5 Aralık 2023 Sal

Akkıllara Gelmeyen Hırsızlık Olayını Açıklıyoruz. Köprünün Demirlerini Kim Çaldı? Tedbir Neden Alınmıyor? Can Kaybı Olunca mı tedbir alınacak?

Köprünün Demirlerini Çaldılar. Köylü Tedirgin

 

 Akkıllara Gelmeyen Hırsızlık Olayını Açıklıyoruz.

Köprünün Demirlerini Kim Çaldı?

Tedbir Neden Alınmıyor?

Can Kaybı Olunca mı tedbir alınacak?

Yer, Akkuş İlçesinin Çukurköyü, Mevkisi Eski Cingili Köprüsü, 2010 Yılının Ağustos ayında senelik iznimizi geçirmek için köye gittiğimizde, eski cingili köprüsünü fotoğrafta olduğu gibi gördük ve şaşırdık. Konuyu köyde oturanlara sorduk. Aldığımız cevap ise "Köprünün demirlerini kesip almışlar yani çalmışlar" dediler. Durum vahim köprü ile ırmak zemini arası en az 10 metreden fazla, insan yada hayvan düşse Allah bilir ama kurtulma şansı hiç yok gibi, üzüldük neden böyle oluyor diye? Ancak, aradan epeyece zaman geçtiği belli idi ki, demirlerin çalınması işi, köylülerin beyanında uzun zamandır köprünün demir yok diye konuştular. Köylüler konuşmalarında ise, "Yeni köprü var ama, insanlarımız eski köprüyü gerek gezmek için, gerek ise manzara seyir etmek için kullanmaktadırlar. Gerek köylülerimiz, gerek gençlerimiz, gerek ise çocuklar olta ile balık tutmak için eski köprüyü kullanmaktadırlar. Hayvanlar için ayrı bir tehlike oluşturmaktadır. Her an hayvanların köprüden ırmağa uçmaları olabilecek bir durumdur.

Köprünün demirleri çalındıktan sonra, köyün muhtarı durumu karakola ve kaymakamlığa bildirmişmidir. Onu bilemiyoruz. Bildirdikten sonra sorunun çözümü için ilgili kurumlardan bir çalışma olmuşmudur onu da bilemiyoruz. Bildiğimiz bir konu varki, Çukurköyün eski Cingili köprüsüsünün bir tarafının demirleri çalınmış ya da birileri almış. Bu hali ile köprü büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Hemen köprüye demir takılması gerekmektedir.

Aslında ilçedeki kurumların bilgisi var ve çözüm gecikiyor ise, köyün sakinleri kendi aralarında maddi katkı sağlayarak o demirleri yaptırıp takılmasını sağlarlar. Ancak bu konuda muhtarın öncü olması gerekmektedir. Diyeceksiniz ki, köydeki vatandaşlar yardımcı olsunlar diyebilirsiniz. Ancak, köy muhtarı, gurbetteki bazı kişileri sık sık uyararak köyün işlerine karışmamaları yönünde uyarmaktadır. Durum böyle olunca da köyün vatandaşları, sorunları çözmek için ister istemez çekimser kalmaktadırlar.

Şimdi Akkuş İnternet Sitesi olarak soruyoruz, Köyün muhtarı, köprünün demirlerini taktırma konusunda hangi çalışmaları yapmıştır? İlçedeki kurumlara durumu bildirmişmidir? İlçedeki kurumlardan çözümün geç geleceği yada hiç gelmeyeceği kanısı edinmiş ise, köylü vatandaşlarla sorunu paylaşıp, maddi destek vermeleri halinde köprünün demirlerini taktırmak istediğini beyan etmişmidir? Eğer bunların hiç birisini yapmadı ise, ne zaman harekete gececektir.

Bu köprüden demirler takılmadığı için insanların yada hayvanların zarar görmesi halinde sorumluluk kime ait olacaktır?

Zaman zaman sitemize yapılan yorumlarda deniyor ki, sizler hesap sorar gibi haber yapıyorsunuz diyenler oluyor? haberi yapın, gerisine karışmayın diyorlar. Şimdi bizler bu sorunu göreli 3 ay oldu. Daha öncesi de var. Şimdi burada bizlerin neden bu çalışma yapılmadı diye sorması kadar doğal bir durumumuz olmasın mı? zaten 3 aydır haber yapmadık ki, sorun yakında giderilir diye, ama halen çözülmediği haberini aldık. Bu köprüden demirlerin olmadığı için can kaybı olması durumunda bizler vicdan azabı duyarız. Zamanında haber yapmadık diye.

 

 

25 Eylül 2010 Tarihinde Konu İle İlgili Yaptığımız Haber

Akkuş'un Hangi Köyünde

Akıllara Gelmeyen Hırsızlık Olayı Oldu

Öyle Bir hırsızlık Yaptılar ki, tüm köyü sıkıntıya düşürdüler

Hangi köyde, Neyi Çaldılar

Bu güne kadar Akkuş'ta böyle bir hırsızlık olayı oldu mu?

Bu hırsızlık olayı ile sadece emniyet uğraşmayacak

Akkuş Kaymakamlığı

Ordu Valiliği' de yakından ilgilenecek.

Peki, Köy Muhtarı,

bu olay olduktan sonra

ne yaptı?

Yada ne yapmadı?

Çok Yakında

Related Articles

6 YORUMLAR

 1. Sayın site yöneticisi kardeşim yazdığım yazıyı yanlış yorumlayıp insanları rencide edici şekilde cevap yazmaya hakkınız yok.Ben yazımda demirin ırmağa düştüğünü gördüm diye yazmadım,korkuluk demiri belkide kırılıp ırmağa düşmüştür diye ifade kullandım.Lütfen kelime cımbızlama oyunu yapmayın,hukuki sorumluluk altına düşersiniz.Sağlıcakla kalın

 2. Sayın site yönetimi bahse konu köprünün yanına yeni köprü niçin yapıldı,bildiğiniz gibi eski köprü ihtiyaca cevap vermediği ve yıkılabilir durumda olduğu için yapıldı.Bahse konu korkuluk demiri belkide kırılıp ırmağa düşmüştür,eğer bunu abartılı şekilde görülmemiş hırsızlı diye haber yapıyorsanız lütfen oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin,haberciliğin,gazeteciliğin bir görevide hırsızı araştırıp,bulup ilgili yerlere ihbar yapmaktır.Sizin yaptığınız anlaşılıyorki köyün muhtarıyla bir sorununuz var onu nasıl rezil ederiz çabası.

  Site Yönetimi: Ali Kemal bey, siz maşallah habercilerin görevlerini çok iyi biliyorsunuz. Ve diğer bir çok konulardan da bilginiz var. Yoksa siz gördünüz mü demirlerin ırmağa düştüğünü. Biz haberde sözünü ettiğimiz gibi kimse ile derdimiz yok. Sadece bu demirlerin olmaması nedeni ile can kaybı olmasından korkuyoruz hepsi o kadar. Muhtar ile bizim sorunumuz olmaz. Ama hangi köyün muhtarı olursa olsun. Muhtarlık görevi gereği yapmadığı yada bilerek aksattığı bir hizmet olursa ve konu bize intikal ederse haber yaparız. Bizlerde o köyün bir ferdi olarak şimdiye kadar olduğu gibi şimdide demirlerin köprüye takılması halinde hane başına sarılan bir para miktarı olursa ödemeye hazırız. Dolayısı ile tüm köylülerde hazırdır. Ve muhtarda bunu iyi bilir hal böyle olunca, köprünün demirleri takılmadığı için can kaybı olması halinde sorumlu kim olacaktır. Siz istediğiniz yorumu yapın. Ama ortada aksayan bir durum var. Heran sıkıntı olacak bir durum var. Çözülene kadar haber yapmaya devam edeceğiz. Köyün bildiğimiz tüm sorunlarını haber yapmaya devam edeceğiz. Sırada daha bir çok haber var. Lütfen bizi izlemeye devam edin. Herkes gibi bizlerde köyümüzde herhangi bir sıkıntı ve eksik hizmet istemiyoruz. Kimsenin şahsi ile işimiz olmaz. Muhtar yada azalar yada köyden birisi köye bir hizmet yapsın derhal haber yaparak kutlarız.

 3. SAYIN SİTE YÖNETİCİSİ KARDEŞİM SEN CİNGİLİ KÖPRÜSÜNDEKİ DEMİRİN SAĞLAMLIGINA BAKTINMI ACABA DEMİR KOPMUŞ OLMASIN YUKARIDA ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ BİRŞEYLER ABARTILMASIN CÜRÜMEYE YÜZ TUTMUŞ BELKİDE KOPMUŞ OLABİLİR BU TÜR HEERLERİ BIRAKIN GERÇEKLERE DÖNELİM AKKUŞ İÇİN BİRŞEY YAZALIM VE BURAYA BİRŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞALIM.AKKUŞ’ŞA GELEN YATIRIMLARA BİLE ENGEL OLANLAR VAR BUNLARI TAKIP EDELIM.

  Site Yönetimi: İlçemize gelen yatırımları kim engelliyor ise yazın da haber yapalım herkes bilsin

 4. SAYIN SİTE YÖNETİMİ!25 EYLÜL 2010 TARİHLİ HABERİNİZ İLE İLGİLİ YORUMDA BULUNDUM.O HABERİ DEVAMLI FİLAŞ HABAER NİTELİĞİNDE SUNMANIZ,DOĞRUSU GARİBİME GİTTİ.

 5. SAYIN SİTE YÖNETİMİ!BENİM KASTETTİĞİM,HIRSIZLIKLA İLGİLİ HABERDİR.BU İŞİ FAZLACA UZATMAYA VE BÜYÜTMEYE HİÇMİ HİÇ GEREK YOK.

 6. SAYIN SİTE YÖNETİMİ!BU OLAY NEYİN NESİDİR.DOĞRUMUDUR,YANLIŞMIDIR?ASLI VARMI,YOKMU?O DA BELLİ DEĞİL.REKLAMCILIK KONUSUNDA TELEVİZYON KANALLARINI SOLLADINIZ.AMACINIZ İNSANLARA DOĞRU VE GÜVENİLİR BİLGİ,HABER VERMEK Mİ?YOKSA İNSANLARI MERAKLANDIRARAK,ONLARIN İLGİ VE ALAKALARINI ÜZERİNİZE ÇEKMEK Mİ?EĞER MAKSAT BUYSA;Kİ,ÖYLE GÖRÜNÜYOR.BUNA HİÇ GEREK YOK.ÇÜNKÜ BİZİM İNSANLARIMIZ ARTIK BU TÜR GİRİŞİMLERE PİRİM VERMİYOR.

  Site Yönetimi: Hasan bey, 12 senedir biz sizin dediğiniz tarzda haberimiz olmadı olmazda. Haber ile ilgili 4 tane fotoğraf yayınlıyoruz. Siz halen gerçekmi diyorsunuz. Şaşırdık doğrusu. Kaldı ki köy ve mahalle ismi de yazdık. Bizlere inanmıyorsanız. O halde yapılacak tek şey, haberde sözü edilen bölgeye gitip görmektir. Başka ne diyelim. Kalın sağlıcakla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar