24 Mayıs 2024 Cum

AKDATDER’den Akkuş Okullarına Yardım

AKKUŞ GENÇLİĞİNE ARMAĞANIMIZ OLSUN

ataturkport 

AKKUŞ GENÇLİĞİNE ARMAĞANIMIZ OLSUN

Şanlı tarihimizin, her bir anı, her bir satırı, her kelimesi bir daha çıkmamak üzere tarih sayfalarına kazınan Türkiye’miz de CUMHURİYET BAYRAMIMIZ yaklaşırken, acılı günler yaşamaktayız. Bu şanlı geçmişimizi Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Bayrağı altında kenetlenen kardeşliğimizi hazmedemeyen bazı mihraklar bu tabloyu bozmak için ellerlinden gelen bütün çabaları göstermektedirler. Bu oyunbozanlar insanlarımızın cehaletinden, sıkıntılarından her fırsatta yarar sağlamaya çalışarak kargaşa yaratmaya çalışmaktadırlar. Türk Milleti asla bunlara pirim vermeyecek, hak eden hainler elbette ki hak ettikleri dersi alacaklardır. Cehaleti yenmemiz, Türkiye’mizi hak ettiği yere çıkarmamız için; okumamız, okutmamız ve hep birlikte kalkındırmamız gerekmektedir.

Yaklaşan Cumhuriyet Bayramımız ve burukluğunu yaşadığımız bu acılı günlerimiz açısından manidar olduğunu düşünerek, Sunta üzerine baskı ve vernikli, çerçeveli Atatürk Resmi, İstiklal Marşımız ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini içeren 64 Adet tabloyu Akkuş’lu öğrencilerimize armağan ediyoruz. Ayrıca yaklaşık 40.000 soru ve çözümlerden oluşan Türkiye’nin en seçkin dershanelerinden Zafer Yayınlarına ait 5’er kitaplık 2 takım OKS hazırlık seti ve 50 cilt civarında kaynak Ansiklopediyi de ihtiyaç sahibi okullara dağıtılmak üzere gönderiyoruz. (söz konusu ürünler dernek merkezimize teslim edilmiş olup en kısa sürede Akkuş Kaymakamlığına teslim edilecektir.) Bunlara ilave olarak çok yakında gene Türkiye’nin en seçkin dershanelerinden olan Karacan Yayınlarından da birkaç set göndereceğiz. Ayrıca   “100 Temel Eser” olarak adlandırılan kitap setlerinden 3 veya 4 takımı da Damyeri Köyü İlk Öğretim Okuluna armağan edeceğiz.

Bundan sonra “ umarız örnek oluruz “ demek istemiyoruz. Diğer Akkuş’luların da harekete geçip bir şeyler yapmalarını bekliyoruz. Şayet yapanlar varsa da bizlere yaptıklarını bildirsinler diğer sitelerle birlikte hep beraber bütün Akkuş’lularla paylaşalım.

Çok yakında sitemizde bir köşe açacağız ve bu köşede Akkuş dışından Akkuş için yapılanları yayınlayacağız. Aylık değerlendirme yazılarında “ Bu Ay Akkuş için şu kişi veya kurum tarafından şunlar yapıldı” veya “Akkuş için hiçbir şey yapılmadı” diyeceğiz.

Saygılarımla.

AKDATDER DERNEK BAŞKANI

Necdet Demir

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar