7 Haziran 2023 Çar

Akkuş İnternet Sitesini, Susturma ve Baskı Uygulanmasına Tepkiler Sürüyor.

Site Yönetimi Olarak, İlerleyen Günlerde Radikal Kararlar Alınacaktır.

 

 AKKUŞ İNTERNET SİTESİNİN

YANINDA OLDUKLARINI

DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEKLERİNİ

BİR KEZ DAHA AÇIKLAYANLARA SELAM OLSUN

03.03.2010 Tarihinden Sonra Görüşlerini Yazanlar

Ceyhanli Köyü İnternet Sitesi

www.ceyhanli.com

Salim BOLATLI

Seferli Beldesi İnternet Sitesi

www.seferli.com

Erdal KORKMAZ

Dağyolu Köyü İnternet Sİtesi www.akkusdagyolukoyu.com Muammer Varlı

 

 

Akkuş Ziraat Odası

 

 

Ahmet KAYA 

Başkan Ahmet KAYA ( Ziraat Odası Başkanımız Ahmet KAYA Telefon ile bizleri arayarak her zaman sitenin destekçisi olduklarını, çok yakında bu konuda bir açıklama yapacaklarını ifade etmişlerdir.

Ordu İli Akkuş İlçesi Yard.ve Dayn.Dern. Esenyurt İst www.dernegimizakkus.com Dernek Yönetim Kurulu
Ceyhanlı Köyü Yardımlaşma Derneği www.ceyhanli.com Dernek Başkanı: Selahattin BOLATLI
Kuşçulu Köyü Muhtarı Adem YILDIZ Kuşçulu Köyü Muhtarlığı  

Gamze YILDIZ

 

 

Altun BAYRAM

 

 

Osman VARLI

 

 

Celal KARABACAK

 

 

Duran KAYIM

 

 

Mehmet GÜMÜŞ

 

 

Mustafa TETİK

 

 

Sezgin AYDEMİR

 

 

İbrahim GÜLBÜZ

 

 

Yaşar DOĞAN

 

 

Erol

 

 

Mustafa DEMİR

 

 

Altun

 

 

Rabia DOĞAN

 

 

Musa

 

 

Şenol ŞENGÜL

 

 

İbrahim

 

 

Şenol GÖKMEN  

 

 

Veysel ŞENSOY

 

 

Mehmet CÜREBAL 

 

 

Gurbetçi 

 

 

Orhan DOĞANGÜNEŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 AKKUŞ İLÇESİNİN 1350 RAKIMLI

ARGAN YAYLASINA ÇEKİLEN

AKKUŞ İLÇESİ İNTERNET SİTESİNİN BAYRAĞINDAN

VE VARLIĞINDAN, HATTA YAYINLARINI SÜRDÜRMESİNDEN

RAHATSIZ OLANLAR VAR

Bu Bağlamda

Akkuş-Ankara-Akkuş İnternet Sites Hattında Sıkıntılar Vardır

Bu güne kadar yapılan her şey halkımızın bilgisi dahilinde yapılmıştır.

Bundan sonra gene öyle olacaktır. Ama herkes bu gerçeğe de öğrenmelidir. Öğrenmeye hakkı vardır. 

 

YETER  ARTIK

 

10 seneden beri sürdürülen çalışmaları susturmak için, her geçen gün bir yenisi daha eklenmekte ve

www.akkusilcesi.com Akkuş İnternet Sitesi

Susturulmaya çalışılmaktadır.

Akkuş İnternet Sitesine Baskılar Yapılmaktadır.

Akkuş İnternet Sitesi yönetimine Hakaretler Yapılmaktadır.

Gerek Site Yönetimi gerek ise site ekibine hakaretlerin yanında diğer bir çok konularda da baskılar yapılmaktadır.

Saygıdeğer Akkuşlular, Bitip, tükenmek bilmeyen bu baskılara ve yıldırmalara artık daha fazla dayanma gücü bizde inanın kalmadı.

öZELLİKLE DE : Ne zaman Akkuş İlçesinin İhtiyaç duyduğu hizmetleri konu alan bir haber yapsak, hakaretler ve tehditler peş peşe geliyor.

Sitenin Kuruluş Amacı Akkuş ve Akkuşlulara hizmet değilmi? Site Yönetimi olarak bizler Akkuş'un ihtiyaç duyduğu sorunları haber yapmayacağız neyi haber yapacağız. Magazin haberlerini mi haber yapacağız.

Moral olmaz ise bu işler yürümez.

Şu anda karar aşamasındayız. Neye nasıl karar vereceğimizi tam olarak kestiremedik.

Bu kararı vermede siz değerli Akkuşluların ve sitemizi takip edenlerin etkisi çok fazla olacaktır.

Bu haberimiz görünce bize hakaret edenler, herhalde sevineceklerdir. Bunları korkuttuk, yıldırdık. Hadlerini bildirdik diye. Ne diyelim sevinsinler.

Zaten dedikodu mekanizması iş başındaymış. Akkuş merkezde bazı kişilerden site yönetimi korkuyormuş diye her yerde söylentiler varmış. O kişilerde gerçekten o düşüncede iseler onlarda sevinsinler ne diyelim.

Herkesin, Mevkisi, Makamı, Parası, Siyasi Gücü, Eş Dost Çevre gücü varsa ki elbette vardır.

Bizim o tür güçlerimiz ne yazık ki yok. Bizim Sığınabileceğimiz sadece YERİN VE GÖKLERİN HATTA HERŞEYİN YARATICISI ŞANI YÜCE ALLAHIMIZ VAR. Bizim her şeyimiz. Tüm gücümüz ve desteğimiz kalplerdeki gizli ve saklı şeyleri bilen Allah'tır.

Siz bizim yerimizde olsanız ne yapardınız?

 Görüşleriniz İster bu haberin altına

isterseniz Sitemiz Ziyaretçi Defterine Yazabilirsiniz

ZİYARETÇİ DEFTERİ

 

 GAMZE YILDIZ'IN SİTEMİZ ZİYARETÇİ DEFTERİNE YAZDIĞI YORUMU

 Akkuş İlçesinde ve Gurbetteki Akkuşluların, Kurdukları Derneklerin üye sayısı 500 kişiyi geçen dernek varmı?

Akkuş İlçesindeki Sivil Toplum Kuruluşlarının içinde üye sayısı 1000 kişiyi bulan Oda, Dernek ve diğer sivil toplum kuruluşu varmı?

Bu sorulara verilecek cevap tabii ki, HAYIR olacaktır.

Peki Akkuş İnternet Sitesinin Üye Sayısının kaç kişi olduğunu bilen varmı? Site Yönetimine Sordum. 2850 üyemiz var dedi.

Akkuşlular herhalde bazı şeylerin farkında değil. Akkuş İnternet Sitesi Akkuş adına, Akkuşlular adına bana göre en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olmuş bile, Birde buna site takipcilerini ekleyince,

Akkuş İlçesinin, EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞU AKKUŞ İNTERNET SİTESİDİR.

Aksini söyleyen varsa buyursun söylesin.

Hal böyle olunca, benim beklentim: Akkuş İlçesindeki Sivil Toplum Kuruluşlarının, Kamu Kurumu İdarecilerinin, Derneklerin, Odaların, Muhtarlar Derneğinin, Yüksekokul Derneğinin, tüm köy muhtarlarının ve mahalle muhtarlarının, Gurbetteki Akkuş Derneklerinin ve Platforum Oluşumlarının, Bürokratların, Sözün özü Akkuş İnternet Sitesi, Akkuş için bir ihtiyaç ise, Akkuş için gerekli ise, her kurum, her kişi, her sivil toplum kuruluşu bu görüşünü gerekirse birer basın açıklaması yaparak kamuoyuna açıklamalılar, Şimdiye kadar Akkuş İnternet Sitesi Bu kuruluşlara nasıl hizmet ettiyse, şimdi ise sıra bu kuruluşlarda, vefalık gösterip, Akkuş İnternet Sitesinin yanında olduklarını ve Akkuş için sitenin gerekli olduğunu açıkça ortaya koymalılar.

www.seferli.com İnternet Sitesi Yönetimi Kurulu Başkanı Erdal KORKMAZ'ın Yazısı

merhaba dostlar, son günlerde akkuş'un kalbi gözü yüzü olan www.akkusilcesi.com web sitesine yapılan haksız ve üzücü eleştirleri görünce üzülüyoruz ve essefle kınıyoruz bizler biliyoruz bu siteler yönetilirken kimseden hiç maddi destek almadan ve kendi hayatlarından fedakarlık yaparak emek harcayan bu meslektaşlarımızı asla yanlız bırakmıyacagız atalarımızı sözü üzerine MEYVE VEREN AGAÇ TAŞLANIR ..Ama DİKKAT EDİN O AGAÇIN MEYVELERI KAFANIZA DÜŞMESIN akkuş ilçesinin her fırsatda sorunlarını ve dertlerını dile getiren sitenin arkasında akkuş halkı biliyorum kale gibi duracaktır buna gönülden inanıyorum biliyorum bizim oraların suyu soğuk ilklımı sert dir ama İNSANI MERTDİR. Akkuş sitesi olmasaydı hani açılan olan meslek yüksek okulu varya hayalden öbür tarafa gecmezdi seferli beldesine yeni yapılan okul ve onun iç malzeme temini yine hayelde ileriye gitmezdi yine akkuş sitesi olmasaydı akkuşa ne vekil ne bakan ugrardı. sürekli haber, reklam yapılınca ankara rahatsız oldu gidip bakalım şu karakuşa dedıler karakuuş diyorum cünkü en son karakuş zamanında gelmişlerdi geldiklerinde akkuş adını almıştı bile beyler kendı bacagımıza kurşun sıkmıyalım bunlar aşagı köyü ince siyaset oyunudur oyuna gelmeyin akkuşu akkuşlular yönetmiyor son günlerde aşagı ilçe yönetiyor gelecekte korkarım bu tutarsız davranış ve sahipsizliğiniz yüzünde AKKUŞ İLÇE OLMAKTAN CIKIP NORMAL BELDE SIFATINA DÖNECEKTİR ..O YÜZDEN ELİMİZDEKI DEGERIN FARKINA VARIN VE SAHİP CIKIN BİZ HEP AKKUŞ İLÇE SİTESİNİN YANINDA VAR OLMAYA DEVAM EDECEGİZ.

Kuşçulu köyü muhtarı Adem YILDIZ'ın Yazısı

BU IŞIĞI KİMSE SÖNDÜREMEZ

AKKUŞ'umuzun sesi – kulağı olan sitemizin bazı kişiler tarafından pasifize etme çabaları sonuçsuz kalacak, ve karanlığı seven canlılar sitemizin yaydığı ışıktan rahatsız olduklarından, beyhude çabalar içine girerek, kendilerince sonuca ulaşmaya çalışmaktadırlar.

GELİN SİZDE BU IŞIĞA GÜÇ VERİN…

 

Ceyhanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma

Dernek Başkanının Yazısı

 Basın geçmiş'ten günümüze insanların en önemli haber alma kaynaklarıdır.Özgür kaldığı sürece toplum faydalanır. Mustafa kemal Atatürk'ün değdi gibi Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. Basın özgür kaldığı sürece doğruları yazar ve anlatır. Basın özgür kaldığı sürece doğru ve tarafsız bilgi verir. Basını susturmak insanın hayat damarlarından birini kesmeye benzer. Milletlerin çağdaş, aydınlık müreffeh bir geleceğe ulaşabilmesi ancak ve ancak basının doğru gerçek tarafsız ve yansız bilgi vermesiyle mümkün olur. Bizler haber kaynaklarımızın her ne şekilde olursa olsun engellenmesini. Susturulmasını doğru bulmuyoruz. Kısaca gözlerimizin kapanmasını kulaklarımızın tıkanmasını istemiyoruz. Akkuş İnternet Sitesinin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da desdekcisi olmaya devam edeceğiz.
CEYHANLI KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİBAŞKANI
SELAHATTİN BOLATLI


  

Ordu İli Akkuş İlçesi Yard.ve Dayn.Dern. Esenyurt İstanbul

 

Akkuş internet sitesi yayın hayatı boyunca hedeflerinin doğrultusunda büyük çalışmalar yapıp sonunda kazandığını da mutluluktan hiçbir şey göremedi. Onca emeğin karşılığını aldığında ikinci bir ödülde düşmanları tarafından geldi. Bu ödülleri de kıskançlık oldu… Bu sitenin yayın hayatında başarılı olduğunuz sürece düşmanlarınız veya sizi çekemeyenler harekete geçecektir… İlk önce ağızlarındaki sözler şunlar olur: Çok şanslılar, torpil yapılmıştır, hile yapmıştır vs… Bu gibi sabit düşüncelerle eleştiri yaparlar. Kıskançlık ve çekememezlik bedenlerinin her tarafını sardığı için tebrik etmek böyle insanlara çok zor gelir…
Sitenin var olmasından rahatsız olan insanlarla, bu sitenin yayın hayatı boyunca başarılara imza atmış site yöneticileri arasında çok fark vardır.. Bu insanlar kaybettiklerinde asabi olurlar ve kaybetmeyi kabullenemezler. Başarılı insanlar kaybettiklerinde hatalarını araştırıp tekrar kazanmak için çaba gösterirler. Başarılı insanlar yenilgiyi bir teşekkür olarak görürler…İnsanların hatasını anladıklarında başarıyı nerede yakalayacaklarını iyi bilirler.
Akkuş internet sitesinin başarılarının devamını dileriz.

Ordu İli Akkuş İlçesi Yard.ve Dayn.Dern. Esenyurt İst
www.dernegimizakkus.com

Dernek Yönetim Kurulu

 

ZİYARETÇİ DEFTERİNE YORUMLARINI YAZANLAR

 

sezgin aydemir

   

ana sayfada değişiklik yapılmasının uygun olacağı kanaatindeyim.Düşüncelerimi aşağıda belirtmek istiyorum;
– sayfanın açılması zaman alıyor gerekli ayarların yapılarak daha az zamanda sayfanın açılmasını sağlamak.
– muhabir ve editör arkadaşların resimleri ile bilgilerinin yer aldığı kısmı tek link halinde toplayıp sayfada uygun biryere yerleştirmek(bu hali çok klasik).
-köşe yazarı bölümüne yazılarıyla aktif rol alabilecek değişik meslek gruplarından kişilerin seçilmesi ayrıca yazarların eserlerinde kaliteye önem verilmesi ve basit yazıların yayına verilmemesi okuyucular için akıcılığı sağlayacaktır(eğitim-sağlık- kültürel-siyasi-mizah-makale -tasvir-betimleme vb).
-verilen haber günlerdir sayfada kalıyor bu da siteyi ziyaret edenleri sıkabilir.haberlerin günü birlik girilmesi ve hergün güncellenmesi siteye ayrı bir renk katacaktır ayrıca haber kısmının altına bir haftalık olacak şekilde arşiv yeri yapılarak günlük girilen haberlerin gün ertesinde tek link halinde olan arşiv kısmında depolanması(arşivlenen haberlerin haftalık değiştirilmesi).
-bilgi edinme köşesi olabilir örneğin insanların danışabileceği bilgi alabileceği hukuk-tarım-hayvancılık-kada stro-eğitim-sağlık vb gibi konularda bilgi sahibi olan özellikle ilçenin yetiştirdiği kişilerden hizmet vermeye gönül vermiş danışmanlık yapabilecek isimler konulabilir.bilgi edinme köşesi ana sayfada belirgin biryerde olması ve isteklerin de bu bölümün altında ayrı bir giriş yeri yapılarak değerlendirilmesi daha iyi olur.
-şiir köşesi olması ve şiirlerin ziyaretci defterinde değil de sadece şiir köşsesinde yayınlanması.
-sayfanın renk tonunu daha çok göze hitap edecek şekide uyarlanması.
-ayrıca ilan köşesi de olabilir iş arayanlar-işci arayanlar-satılık ev-kiralık ev-düğün ve sünnet davetiyesi gibi…

Yorum Ekle:

Site Yönetimi: Sezgin bey, önerileriniz için teşekkür ederiz. Elbette hepsi de değerlendirilebilir. Ancak site yönetimi motive olmadığı sürece, haberlere destek ve yorumlar yapılmadığı sürece, siteye reklam vermede halen bir arpa boyu yol gidilemediği sürece, siteye ve site ekibine hakaretler devam ettiği sürece ne yazık ki bu dedikleriniz çok zor olur. Siyaset halk ile yapılacağı gibi, İnternet sitesi de halk ile birlikte yapılır ve yayınına devam eder. Bir hizmet bir iş için birden çok kişi elini taşın altına koymaz ise o iş olmaz. Hizmet gelmez. Sitede sizin istediğiniz ölçülerde ne yazık ki zor olur. Siteye reklam vermeyecek kimse, site ekibi motive edilecek yerde, hakaret işitecek, site ekibinin şahsına, aile fertlerine küfür edilmeye devam edilecek. Site Yönetimi her daim baskı altına alınmaya devam edilecek. Sonra da, Akkuş'a ve Akkuşlulara yakışır bir site olması beklenecek. İşta bu çok zor ve olması mümkün değil. Sözün özü halen 10 senedir aşılmayan sıkıntılar var. Baskılar var. Herkes bana ne derse, çok üzgünüm ama düşünen Akkuş ve düşündüğünü dile getiren Akkuşlu bulmak çok zor oluyor. Herkes bir safta değil. Herkes Akkuş Safında olmalı. Bunun becerdiğimiz an. Hizmet konularının da diğer konuların da üstesinden geliririz. Akkuş ilçesindeki bir haber bazı kişiler tarafından önce Ordu basınına gönderiliyor sonra bizlere gönderiliyor yada hiç gönderilmiyor. Nerede hani Akkuşlu birbirine sahip çıkacaktı. Herkes ellerinin arasına başını koysun ve düşünsün. Bu siteye ve Akkuşlulara ne kadar sahip çıkıyoruz diye. ….

 

Yorum sezgin aydemir
  03.03.2010 – 16:31

site yönetimi herdaim yaptığı yorumlarda ve yayınladığı haberlerde tarafsız olmayı ilke edinmeli.benim tarafım şurası ya da burası şeklinde yorumları kınıyorum.profesyonellik çok önemli.ziyaretci defterine gelince deşifre olmamak için farklı isim ya da sadece ad kullanıldığı oluyor onun için de IP adresi de çıksın örneğin 185xxxxx şeklinde ayrıca kişileri ya da kurumları zan altında bırakacak düşüncelere(belgesiz)sayfanı zda yer vermezseniz eğer,site yönetimi baskı altında kalacağını düşünmüyorum.bu siteye sadece akkuşlu olanlar girmiyor o nedenle kendimizi yenilersek ilçemize karşı olan tutumları da düzeltmiş olacağız.

 

 

İbrahim GÜLBÜZ

   

Doğu Karadeniz'in İncisi Trabzon'umuzdan Otra Karadeniz'in Şirin kentine Slm; Sevgili site yöneticimiz ve sevgili Akkuşlular bu siteye hepimizin ihtiyacı var. bu site benim için şirin kentimi görmemi sağlayan bi kamera gibi. Şirin kentimizde yaşayan ve özellikler gurbetteki Akkuşlular olarak hepimiz ilçemizin dünyaya açılan penceresine sahip çıkalım LÜTFEN…

 

Yaşar DOĞAN

   

Merhaba yolbaşı köyünden yaşar doğan sitenizin takipçilerinden biriyim.
Bu formatı çok güzel.
Tabiki çok haklısınız kendi adınıza biz topluluk olarak ilgisizleştik hiç bir şeye olumlu olumsuz tepki vermiyoruz.
Kendi adıma özür dliyorum.

 

erol

   

bence böyle devam etsin ancak köyler hakkında biraz fazla haber yapılsın

 

mustafa demir

   

değerli site yöneticileri ve hemşerilerim,
öncelikle bi akkuşlu olarak sitemizle gurur duyuyorum bu site hepimizin tüm akkuşluların sitesidir buna sahip çıkmakda yine bizlere düşer,emek verılıpde hazırlanan ve sitede yayınlanan
haberlere ilgisizlik tabiki haliyle site kurucularını ve bizleride üzüyor,burda site yöneticilerinede biraz iş düşüyor yani siteye daha cazip hale getirmek ve ilgiyi artırmak adına bi takım değişiklikler yapılabilir,yani site açılımı yapılabılır nasıl derseniz site harıcınde bir FORUM sayfası oluşturulabılır,siteye foto galari haricinde üyelerinde siteye video ekleyebılmesi,özellikle FORUM sayfası güzel olacaktır,bu forumlara aktıf kişilere yetki verilmesi admın-mod-vs.,bu tabii bu zaman alacak bir işdir ama düzene girdigi zamaman ilerleyen zamanlarda dahada değişiklikler yapılır,sitemize sahip çıkalım bu konuda pk şanslıyız sitesi olmayanlarda var….

 

 

murat efil

   

sevgili site yönetimi siz bazen kendinizi gözden geçirin.siz bir kere bir ilçenin yöresel bir sitesisiniz bu işi yerelde ve ulusal da profesyonel yapanlar var.haber yazar ken onlara bakın.haberlerinizde akkuşu her anlamda gündeme getirirken kimsenin akkuş umrunda değilmiş sadece siz akkuş için mücadele ediyormuş gibi davranıyorsunuz.başka nedenlerde saya biliriz bir çok insan bırakın reklam vermeyi sizi yok saymaya başladı. o yüzden kendinizi siz gözden gerin…

Yorum Ekle:

Site Yönetimi: Murat bey, teşekkür ederiz yorumlarınız için. Evet biz ilçenin sorunlarını haber yapıyoruz. Çözüm yollarını bulmak için önerilerimiz oluyor. Diyorsunuz ki, sanki sizden başka uğraşan yokmuş gibi haber yapıyorsunuz diyorsunuz. Haklı olabilisriniz. Zaten uğraşanlar çalışmalarını gönderiyorlar. Bizde haber yapıyoruz. Bizim, haber gönderenlerin dışında kimler uğraşıyor acaba merak ediyoruz. Lütfen isimlerini yazarmısınız. Aslında herkesin taşın altına elini koymasından başka doğal bir şeyde olamaz zaten.

Diğer bir konu da bir çok insan sizi yok saymaya başladı diyorsunuz.. Murat bey herkes kendi bilir. Biz ayaktayız. Yaşıyoruz. Yok saymak Allah'a mahsus bir konudur. 10 senedir biz görevimizi layıkı ile yaptığımızı düşünüyoruz. Bu nedenle rahatız. İsteyen istediğini düşünebilir. Murat bey şunu da rahatlıkla söylebiliriz. Bu site kimsenin emri altında değil. Hiç bir siyasi görüşü de temsil etmiyor. Site Yönetimi istediği an yayını durdurabilir. Sitenin kapanmasından mutlu olacak olanlar var. Site kapanınca havai fişekler atacak olanlar var. 40 gün davul çaldıracak olanlar var. Oda ilerdie olabilir neden olmasın. Siz hiç merak etmeyin bizim sizin yazdığınız konular ile ilgili tasamız yok. OLURSA OLUR. OLMAZ İSE DE OLMAZ. BU SİTE KİŞİLERİ MEMMUN ETMEK İÇİN DEĞİL. AKKUŞ İLÇESİ MERKEZ KÖYLERİ VE BELDELERİ İÇİN BURALARA HİZMET ETMEK İÇİN KURULDU.

Murat bey, duygularınızı içtenlikle açıkladığına göre demek ki sizin de güzel çalışmalarınız var Akkuş için, buyurun yazında herkes öğrensin çalışmalarınızı. Eleştirmekle iş yürümüz. Ortaya somut bir şeyler koyacaksın. Akkuş ve köyleri için yaptığın çalışmaları gönder resimleri ile birlikte sitemiz ana sayfasında haber yapacağız. Söz veriyoruz.

 

Yorum Altun
  03.03.2010 – 13:54

Bütün yayın organlarında magazin oldukça fazlasıyla vardır. Magazini tercih edip bu siteye gireceklerini sanmıyorum.

Benim görüşüm insanları bu siteye bağlamak sadece haber olmamalıdır. Üyelerin herhangi bir konuda (Akkuş, köy, yardımlaşma gibi birçok konularda) başlıklar açarak birbirleriyle sohbet ortamı yaratılabilir.

Ayrıca kişiler aralarında özel mesaj atabileceği mail kısmıda olmalıdır.

Buna örnek site adresi aşağıdadır. Kişileri 24 saat nasıl sitede tutulduğuna dair.
http://www.istanbulkayabasi. com/ üye olunarak form kısmına girilmektedir.

 

ALTUN BAYRAM

   

değerli site yöneticileri sitedeki haberleri bırakıp magazinmi yapalım diyorsunuz anladığım kadar magazin bana ve akkuşluya birşey kazandırmaz zaten bu ülke magazinin içinde boğulmuyormu tv ler gazeteler hep magazin dolusiteler magazin dolu magazini geçelim. dahaçok insana sitemizi tanıtalım akkuşluların çok yaşadığı yerlerde toplantılar ve dernekler aracılığı ile tanıtım yapılmalı düğünlerimizde sitemizin tanıtımı için bir afiş asılmalı bunu tamamen sizden beklemek yanlış olur çünkü akkuş sadece sizin değilki bütün akkuşlular burada sorumluluk almalı.sitemizdeki yazar arkadaşlar 6 ay-yada 1 yılda bir yazmasınlar gündemi ilgilendiren haftalık yada 15 günlük yazsınlar. 6 ay bir yıldır yazısı yenilenmeyen yazarlarımız var. MAGAZİNE HAYIR GÜNCEL EKONONİ SOYAL HABERLER HELE HELE İLÇEMİZDE YAPILAN VE YAPILMAYANLARIN HABERLERİ YAPILMALI HALK BİLGİLENDİRİLMELİ VE BİLİNÇLENDİRİLMELİ BU SİTE ARTIK BÜTÜN AKKUŞLULARIN ORTAK YAYIN KURULUŞUDUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SAYGILARIMLA.YEŞİLKÖYDEN ALTUN BAYRAM

 

 

Rabia DOĞAN

   

10 yıldır gerçekten yaptığınızı, yapmaya çalıştıklarınızı,verdiğiniz emeği,aklı başında olan her insan görüyor.
Ama bizim milletimizin şöyle bir özelliği vardır, aklı başında olanlar gereken desteği vermez,yazmaz,çizmez,olmayan larda boş boş konuşup ortalığı bulandırmaktan başka bir işe yaramaz.
İşte Magazin haberleri isteyenlerde bu aklı başında olmayan takımdır.
Biz Sizlerden razıyız,hergün siteye kaç kere girip haberleri okuyorum,ziyaretçi defterini kaç kere okuyorum ama Allah var,ben yazmıyorum..Hazıra konuyoruz hepimiz,
Allah razı olsun,ilçemizden haberleri alabileceğimiz sağlam bir kaynak,yapılan hizmetleri takip ettiğimiz güncel bir site,
İkili tartışmalara ve seviyesizliklere izin vermeyen ve bu işden çıkarı hepimizle aynı olmasına rağmen kendi işi gibi ciddiyetle ve büyük bir sorumlulukla yapan Siz Site yönetimine teşekkür ediyor,giderek duyarsızlaşan ve okuyup geçen benim gibiler adınada özür diliyorum.
Güzel bir mevzuya değinmişsiniz aslında,halktan yapılan habere ne kadar çok destek gelirse hizmette okadar çabuk gelir.
Bunu anlamayıpta ,konuyu saçma sapan,lüzumsuz yerlere çekerek bunu site yönetimine saldırmak için ele geçmiş bir fırsat olarak değerlendirenleri şiddetle kınıyorum.
Ben site yönetiminin yerinde olsam yazılanlara bu kadar önem vermez ve her yazana cevap bile vermezdim,
Akkuş internet sitesini,Akkuş internet sitesi yapanda bu sonsuz sabırları ve hoşgörüleri olsa gerek.
Siz gönlünüzü ferah tutun güzel insanlar ,yapılan haberlerde ve sitenin her sayfasında 10 yılı aşkın deneyim ve tecrübe ve Memleket aşkı buram buram kokuyor.
Bu kadar tecrübesi olmayanda ortaya çıkıp ahkam kesmesin, konuşmasın bence ,ancak tavsiyede öneride bulunabilir fakat onunda bir yolu yordamı var…!

Sonsuz teşekkürlerimle
Bize bu hizmeti getirdiğiniz için teşekkür ediyorum..

 

Musa

   

WWW.AKKUSİLCESİ.COM DEĞERLİ SİTE YÖNETİMİ KİM NE DERSE DESİN İSTEYEN KAPANMASI BEKLESİN..CESARETİNİZİ HİÇ BİR ZAMAN YİTİRMEYİNİZ..

BU SİTEYİ SEVEN SEVMEYEN EMİN OLUN SEVE SEVE ZİYARET EDİYOR MERAK EDİYOR HABER VARMI NELER OLUYOR DİYE… SEVE SEVE OLMASADA DİĞER ŞEKİLDE… AYNEN YOLA DEVAM YORUM KONUSUNA GELİNCE ÇOK İYİ ANALİZ ETTİM BİZİM İNSANIMIZ KENDİ İSMİNİ BİRYERLERDE GÖRMEKTEN BİRAZ ÇEKİNİYOR HABERLERE İLGİSİZ OLDUKLARI ANLAMINA GELMİYOR BU CESARET EDEMEDİKLERİ İÇİN YORUM YAPAMIYORLAR YAPANLARIN BİR KISMIDA.. BAŞKA İSİM ALTINDA YORUMLUYOR…. ONU BUNU BIRAKIN REKLAM MIŞ FALAN BUNLARA TAKILMAYINIZ… SİZ ÇİZGİNİZDEN AYRILMADIĞINIZ SÜRECE BU SİTE VAR OLUR BU AKKUS İLÇEMİZ İNSANLARIMIZ HERZAMAN DESTEĞİNİ VERİR..

 

Şenol ŞENGÜL

   

Sayın Site Yapımcılarım,
Değerli muhabir ve temsilci arkadaşlarım..

Görüyorum ki yapılan haberlere icraatlara hizmetlere vefasızlık üst düzeyde..yapımcılarım sonuna kadar haklı..akkuşumuz için elllerinden geldiği kadar her anlamda desteklerini esirgemiyorlar.ama bu destek sadece bir kaç kişiyle olmuyor.Eğer akkuşun kalkınması,büyümesi,tanıtılm asını istiyorsak herkes elini taşın altına koyması gerekli diye düşünüyorum..Magazin haberleri bizim akkuşumuza hiçbir faydası olmaz….Bazı sitemizi istemeyen arkadaşların yorumlarınıda okudum hemen iftira atmaya başlamışlar..Bu site kimseye yem olmaz.kimsenin gazınada gelmez..Bu site AKKUŞLULARIN sitesi..köstek olanların sitesi değil.

HAYDİ AKKUŞLULAR
AKKUŞUMUZİÇİN TAM DESTEK OLALIM.

Sayın yapımcılarım hizmetlerinizi desteklerinizi Akkuşlular biliyor..
Her zaman yanınızdayız…

Şenol ŞENGÜL
Kargı Köyü Muhabiri

 

 

ibrahim

   

gurbet diyarlarında memleketımızle ılgılı haberlerı sızden almaktaydık. siteyi açtığımda karşıma çıkan görütü benı uzdu. eğer bu site olmazsa bize gurbette memleketı hatırlatacak başka bir site de yok.
yayın polıtıkanızı son derece beğenmekteyım. magazın yerıne bu yayınlara devam etmenız temennısııle…

 

şenol gökmen

   

bence devam etsin. çünkü memleket haberlerini bu siteden temin edebiliyoruz.bence sonuna kadar devam etmeliyiz.

 

Durmuş Can

   

kapatıp açtınızda ne oldu yani. ziyaretçi sayınızmı yükseldi. yoksa yükselecekmi? ne oldu ? boşuna uğraşmayın hizmetverin hizmet..

Yorum Ekle:

Emretersiniz sayın Durmuş CAN kardeşim. Herhalde bizi karıştırdınız. Biz ne seçimle atandık. Nede bu göreve getirildik. Bu gönüllü yapılan bir hizmettir. Sen hizmet yapın diye bize değil. Soracağın kurumlara ve kişilere sor. Yanlış yere ve yanlış siteye soruyorsun hizmet yapın diye. Ama sana söz veriyoruz. Site yönetimi olarak ilçemize görev yapılacak bir mevkiye atamamızı yaptırın. Yada Seçimlerde Ordu Milletvekili olarak seçin bizi. Hizmet yapmazsak o zaman sorun ve işte o zaman bize hizmet yapın deme hakkın olur. Onun dışında kimse bize hizmet yapın diye emir edemez.

 

Yorum Osman VARLI
  05.03.2010 – 13:27

Sayın Durmuş bey. Emrivaki bir şekilde hizmet edin diye hitap ederken sizi bu sitenin patronu zannetmemek elde değil. Hitap şekliniz ve hizmetin kimlerden nasıl ne şekilde isteneceğini bilmeyişiniz ard niyetinizin ve kişiliğinizin bir göstergesidir.Bu zamanda bir baba evladına bile bu şekilde hitap etmiyor. Akkuş sevdalısı bu gönüllü hizmet erleri kendilerine yapılan bunca tehdit, hakaret ve gözdağı karşısında usluplarını bozmadan medenice cevaplarını veriyorlar. Durmuş bey size ve sizin gibilere sesleniyorum Lütfen tavırlarınızı bir gözden geçirin. Akkuş ilçemizin tanıtımında, Akkuşluların bir platformda buluşmasında, tanışma ve kaynaşmasında ve en önemlisi Akkuş ilçemizin sorunlarının gündeme getirilmesi gibi konularda büyük bir yükü omuzlarında taşıyan ve bunu gönüllü olarak yürüten Akkuş İnternet sitesi ekibine yapılan eleştiri, hakaret ve göz dağı gibi olumsuz hareket yapanları kınıyorum.

 

Gamze YILDIZ

   

Akkuş İlçesinde ve Gurbetteki Akkuşluların Kurdukları Derneklerin üye sayısı 500 kişiyi geçen dernek varmı?

Akkuş İlçesindeki Sivil Toplum Kuruluşlarının içinde üye sayısı 1000 kişiyi bulan Oda, Dernek ve diğer sivil toplum kuruluşu varmı?

Bu sorulara verilecek cevap tabii ki, HAYIR olacaktır.

Peki Akkuş İnternet Sitesinin Üye Sayısının kaç kişi olduğunu bilen varmı? Site Yönetimine Sordum. 2850 üyemiz var dedi.

Akkuşlular herhalde bazı şeylerin farkında değil. Akkuş İnternet Sitesi Akkuş adına, Akkuşlular adına bana göre en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olmuş bile, Birde buna site takipcilerini ekleyince,

Akkuş İlçesinin EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞI AKKUŞ İNTERNET SİTESİDİR.

Aksini söyleyen varsa buyursun söylesin.

Hal böyle olunca benim beklentim: Akkuş İlçesindeki Sivil Toplum Kuruluşlarının, Kamu Kurumu İdarfecilerinin, Derneklerin, Odaların, Muhtarlar Derneğinin, Yüksekokul Derneğinin, tüm köy muhtarlarının ve mahalle muhtarlarının, Gurbetteki Akkuş Derneklerinin ve Platforum Oluşumlarının, Burokratların, Sözün özü Akkuş İnternet Sitesi Akkuş için bir ihtiyaç ise, Akkuş için gerekli ise, her kurum, her kişi, her sivil toplum kuruluşu bu görüşünü gerekirse birer basın açıklaması yaparak kamuoyuna açıklamalılar, Şimdiye kadar Akkuş İnternet Sitesi Bu kuruluşlara nasıl hizmet ettiyse, şimdi ise sıra bu kuruluşlarda vefalık gösterip, Akkuş İnternet Sitesinin yanında olduklarını ve Akkuş için sitenin gerekli olduğunu açıkça ortaya koymalılar.

 

Veysel Şensoy

   

Sitelerimizi arada bir ziyaret edebiliyorum ama yazma hususunda biraz tembel davrandığımı söyleyebilirim. İşlerimin yoğun olması ve başka ülkede olmam nedeniyle de yazmaya zaman ayıramadım bu arada.

Site yönetimi bu kadar sitem ediyorsa, sebebi arka planda okuyucuya yansıtılmıyan sert ve yakışıksız mesajların yoğun olmasıdır.

Bilgili bilgisiz, ilgili-ilgisiz sırf eleştirmek veya fikrimize uymayan bir durumu öfkemiz ile kırbaçlamak adına çalakalem edebe ve adaba mugayyir yazıyoruz. Kırılan dökülen kalpler içimizi ferahlatıyor ve intikam almışlığın huzurunu tadıyoruz.

Herkes tek fikirde birleşmiş olsa idi yaşamın tadı tuzu olurmuydu acaba. Hepimiz tekdüze yaşar ve çukur doldurur giderdik. Tıpkı koyunlar, tıpkı ağaçlar, nebatlar gibi… Ancak fikir ve eleştirilerimizi yazarken de kişilik hakları ve kişinin mahrem alanını ihlal etmemek gerekir.

Biz fikre değil kişilere saldırma veya sataşmayı değerli kabul ediyoruz. Duygu ve düşüncelerimizi doğru sözcüklerle ifade etmeyi başaramadıkça saldırgan halimiz daha da dikleşiyor ve sınırları zorlar hale geliyor. Bu olumsuz tepkiler de bir gereksiz gerilim oluşturuyor. Üzülüyor veya öfkeleniyoruz. Kendimizi iki tarafın da penceresinden bakmaya zorlamıyoruz. Rekabet veya çekişmeden fayda gelmeyeceği gerçeğini göz ardı ediyoruz.

Şimdi site yönetimine ağır sözler yazılıyor ki, bu kadar sabırlı insanlar bile artık pes ediyorlar.

Öncelikle işinden gücünden zaman çalıp, bir sanal alemde insanları buluşturmak, kaynaştırmak adına emek veriliyorsa bunu taktir eder şapka çıkarırım ve minnetlerimi sunarım. Bir beklenti veya maddi geliri olmayan böyle bir hizmetin içinde bir de memleket adı ve memleket insanları var ise bu niğmeti baş üstü yapmak onurdur, şereftir.

Site kapatılır ise kime ne yararı olacaktır? Bir zenginlik olan bu tür sitelerin çoğalması gerekirken kapatılması yönünde gayret sarfetmek dar görüşlülük ürünüdür.

Ben, kendi adımdan rahatsız oluyorum bazen. Çok fazla avatarlara çıkması nedense bende huzrsuzluk yaratıyor. Bu bakımdan da sık yazmadığımı söylemek isterim. Bazen "ukala", bazen "cahil" bazen de "yazı yazmayı bilmeyen ve buna çalışan" olmak gibi eleştirilerle karşılaştım. Küsmedim ve ben, profesyönel yazar değilim yazılarımı da işlemeden yollamaktayım. Şimdi yazı yazmayı kesmek doğru olur mu? Yani bu siteye olumsuz eleştir yapılır fakat hakaret olmamalı ve arkadaşlarımız da küsmemeli yayına devam etmeliler…

Linkoln anlatır. At sineği hikayesi vardır. Yani bazı tepkiler at sineği gibi insanı arkadan dürter ve daha verimli hale getirebilir.

Sitemizin yönetimi siyaset yapma imkanları yok ama dünya görüşleri mutlaka vardır. Bü görüşleri sezen veya bilenler habre kenardan köşeden tırtıklamaları doğaldır ama hataya zorlamaları kötülük etmektir. Yani Devlet Memuruna siyaset yazdırmaya çalışmak kötülük olur.

Öyle yazılar var ki sitelerimizde savcılık dava açsa yangın çıkar. Bir site yöneticisi Belçikadan yazılan bir yorum yüzünden köşkün uyarısı ile yargılanmakta ve ceza istenmektedir. Bu gün gazete haberleride bulabilirsiniz.

Hep beraber, her fikirden insanlarla, tartışarak ama kırmayarak, konuşarak ama hakaret etmeyerek birliktelikle ilçemizin adını daha fazla duyurmak için gayretli olmalıyız.

Sitemizinde yayınında başarılar diliyorum.

Yazıyı alel acele yazdım ve okumadan yolluyorum sürç-ü kelam ettikse bağışlayınız.

Saygı sevgi ve muhabbetlerimle,

Veysel Şensoy

 

 

www.seferli.com

   

Merhaba dostlar

son günlerde akkuş'un kalbi gözü yüzü olan www.akkusilcesi.com web sitesine yapılan haksız ve üzücü eleştirleri görünce üzülüyoruz ve essefle kınıyoruz bizler biliyoruz bu siteler yönetilirken kimseden hiç maddi destek almadan ve kendi hayatlarından fedakarlık yaparak emek harcayan bu meslektaşlarımızı asla yanlız bırakmıyacagız atalarımızı sözü üzerine MEYVE VEREN AGAÇ TAŞLANIR ..Ama DİKKAT EDİN O AGAÇIN MEYVELERI KAFANIZA DÜŞMESIN akkuş ilçesinin her fırsatda sorunlarını ve dertlerını dile getiren sitenin arkasında akkuş halkı biliyorum kale gibi duracaktır buna gönülden inanıyorum biliyorum bizim oraların suyu soğuk ilklımı sert dir ama İNSANI MERTDİR. Akkuş sitesi olmasaydı hani açılan olan meslek yüksek okulu varya hayalden öbür tarafa gecmezdi seferli beldesine yeni yapılan okul ve onun iç malzeme temini yine hayelde ileriye gitmezdi yine akkuş sitesi olmasaydı akkuşa ne vekil ne bakan ugrardı. sürekli haber, reklam yapılınca ankara rahatsız oldu gidip bakalım şu karakuşa dedıler karakuuş diyorum cünkü en son karakuş zamanında gelmişlerdi geldiklerinde akkuş adını almıştı bile beyler kendı bacagımıza kurşun sıkmıyalım bunlar aşagı köyü ince siyaset oyunudur oyuna gelmeyin akkuşu akkuşlular yönetmiyor son günlerde aşagı ilçe yönetiyor gelecekte korkarım bu tutarsız davranış ve sahipsizliğiniz yüzünde AKKUŞ İLÇE OLMAKTAN CIKIP NORMAL BELDE SIFATINA DÖNECEKTİR ..O YÜZDEN ELİMİZDEKI DEGERIN FARKINA VARIN VE SAHİP CIKIN BİZ HEP AKKUŞ İLÇE SİTESİNİN YANINDA VAR OLMAYA DEVAM EDECEGİZ

YILDIZ Kuşçulu köyü muhtarı

   

 

Adem YILDIZ

Kuşçulu Köyü Muhtarı

 

BU IŞIĞI KİMSE SÖNDÜREMEZ

AKKUŞ'umuzun sesi kulağı olan sitemizin bazı kişiler tarafından pasifize etme cabaları sonuçsuz kalacak, ve karanlığı seven canlılar sitemizin yaydığı ışıktan rahatsız olduklarından, beyhude çabalar içine girerek, kendilerince sonuca ulaşmaya çalışmaktadırlar.

GELİN SİZDE BU IŞIĞA GÜÇ VERİN…

 

MEHMET CÜREBAL

   

AĞZI OLAN KONUŞUR…
Sayın Akkuş Sitesi kurucuları, site yöneticiler ve üyeleri meyve veren ağacı taşlarlar. Ağaç da meyve bırakmamaya kadar taşlarlar. Dalını kırarlar hatta ve hatta budarlar. Daha ne ki;
Tüm bunların karşısında halkın dilinden, Her hangi bir siyasinin taraftarı olmayarak daima doğrulara hitap ettiğiniz müddetçe siteye ve sizlere heç bir şey olmayacaktır. Bir meyve ağacı gibi Dalsız budaksız kalsanız bile bir gün yeşereneceğinizi biliniz.

Bir insandan örnek;

9.cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel, Çankaya Köşkünde yaptığı 7 yıllık görevin ardından Güniz Sokaktaki evine yeniden döndüğünde. Uzun siyasi hayatına, devletin en tepesinde hizmet vermeyi de katmış oldu. O artık, her vesile ile Türkiyenin 9. Cumhurbaşkanı olarak anılacak. Gittiği her yerde, katıldığı her toplantıda kendisine, Sayın Cumhurbaşkanım diye hitabe dilecek. 35 yıllık siyasi hayatı boyuca Türkiyenin yaşadığı acı-tatlı olaylarına tanık oldu. Kendi deyimiyle 6 kere gitti, 7 kere geldi.
Sabır edeceksiniz. Direneceksiniz. Mücadeleden kaçılmaz diyorum.
Aşağıda bir alıntı sunuyorum.
Saygılarımla.
Sabır Direniştir

Düşünsenize bir:
Hastalık olmasaydı sıhhatin, ölüm olmasaydı hayatın,
yaşlılık olmasaydı gençliğin,… Yokluk olmasaydı varlığın,
kötü olmasaydı iyinin, küfür olmasaydı imanın,
cehennem olmasaydı cennetin, karanlık olmasaydı aydınlığın,
çirkin olmasaydı güzelin kıymeti bilinir miydi?

Hayat yolu dümdüz ve pürüzsüz olsaydı, yürümek bu kadar cazip olur muydu?
Her şey birbirinin aynısı olsaydı,
öğrenmenin temel taşı olan merak tahrik olur muydu?
Tüm insanlar aynı planyadan çıkmış gibi birbirinin tıpkısı olsaydı,
tanımak için küçük parmağımızı oynatmaya gerek kalır mıydı?

Eğer her zorluğun yanında bir kolaylık, her derdin bir dermanı,
her ıstırabın bir bilgeliği, her çekilen acının bir hasılatı,
her musibetin bir nasihati, her kederin bir bedeli olmasaydı
hayat yaşanmaya değer miydi?

Hepsinden öte sabır bu kadar değerli olur muydu?

Sabır. Birçok kavram gibi kirlettiğimiz, kargaşaya kurban ettiğimiz,
içeriğini darmadağın ettiğimiz, sonra da dönüp haksızlık ettiğimiz
muhteşem bir kavram.

Sabreden derviş, muradına ermiş gibi harika bir deyim,
nasıl oldu da Sabreden derviş, sabrede ede gebermiş
gibi soysuz ve hayasız bir lafa dönüştü?!

Nasıl olacak? Sabır kavramının zihnimizde uğradığı tahrif sonucu elbette.

Sabır, herkesin her istediğini Hemen, şimdi! sloganıyla elde etmeye çalıştığı
acele ve ecele giden kendini bilmezler çağında, Asla vazgeçmem,
zamanı gelinceye kadar beklerim diyebilme kararlılığıdır.

Şeyh Bedreddin Varidatında diyordu ki Evme (acele etme)!
Unutma ki her yemişin bir mevsimi vardır: Sen de mevsimini bekle!

Yakıcı yaz güneşinin altında sabırla zamanını beklemeyi bilmeseydi,
çağla şekerpare, koruk kayısı, kelek kavun olur muydu?

Sabır, omuzladığın mukaddes yükü götürürken rüzgar tersinden esmeye
başladığında geri dönmemek, yükü atmamak, yolu satmamak,
yola yatmamaktır. Sırtını yüke verip göğsünü rüzgara siper etmektir.

Her rüzgârın bir ömrü, her Nemrutun bir İbrahimi, her Firavunun bir Musası,
her kışın bir yazı, her gecenin bir sabahı, her derdin bir dermanı olduğunu unutmamaktır.

Sözün özü, sabır direniştir. Kuran Allah sabredenleri sever derken
işte bunu demiş olur: Allah direnenleri sever.
Yine Kuran Ey iman edenler! Sabredin derken bunu demiş olur.
Yani: Ey iman edenler! Direnin!

Hepsinden öte Asr Suresi, işte bu nedenle sabır suresidir:

Asra yemin olsun ki insanlık hüsrandadır! Ancak iman edenler,
salih amel işleyenler, hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler müstesna!

Son ayetin açılımı şudur:
Hakkı tavsiye etmenin bir bedeli vardır. Çünkü siz hakikate tabi olup onu
tavsiye ettiğinizde, varlığını yalana adayanlar ister istemez bundan rahatsız
olurlar. Hakikat güneşinin doğuşundan rahatsız olanlar, ülkeyi mağaraya çevirmenin yolunu ararlar.

Bu durumda hakikati savunmanın bir faturası vardır ve size bunu pahalıya ödetmeye çalışırlar.
Ayetin son kısmı işte bunu söyler: Hakikati savunmanın bedelini ödemek
gerektiğinde de sabrı tavsiye edin.
Hakikat üzerinde direnin ve asla geri adım atmayın.

Öyle ya, hem hakkı savunacaksınız hem de başınız sıkışınca savunduğunuz hak siperini terk edip kaçacaksınız.
Bu yakışır mı? Günah işlemenin bile bir bedeli olsun da sevap işlemenin bir bedeli olmasın mı? Kumarbazlar bile bir risk alırken hakikati savunanlar hiçbir risk almasınlar mı?

Hakikate olan sadakatiniz, onun uğruna nereye kadar ne bedeli göze aldığınızla
orantılıdır. Ne diyordu Kuran:
İnanıyorsanız, üstün gelecek olan sizsiniz!

 

Teşekkürler

   

Saygıdeğer Site Ziyaretçileri, Son günlerde gelişen olaylar neticesinde; Sitemize ve bizlere karşı bir kez daha desteklerinizi ve yanımızda olduğunuzu açıkladığınız için çok teşekkür ederiz. Öyle anlamlı ve içten duygularınızı yazıyorsunuz ki, her birinize ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz. Sağ olun var olun.

Kişilerin, Akkuş Ziraat Odasının, 1 Köy Muhtarının ve 2 internet sitesinin yazdıkları dışında diğer sivil toplum kuruluşlarından bu güne kadar herhangi bir açıklama gelmedi. İlçemizdeki kamu kurumlarından, esnaflarımızdan ve sivil toplum kuruluşlarından ve belde belediye başkanlarımız ile siyasilerimizinden herhangi bir açıklama gelmeldi. Akkuş'un yetiştirdiği kişiler sayfamızdaki yüzlerce kişiden bir açıklama gelmedi. İçinizden elbette bizlere destek veriyorsunuz ama bu sefer bir cümle ile de olsa yazmanızı rica ediyoruz.

Bu site Akkuş ve Akkuşlular için gerekli ise, Yaptığımız bir haberden ötürü bazı kişilerin bizi arayıp, siz kimsiniz diye sorduğu zaman, bizde sizlerin destekleri ile,

işte Akkuşluların siteye verdiği destek, işte Akkuşlular adına haber yapıyoruz. Gücümüzü Akkuşlulardan alıyoruz diyebilmeliyiz. Şimdiye kadar zaten öyle oldu. Ama halen bunun farkında olmayanlar var. Bir kez daha bunu göstermemiz gerekmektedir. Üye sayısı ve takip edilme rekoru ile Akkuş İlçesinin En Büyük Sivil Toplum Kuruluşu olduğumuzu bir kez daha yüksek sesle haykıralım. Ne dersiniz. Bu site Akkuşluların, her Akkuşlu sahip çıkmalı ve sitenin destekçisi olduğunu, sitenin Akkuş için gerekli olduğunu bir cümle ile de olsa yazmalı.
Sİte Yönetimi

 

Muammer Varlı

   

Yayın akışından ve çizgisinden taviz vermeden, on yıldır yayın hayatında olan İlçemizin dünyaya açılan penceresi Akkuş İnternet Sitesi ; İlçemizin tarihi, coğrafyası, sosyal ve kültürel yapısı, doğal güzellikleri, ilçemizde yapılan festivaller, sosyal-kültürel faaliyetler, İlçemizin yetiştirdiği kişiler, İlçemiz Kamu Kurumları, Belediyelerimiz, Köylerimiz ve Mahallelerimiz hakkında bilgiler gibi Akkuş'a özel var olan bir çok konuda İlçemizden, Beldelerimizden, Köylerimizden, Derneklerimizden ve Akkuşumuzun gündemindeki gerek yatırımlarından gerekse sorunlarından güncel ve akıcı bir bilgi ve haberleriyle yayınını devam ettirmekte olan www.akkusilcesi.com sitesi Akkuşumuzun en büyük ve en kapsamlı Sivil Toplum kuruluşudur.

Böyle bir site hazırlamak ve yayın akışını devam ettirmek her yiğidin karı değidir. Bu öyle dışarıdan görüldüğü gibi basit ve kolay bir iş değildir. Bu emek, fedakarlık ve en önemlisi zaman isteyen bir gönül işidir. Bu site ekibine hakaret, tehdit ve göz dağı gibi istenmeyen hareketler yapanlar acaba neyin peşindeler. Acaba kendileri Akkuş için ne gibi fedakarlıkta bulundular. Hangi taşın altına ellerinizi koydunuz soruyorum size ???….

Arkadaşlarımızın yapmış olduğu fedakarlığın ve hizmetin kıymet ve ehemmiyetinin idrakinde olan www.akkusdagyolukoyu.com (Akkuş Dağyolu Köyü İnternet Sitesi) ekibi ve ben Kurucu Haber Yayın Kord. Muammer Varlı olarak arkadaşlarımızın sonuna kadar yanlarında olduğumuzu belirtir ;

Akkuş ilçemizin tanıtımında, Akkuşluların bir platformda buluşmasında, tanışma ve kaynaşmasında en önemli işi ve büyük bir yükü omuzlarında taşıyan ve bunu gönüllü olarak yürüten Akkuş İnternet sitesi ekibine yapılan eleştiri, hakaret ve göz dağı gibi olumsuz hareket yapanları kınıyorum.

Yorum gurbetci
  08.03.2010 – 08:26

ne ya bu böyle siteyle ugrasiliyor utanmadan sıkılmadan siteyi karalayan insanlar sizler ne yapmak istiyorsunuz biz gurbetci olarak siteyi acip akkusumuzu vatanimizi buradan bakarak hasret gideriyoruz siz ne yapiyonuzki akkus icinde karalama hakkini kendinizde bulabiliyorsunuz siz akkus icin ne yaptiniz eger yapamiyorsaniz birseyler yapanlara emek verenlere bari sayginiz olsun ben kendi adima hic birsey yapamiyorum ama saygi duyuyorum insallah site devam eder ise yaramiyorsaniz bari herseye maydonoz olupta köstek olmayin insanlara emegi gecen site yönetimine sevgi ve saygilarimi sunuyorum böyle kargasa cikaran insanlari dikkate almaya bile degmez site yönetimine ve siteyi destekleyen herkese selamlar

 

Orhan DOĞANGÜNEŞ

   

Akkuş'u ve Akkuş'luyu gayet güzel bir şekilde temsil etmek, bölge insanları arasındaki iletişim ve haber ağını sağlayarak onları hakları konusunda bilgilendirmek,haklarını savunmak ve aramak kolay bir iş değildir.İnternet haberciliği maddi çıkarlar karşılığında değil,tamamen gönüllü yapılan bir iştir.Akkuş İnternet Sitesi sahipsiz değildir,Akkuşlular site yönetimini sahipsiz hissettirmeyecektir.Değerli yönetime ve tüm takipçilere teşekkürler..

 

SELAHATTİN BOLATLI

   

Basın geçmiş'ten günümüze insanların en önemli haber alma kaynaklarıdır.Özgür kaldığı sürece toplum faydalanır. Mustafa kemal Atatürk'ün değdi gibi Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.
Basın özgür kaldığı sürece doğruları yazar ve anlatır. Basın özgür kaldığı sürece doğru ve tarafsız bilgi verir. Basını susturmak insanın hayat damarlarından birini kesmeye benzer. Milletlerin çağdaş, aydınlık müreffeh bir geleceğe ulaşabilmesi ancak ve ancak basının doğru gerçek tarafsız ve yansız bilgi vermesiyle mümkün olur.
Bizler haber kaynaklarımızın her ne şekilde olursa olsun engellenmesini. Susturulmasını doğru bulmuyoruz. Kısaca gözlerimizin kapanmasını kulaklarımızın tıkanmasını istemiyoruz. Akkuş İnternet Sitesinin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da desdekcisi olmaya devam edeceğiz.
CEYHANLI KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİBAŞKANI
SELAHATTİN BOLATLI

 

Yönetim

   

Akkuş internet sitesi yayın hayatı boyunca hedeflerinin doğrultusunda büyük çalışmalar yapıp sonunda kazandığını da mutluluktan hiçbir şey göremedi. Onca emeğin karşılığını aldığında ikinci bir ödülde düşmanları tarafından geldi. Bu ödülleri de kıskançlık oldu… Bu sitenin yayın hayatında başarılı olduğunuz sürece düşmanlarınız veya sizi çekemeyenler harekete geçecektir… İlk önce ağızlarındaki sözler şunlar olur: Çok şanslılar, torpil yapılmıştır, hile yapmıştır vs… Bu gibi sabit düşüncelerle eleştiri yaparlar. Kıskançlık ve çekememezlik bedenlerinin her tarafını sardığı için tebrik etmek böyle insanlara çok zor gelir…
Sitenin var olmasından rahatsız olan insanlarla, bu sitenin yayın hayatı boyunca başarılara imza atmış site yöneticileri arasında çok fark vardır.. Bu insanlar kaybettiklerinde asabi olurlar ve kaybetmeyi kabullenemezler. Başarılı insanlar kaybettiklerinde hatalarını araştırıp tekrar kazanmak için çaba gösterirler. Başarılı insanlar yenilgiyi bir teşekkür olarak görürler…İnsanların hatasını anladıklarında başarıyı nerede yakalayacaklarını iyi bilirler.
Akkuş internet sitesinin başarılarının devamını dileriz.

Ordu İli Akkuş İlçesi Yard.ve Dayn.Dern. Esenyurt İst
www.dernegimizakkus.com

Yorum Yaşar GEBEŞ
  10.03.2010 – 14:10

Değerli arkadaşlarım, yönetici kardeşlerim.
Hizmet yapmak, başkalarına yardımcı olmak emek ister, gönüllülük ister, sabır ister. her şeyden önemlisi de mütevazi ve hoşgörülü olmayı gerektirir. Cümleler kurulurken bile yanlış kullanılan ya da yerinde kullanılmayan bir harf dahi sevenlerinizi azaltır ya da artırır.
Yukarıda, iyi niyetlerle yazılmaya başlanmış, ancak ifade tarzından dolayı hedef şaşırtmış bir yazı gördüm.
Kısa bir iki cümleyi hatırlatayım:
"Onca emeğin karşılığını aldığında ikinci bir ödülde düşmanları tarafından geldi. Bu ödülleri de kıskançlık oldu… Bu sitenin yayın hayatında başarılı olduğunuz sürece düşmanlarınız veya sizi çekemeyenler harekete geçecektir…" Bu cümlelerdeki DÜŞMAN ifadesini sanırım yanlış kullandınız. Müslüman'dan Müslüman'a düşman olamaz, olmamalı. hemşeriden hemşeriye düşman değil dost olunur ancak. Bu ifadenin yerine RAKİP deseydiniz biraz daha hoş olacağını düşünüyorum.
Bu ülkede birbirine düşmanlık yapan, fırsatını bulsa bir kaşık suda boğacak olan onca insan var zaten.
Durup dururken kendinize DÜŞMAN (!) belirlemenin hiç bir mantıklı açıklaması olamaz.
Bizler ve sizler birbirimize düşman değil, ancak olsak olsak, iyiye güzele, doğruya daha hızlı ulaşabilmek için itici lokomotif oluruz. Bu memleketin, hele hele de Akkuşumuzun güzide insanları olarak bizler HASIM değil, HISIM Olmak durumundayız.
Allah yâr ve yardımcımız olsun.

10.03.2010
Yaşar GEBEŞ
Ünye Lisesi Mdr. Yrd. ve
Tarih Öğretmeni

Yorum Site Yönetimi
  10.03.2010 – 17:14

Yaşar hocam ilginize teşekkür ederiz. İstanbul Dernek Yönetiminin Yazısına yorum getirmişsiniz. söyledikleriniz de elbette doğru ancak, Bizlere gelen kin ve nefret dolu mesajları görseniz ve daha önceki yıllarda ve son zamanlarda bizleri yıldırmak için uygulanan baskı yöntemlerini size anlatsak adını ne koyarsınız merak ediyoruz. Site yönetimi olarak şimdiye kadar düşman kelimesini kullanmadık. Ama bizlere karşı bazı kişilerin hangi duygu içinde olduklarını ancak Allah bilir. Vede biz okuduklarımızdan ve edindiğimiz bilgilerden biliyoruz. Şimdiye kadar bizlere yapılan hiç hakarete o kişilerin etmiş olduğu hakaret dilinden asla cevap vermedik. Ancak sizden de bir köşe yazısı yada bir metin beklerdik. Hatta bu göndereceğiniz metni sitemiz ana sayfada haberde yapardık. Sitelere baskı ve hakaret konularını içeren bir yazı metni

 

 

Related Articles

10 YORUMLAR

 1. Yayın akışından ve çizgisinden taviz vermeden, on yıldır yayın hayatında olan İlçemizin dünyaya açılan penceresi Akkuş İnternet Sitesi ; İlçemizin tarihi, coğrafyası, sosyal ve kültürel yapısı, doğal güzellikleri, ilçemizde yapılan festivaller, sosyal-kültürel faaliyetler, İlçemizin yetiştirdiği kişiler, İlçemiz Kamu Kurumları, Belediyelerimiz, Köylerimiz ve Mahallelerimiz hakkında bilgiler gibi Akkuş’a özel var olan bir çok konuda İlçemizden, Beldelerimizden, Köylerimizden, Derneklerimizden ve Akkuşumuzun gündemindeki gerek yatırımlarından gerekse sorunlarından güncel ve akıcı bir bilgi ve haberleriyle yayınını devam ettirmekte olan http://www.akkusilcesi.com sitesi Akkuşumuzun en büyük ve en kapsamlı Sivil Toplum kuruluşu’ dur.

  Böyle bir site hazırlamak ve yayın akışını devam ettirmek her yiğidin karı değidir. Bu öyle dışarıdan görüldüğü gibi basit ve kolay bir iş değildir. Bu emek, fedakarlık ve en önemlisi zaman isteyen bir gönül işidir. Bu site ekibine hakaret, tehdit ve göz dağı gibi istenmeyen hareketler yapanlar acaba neyin peşindeler. Acaba kendileri Akkuş için ne gibi fedakarlıkta bulundular. Hangi taşın altına ellerinizi koydunuz soruyorum size ???….

  Arkadaşlarımızın yapmış olduğu fedakarlığın ve hizmetin kıymet ve ehemmiyetinin idrakinde olan http://www.akkusdagyolukoyu.com (Akkuş Dağyolu Köyü İnternet Sitesi) ekibi ve ben Kurucu Haber Yayın Kord. Muammer Varlı olarak arkadaşlarımızın sonuna kadar yanlarında olduğumuzu belirtir ;

  Akkuş ilçemizin tanıtımında, Akkuşluların bir platformda buluşmasında, tanışma ve kaynaşmasında en önemli işi ve büyük bir yükü omuzlarında taşıyan ve bunu gönüllü olarak yürüten Akkuş İnternet sitesi ekibine yapılan eleştiri, hakaret ve göz dağı gibi olumsuz hareket yapanları kınıyorum.

 2. Değerli dostlar!
  Meyve veren ağacın taşlanacağını,zirvelere çıkınca rüzgarların sert eseceğini,büyümenin diğer adının yanlızlık olduğunu hepimiz biliriz.Ben bu son baskılara ve yıldırma çabalarına bu pencereden bakıyorum.Demek ki geçen zaman içinde Akkus İlçesi İnternet sitesi haberleriyle yorumlarıyla proje ve katılımlarıyla büyümüş,zirveye çıkmıştır.Artık birilerinin Akkuş üzerinden menfaat sağlama düzenine çomak sokmaya,Akkus için yeterince çalımayanlardan hesap sormaya başlamıştır.Geçmişte siteden gayet memnun olan kişi ve kurumlar şimdi cephe alıyorsa bu hesap verememenin sonucudur ve son derece normaldir.Bu kişi ve kurumlar şunu diyeceklerdir,”canım bu site kim oluyor da kafasına göre yazıp çiziyor,herkes haddini bilsin”.Bu mantık tipik bir basını susturma kendisi gibi düşünmeyeni öteleme hareketidir ki mazisi insanlık tarihi kadar eskidir.
  Şimdi gelelim Akkus küçük olsun ama bizim olsun mantığında olanların sorduğu bu site kim oluyor sorusunun cevabına, bu site Akkuşun kendisi oluyor,bu site akkuş dışındaki sezsiz yığınlığı sesi oluyor.Sessiz diyorum çünkü şunu çok iyi biliyorum akkuşlu olup da gurbette yaşayan evinde interneti olan herkes bu siteyi ziyaret etmeden bilgisayarını kapatmıyor.Üye olmadıkları,yorum yazmadıkları için sezsiz yığın diyorum.Ancak şu önemli bir gerçektir ki nice çığırtkanlıklar bu sessizliğin içinde boğulmaya mahkumdur.
  Son olarak site yöneticilerine moralinizi bozmayın,bu yaşananlara profesyonel gözle bakın.sonuçta kötü bir şey yapmıyorsunuz,amacınız Akkuşa hizmet ise bu hizmet uğruna bazı Akkuşlularla yolları ayırmak gerekiyorsa bunu yapmaktan çekinmeyin diyorum.Çünkü Akkuş sadece Akkuşta yaşayan bir kaç kişiden ibaret değildir

 3. ya bütün akkuşlular busite yok olursa mutlumu olunacak bunu anlamak mümkünmü susan herkes ezilmeye giden toplumları gösterir bizim sesimiz kesilirse eziliriz ezilmemek adına sitemiz devam etmeli hatta bu sitelerin sayısını artıralım sesimiz daha gür çıksın ORDU ya ANKARA ya kadar sesimizi duyuralım. eğer bu site 8-10 yıldır varsa bizlerle var gene varolmalı eldekini kaybetmek kolay ama yerine almak çokzordur birde 10 yıldır gidilen yol yakalamakda zordur. sizden 1 yıl erken doğan birinin yaşını hiç yakaladınızmı yada yakalanmayacağını hiç düşündünüzmü ama çok çalışıp ondan akıllı olabilirsiniz ozaman bu sitenin muhaliflerine sesleniyorum çok çalışıp bir sitede siz kurun iyi hizmet verin bu da sizin akıllılığınız olsun bizlerde iki site arasında farkı görelim yarışı görelim rekabeti görelim sesimizi oldukca gür çıkarıp varlımızı hissettirelim. (AKILLI İNSAN ELDEKİNİ KAYBETMEZ) kaybedilenler geri gelmez. öldürmeyelim yaşatalım küstürmeyelim sevelim ayrılmayalım birleşelim dağılmayalım toplanalım birlikten doğan gücümüzü gösterelim. SAYGILARIMLA YEŞİLKÖYLÜ ALTUN BAYRAM

 4. Gamze YILDIZ kardeşim ne güzel yazmış öncelikle ona teşerkür ediyorum Akkuş sitesi artık Sivil Toplum Kuruluşudur
  Bütün Akkuş lular bütün köy Mahalle muhabirleri köşe yazarları Bütün AKKUŞ lular size sesleniyorum AKKUŞ sitesine sahip çıkalım sitemiz kapanmasın site yöneticilerine sahip çıkalım site yöneticilerine yapılan hakareti protesto edelim Bütün AKKUŞLULAR siteye üye olalım ve buraya birşeyler yazalım Bütün AKKUŞ lulara selamlar

 5. ALLAHIN SELAMI HEPİMİZİN ÜZERİNE OLSUN…

  DEĞERLİ ARKADAŞLAR MEYVE VEREN AĞAÇ HER ZAMAN TAŞLANIR BİLİYORUSUNUZ.. AMAÇ HAYIRDA YARIŞMAK DEĞİLMİ? O ZAMAN BIRAKALIMDA NE KONUŞURLARSA NE DÜŞÜNÜRLERSE DÜŞÜNSÜNLER.. BİZ BURADA CİDDİ POTANSİYELİ OLAN BİR AİLEYİZ, KİMSEYE KARŞI ART BİR DÜŞÜNCEMİZDE YOK, KENDİLERİ BİLİRLER. BİZ ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRELİM…

  BİZİM ÖNÜMÜZDE EN BÜYÜK ÖRNEK HZ MUHAMMED (S.A.V) EFENDİMİZ VAR. AZMI ÇİLE ÇEKTİ İSLAMI GETİRİRKEN. ASRI SAADET DÖNEMİ KOLAYLIKLARLA GELMEDİ O DÖNEME. EFENDİMİZE AZ HAKARETLER EDİLMEDİ, AZ İŞKENCELER YAPILMADI. AMA HEP KAZANAN O OLDU. NEDEN BİLİYORMUSUNUZ? DOĞRU OLANDAN YANAYDI, DOĞRU YOLDA İDİ VE ALLAH CC. HEP ONUN ARKASINDA İDİ HEP ONU CESARETLENDİRDİ HAKSIZLIKLARA KARŞI..

  ŞİMDİ BİZ YAŞADIĞIMIZ BU ZAMAN KUŞAĞINDA BUNLARIN ÜSTESİNDEN YAPTIĞIMIZ DOĞRU İŞLERLE GELİRİZ ANCAK. ALLAH HER ZAMAN DOĞRU OLANIN YANINDA ONA GÜÇ VERİR..

  BİZLER ÇALIŞMALARIMIZA DOĞRULUK ÜZERİNE DEVAM EDELİM.

  SELAM VE DUA İLE…..

 6. Akkuş internet sitesini yıldırmak isteyen tehdit eden zihniyeti kınıyoruz Akkuşa ve Akkuşluya hizmet etmekten başka bir amacı olmayan Akkuş internet sitesine karşı yapılanlar yanlıştır. Birlik olma zamanı bu olaylar Akkuşluya birşey kazandırmaz aksine kaybettirir. Site yönetiminin her zaman yanındayız, bende Ceyhanlı köyü internet sitesi yöneticisiyim Akkuş internet sitesine sahip çıkalım tüm hemşerilerimizden de bu duyguları bekliyorum saygılarımla

 7. Değerli Site yöneticileri bu ikinci oldu kim bu insanlar sizleri rahatsız eden akkuş sitesi siyasi bir site değilki kimsenin kendi öz malı da değil Akkuş sitesini istemeyenlerin sebebi ne olabilir kendi fikir yapılarına göre mi yayın yapmalarını istiyor ozaman kendileri site kursunda yayınlasınlar bu site kimsenin malı değildir bu site bütün AKKUŞ luyum diyenlerin sitesidir.bu site sayesinde gurbette olan insanlar bibirinden haber alıyor bu site daha geniş kitlelere hizmet verecek yerde kapatılmasını düşünmek akıl karı değil akkuş kurultayında bu konuları dile getirelim bu site kapatılacaksa bütün akkuşlular buna karar versin diyor site yapımcılarını rahatsız edenleri sağ duyuya davet ediyorum HER ŞEYDEN ÖNCE BİZ İNSANIZ ALLAH BİZİ İNSAN OLARAK YARATTI ŞÜKÜRLER OLSUN İNSAN İNSANA
  HAKARET EDEMEZ BU İNSAN AHLAKI İLE BAĞDAŞMAZ BÜTÜN AKKUŞLULARA SELAM OLSUN

 8. AKKUŞ SİTESİ İÇİN ÇABA HARCAYAN KARDEŞLERİMİZE ÖNCELİKLE KOLAYLIK ve BAŞARILAR DİLERİM.
  HİZMET YAPMAYA ÇALIŞANLARI YILDIRMAYA ÇALIŞMAK İŞİN KOLAYI ve KAÇAMAĞIDIR.
  Beğenmediğin varsa İNSANCA incitmeden eleştirirsin…..
  Bizim, gurbetten AKKUŞA ve KÖYÜMÜZE AÇILAN YEGANE PENCEREMİZ.
  Dürüst iş yapan pek istenmiyor olmalı ki, AKKUŞ sitemiz rahatsız ediliyor.
  BU İŞLER SİZLERİ YILDIRMASIN SAYIN SİTE GÖNÜLLÜLERİ.BİLAKİS AZMİNİZİ ARTIRSIN YÜCE MEVLAM.
  Peygamber Efendimiz (s.a.s.) “Müjdeleyin, nefret ettirmeyin; kolaylaştırın zorlaştırmayın.” [Müslim, Cihâd, (1732).]
  hadisiyle nasıl iş yapılması hususunda yol gösteriyor.
  Allah yolunuzu açık, hedefinizi tutturan kişilerden eylesin….

 9. Öncelikle Akkuş ilçemizin dünyaya açılan penceresi, gözü-kulağı olan http://www.akkusilcesi.com sitemizin yapımında, yayın akışında emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İyiki varsınız ve iyiki böyle bir sitenin emektarlarısınız.

  Akkuş ilçemizin tanıtımında, Akkuşluların bir platformda buluşmasında, tanışma ve kaynaşmasında ve en önemlisi Akkuş ilçemizin sorunlarının gündeme getirilmesi gibi konularda ön ayak olan sitemiz emektarlarına yapılan eleştiri, hakaret ve göz dağı gibi olumsuz hareket yapanları kınıyorum. Kötü söz sahibinindir, İnsanların sarf etmiş olduğu söz fiil ve hareketleri kişiliklerinin göstergesidir. Böyle bir hareket içinde olanlar acaba ayni hareket kendilerine yapılsa ne yaparlar diye soruyorum. Bu tip insanlar hep kendini düşündüklerinden başkaları için bir şeyler yapmazlar, yapanları da istemezler ve her zaman yapılan iyi yada kötü olsun eleştirirler. Bu tip insanlar her zaman vardır, bu gibi olaylar hep olmuştur ve olacaktır da.

  Sayın site yöneticileri ve çalışanları . Bu gibi hareketler sizleri üzdüğü gibi bizleride üzmektedir. Bu gibi hareketler karşısında çalışma şevkinizi ve azminizi kırmayınız. Akkuşlular olarak biz bu siteyi sahiplendik ve sonuna kadar yanınızdayız. Meyve veren ağaç taşlanır. Zor ve çok önemli bir iş yaptığınızın farkında olmanızı hatırlatır çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.

 10. tüm akkuşlular biz neden birbirimizi sevmeyiz bunu anlamak mümkün değil insanların çıkarları yada yararlarına olmayan bir şeyi neden yoketme çabasına girdiğinide anlayamıyorum. herkes beni sevmek zorunda değil ama beni öldürmek zorundada değil bu siteyi beğenmeyen girmez okumaz haberlerine yorum yapmaz yada yorum yaparken yanlış olduğunu söyleyen yorumlar yapar doğrusu bu der o haberi çürütür kendi doğrusunu kabul ettirir ama beni sevmiyor ya yaptıkları külliyen yanlış politikası güderseniz bu doğru olmaz ve akkuşada fayda sağlamaz bu siteyi yoketmeye çalışanlar nedenini açıkca belirtmeli bu site bazı makamlara muhalefet olabilir ama demokrasinin gereğide bu olmalı muhalefete yaşama sansı vermezseniz demokrasiden basedemeyiz(sayın baykal ve sayın erdoğan) gibi didişip dururuz. ankaradaki siyaset nekadar ilerliyor akkuşun siyaseti okadarda ilerlemez bunu bilincinde olarak özgür medyalar yaratılmalı hemde her görüşten her fikirden. fazla yazıp insanları sıkmak isteme hoşcakalın bütün dostlar. ALTUN BAYRAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar