21 Haziran 2024 Cum

Akdatder Derneğinin TBMM Ziyareti

Akdatder Derenğinin Meclis Ziyaretinde Sitemiz Yapımcılarından İhsan GÜNEŞ' de Vardı

AKDATDER DERNEĞİNİN

TBMM ZİYARETİ

meclisziya5meclisziya1

15 Kasım 2007 tarihinde Dernek Yönetim Kurulumuz ve diğer katılımcılardan oluşan bir heyet Ordu Milletvekillerini makamında ziyaret ettiler. Ziyaretimiz esnasında mecliste bulunan Sn. Eyüp Fatsa, Sn. Mustafa Hamarat ve Sn. Ayhan Yılmaz'la görüşmelerde bulunan heyet vekillerimize öncellikle hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

meclisziya6meclisziya7

İlk önce Sn. Eyüp Fatsa'yı ziyaret edildi. Sn. Eyüp Fatsa'ya Akkuş ve bölgeye yaptıkları katkılardan dolayı derneğimiz tarafından bir Plaket takdim edildi. Görüşme esnasında öncelikle Damyeri Köyü İ.Ö.Okulunun durumu gündeme getirildi. Yeni okul ihalelerinin olmasına rağmen Damyeri İÖ Okulunun bunlara dâhil edilmediği, okulun durumunun çok vahim olduğu hatırlatılan konuşma esnasında Ordu Miilli Eğitim Müdürü Sn. Yılmaz Uzun'nun da bulunması nedeni ile durum kendilerine de aynen aktarıldı. Sn Fatsa ve Sn. Uzun okulun acili yetini bildiklerini, yapılan ihalelerin daha önceki dönemlerde kararının alındığını ve Damyeri İ.Ö Okulunun programlarında olduğunu, en kısa sürede bu okulun yapılmaya çalışılacağını beyan ettiler. Ziyaretle ilgili geniş bilgi ve fotoğraflar için devamını tıklayınız. Ziyaret esnasında Akkuş’ta yapılması planlanan yüksek okul konusunda gündeme geldi. Yüksek okul için çalışmalar yapıldığını yakın zamanda netice alınabileceğini belirten sn. Fatsa Akkuş Kumru yolunun da asfaltlanmasının kumru istikametinden Tuzak Köyü mevkiine yaklaştığını. Kalan bölümünde yakın zamanda tamlanacağını beyan etti ve yol bittiğine Akkuş- Ordu arasının 45 dakikada katledilebileceğini söyledi. Sn. Eyüp Fatsa'ya bölgeye katılarının devamını dileyen heyet; özellikle de Damyeri İÖ Okulunun durumu tekrar hatırlatarak teşekkür edip Sn. Mustafa Hamaratı makamında ziyaret etmek üzere ayrıldı.

meclisziya2meclisziya4

Sn. Mustafa Hamarat tarafından da kabul edilen heyet kendilerine hayırlı olsun dileklerini sundu. Burada da Akkuş ve bölge hakkında görüşmeler yapıldı. Sn. Hamarat'a da Damyeri İÖ Okulunun durumu aktarıldı. Kendisinin konudan haberdar olduğunu bütün gayretleri ile konuya eğildiklerini belirtti. Akkuş'un genel durumu ve yüksek okul hakkında da bilgi veren sn. Hamarat; yakın zamanda yüksek okul müjdesini vermek için gayret sarf ettiklerini ve umduklarını beyan etiler. Sn. Mustafa Hamarat’ta teşekkür ederek makamından ayrılan heyet, Sn. Ayhan Yılmaz'ı ziyaret etti.

meclisziya8meclisziya3

Heyet Sn. Ayhan Yılmaz’ı da seçilmesi nedeni ile kutladı. Aynı dilekler Sn. Ayhan Yılmaz'a da iletildi. Sn. Ayhan Yılmaz'ın bir toplantıya katılması gerektiğinden görüşme kısa kesildi. Ayhan Yılmaz heyeti tekrar beklediğini ifade ederek teşekkür etti.

Diğer Ordu Milletvekillerimiz yoğun çalışmaları nedeni ile yerlerinde bulunamadı ve diğer vekillerimizin ziyaretleri başka bir güne ertelendi. Ayrıca ziyaret esnasında vekillerimizle toplu bir yemekte bir araya gelme önerisi sunuldu. Vekillerimizin gayet olumlu baktığı bu öneri ileriki zamanlarda değerlendirmeye alınacaktır. 

Verimli geçen ziyarete; Derneğimizden Necdet Demir, Mehmet Köse, Halil Bayar, Mevlüt Kılıç, Aydın Güllü, Mevlüt Küçük, Nevzat Türk, Ordu'dan İlhan Güllü, Akkuş internet sitesi yöneticilerinden İhsan Güneş, Yeşil Akkuş internet sitesinden Tahsin Akkaya katıldı. Perşembe, 15 Kasım 2007 Haber Akdatder Derneği İnternet Sitesi

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar