28 Ocak 2023 Cts

Akdatder I. Kültür ve Turizm Şenliği Hazırlıkları Başladı

4-5-6 Ağustos 2009 tarihlerinde Çekiç Obası Yaylasında düzenleyeceğimiz şenliğin en iyi şekilde sonuçlanması için bütün imkanlarımızla hazırlıklar başladı.

 

Derneğimizin bu yıl ilkini düzenlemeyi planladığı
Hazırlıklarına başlandı.
 
25 Haziran 2009 tarihinde start alan çalışmaların ilk aşamasında Akkuş Kaymakamlığı izin yazısı ile Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bakanlıktan destek talebi için " Yeşil ve Mavi’ye Yolculuk " projesi ve diğer evraklar Akkuş’a gönderildi.
 
Şenlik ve hazırlanan proje işlemleri Akkuş’ta üyemiz Sedayi Altun, Resul Demir , İlhan Demir ve Köy Muhtarları ile diğer destekçilerimiz tarafından takip edilip çalışmalar sürdürülecek. 4-5-6 Ağustos 2009 tarihlerinde Çekiç Obası Yaylasında düzenleyeceğimiz şenliğin en iyi şekilde sonuçlanması için bütün imkanlarımızla hazırlıklar başladı.
 
Üye ve hemşehrilerimizin bizleri yalnız bırakmayacaklarına ve destekleyeceklerine gönülden inanıyoruz. Üye ve hemşehrilerimizden tatillerini Akkuş’ta geçirecek olanlara hatta başka yerler de bile tatilini geçirmeyi düşünenlerin dahi bu sene izinlerini şenlik ve Festival haftasına ayarlamalarını ve bizlere destek vermelerini temenni ediyoruz.
 
Üye ve hemşehrilerimizi, yeni yetişen nesilleri bir araya getirmeyi hedefleyen şenliğimizin bir diğer amacı ise bölgenin turizm potansiyelini davetlilere tanıtmak olacaktır.

Yapacağımız bu üç günlük şenliğimize Bölge Milletvekilimiz Sn. Mustafa Hamarat’ta destek vermektedir . Desteklerinden dolayı vekilimize ayrıca teşekkür ederiz.

Zamanın azalması nedeni ile çalışmalarımız Akkuş Kaymakamlığının vereceği izin doğrultusunda şenlik gününe kadar aralıksız devam edecektir. Bu doğrultuda Kültür ve Turizm Bakanlığına vereceğimiz "Yeşil ve Mavi’ye Yolculuk" sloganı taşıyan projemizin onaylanması durumunda etkinliğin başarıya ulaşması daha da belirginleşecektir.

Memleketimize gönül vermiş benimde memleketime bir borcum var diyen bütün hemşehrilerimizi bize destek vermelerini ve şenliğe katılmalarını bekliyoruz.
 
Şenliğimizin resmi programı 5 Ağustos 2009 tarihinde gerçekleştirilecek olup, Program ve içeriği web sitemizde " Şenlik Projesi" başlığı altında sunulmuştur. Projenin Kısa Vade ve Uzun Vade amaçları olup detayları bu bölümden görebilirsiniz.
 
Dernek Başkanı Necdet DEMİR

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar