ismail Efiloğlu kazanır diyenler seçimden sonra ne olduda bi anda taraf değiştirdi…? ali duranoğlu öğrenci izmir..

 2. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet yönetim biçiminin en özet hali olan bu sözlerinin, bu seçim ile birlikte yeniden tecellisini yaşadık millet olarak. Yakın geçmişte CHP, sonra 2 dönem üst üste Anavatan, ardından AKP, ve şimdi yine CHP. İşte demokrasi budur, işte halkın hakimiyeti budur. Önceki gün CHP’yi, sonra Anavatanı, dün AKP’yi, bugün de yeniden CHP’yi Akkuş’a reis yapan halk, aynı halk değil mi? Diğer taraftan bir kaç dönemdir tercihini milletvekilliği adaylığından yana kullanan sayın Ecz. Ergüder EFİL, Akkuş’un Belediye Başkanlığı adaylığına teşrif etmesi neticesinde de, halk tarafından “beklentileri karşılayabilme” bakımından iddialı bir lider profili çizmiş olmalı ki, seçmenin neredeyse yarısına yakın bir kısmı, bu göreve onu layık bularak otoritesini net bir şekilde ifade etmiş gibi görünüyor.

  Sayın Ecz. Ergüder EFİL’i tebrik ediyorum. Hepimizin bildiği gibi,yerel seçimlerde partilerden ziyade, şahıslar ön plana çıkmaktadır. Bütün adaylar(!) Akkuş’lu idi, ve maksatları Akkuş’a hizmet etmekti muhakkak. Önemli olan yeni belediye başkanımızın da, en başından beri az ya da çok örülmüş olan hizmet duvarının üzerine hangi kalitede ve ne kadar daha tuğla koyacağıdır. Kendisinin elinden gelenin en iyisini yapacağını ümit ediyorum. Tüm Akkuş’lu hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.

 3. ORHAN GÜNGÖR

  sonuçta hepimiz akkuşluyuz.Seçilen seçlemiyen de kardeşimizde akkuşludur.yıllarca eczacı olarak akkuşa hizmet etmiştir.akkuşluyu yakından tanıyor.akkuşta onu tanıyor.dışarda yaşayıp seçim zamanı akkuşa gelmekle olmuyormuş.bizler anladıkki ve aday olanlarda anlamalıki taşıma suyla değirmen dönmüyor.orada akkuşta yaşamak lazım fakirliği ,çileyi akkuşta yaşamak lazım
  mhp nin başarısı akkuşta olduğu gibi türkiyede küçümsenemez alkışlanması gerekir.çünkü tüm adaylar taşımatik değildi.o yörenin insanlarıydı.ilekeşleridi.
  akp ise çalkantılı sancılı aday belirledi sadece akkuşta değil her yerde böyle oldu.en nihayet sonuç ortada 340 oy farkınida kimse küçümseyemez ama benim en çok üzüldüğüm şey Bazıları yıllarca ülkücü yaşamış akp de hizmet yapıyor uymuyorsunuz.uyuşmuyorsunuz.büyük çatı kuruldu 1980 öncesi ülkücüyüm diyenlerin çoğunun çizgisi şaşmış sayın Muammer Türkmen kardeşimiz yalnız bırakılmış ama sayın ergüder efil kardeşimiz siyasi yoluna devam etmiş ve sonuç ortada tebriklerimi iletiyorum. gerçekten görüyor biliyorum ki ergüderle muammer arasında akkuş halkı tereddüt yaşamıştır.aileler oy konusunda bölünmüş olabilir.
  bu arada niksar belediye başkanımız akkuşlu kardeşimiz sayın duran yadigar beyefendiyi ve onun yanında duruş sergileyen ve yolundan şaşmayan tüm niksarlı ülkücüleri ve niksarlıları tebrik ediyorum.Allah yardımcısı olsun. saygılarımla orhan güngör emekli öğretmen izmir

 4. SEVGİLİ HEMŞERİLERİM SEÇİM SONUÇLARI HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN. DEMEKKİ BURADA YAZDILARIMIZI KİMSE DİKKATE ALMAMIŞ. ÇOK YORUMLAR YAPILDI. İYİ VE DÜRÜST ÇALIŞANIN DEMEKKİ HİÇ BİR YERDE YERİ YOKMUŞ. ÇOK GÜZEL OLDU BAZILARI İYİ BİR DERS İSTİYORDU, ŞİMDİ DERSLERİNİ ALDILAR.
  ERGÜDER BAŞKANA ÇOK ÇOK BAŞARILAR DİLİYORUM. İNŞAALLAH İYİ VE GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPAR AKKŞU’UMUZA. ŞİMDİ BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANIDIR. HEPİMİZ AKKUŞ’UMUZ İÇİN BAŞKANIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ.
  HEPİNİZE SAYGILAR SUNUYORUM SAĞLICAKLA KALIN ALLAHA EMANET OLUN.
  Mustafa CÜREBAL
  DSİ 72. ŞUBE MÜD.
  TOKAT

 5. Bir gurur uğruna Akkuş mevcut başkanını harcamıştır.Akkuşu Akkuş yapacaktı sayın Lütfü Beye bir beş yıl daha verilseydi.İnanıyorum Akkuşumuzun çevresi değişekti.Umut edıyorum seçilen başkan Lütfü beyin başlattığı projeleri bitirir vede daha iyilrini yapar diye umut ediyorum.Seferli Beldesine gelince belde başkanı sayın Kaya beyin üzerinde çok oyunlar oynadılar ve bundada başarılı oldular AK partiye geçmsine rağmen AK parti adına başarılı görevler işler yaparken bir oyunun içinde kendini ağır suçlamalar aldı.AK PARTİ başkanına sahip olacağı yerde sırtını döndü.Sayın Kaya bey bir müddet içerde kalmasına rağmen suçsuz olduğunu isbatladı ve tekrar aday olmak için AKP ye muracat etti.Elinde sabıkası yoktur kağıdı almasına rağmen AKP bu görevi vermemiştir.DP den aday olan Kaya bey 3 oy farkla secimi kaybetmiştir.AKP sçim sonuçlarında her belediyesinide CHP ye kaptırmıştır.Bir hiç uğruna bu hizmet aşkıyla çalışan iki adayıda kaybetmiş mevcut kazanacağı yerdeki belediyeleri kaybetmesini AKP nin intiharı olarak yorumluyorum.Aldığım duyumlarda bu adaylar neymiş efendim mevcut vekilin dışındaki vekillerle Bakanlarla görüşüyor beledıyeleri için hizmet alıyormuş,böyle bişey olurmu sizlere soruyorum.Parti içi hesaplaşmanın nelere mal olduğunu göruyorsunuz.Secilen başkanlara görevlerinde başrılar diliyorum.Umut edıyorum onlarda hizmet için ellerinden gelenleri yaparlar unutmasınlar ki AKKUŞ ve SEFERLİ DE beklemesinler hizmet için hep çalışsınlar hep çalışsınlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar