22 Şubat 2024 Per

Akdatder Derneğinin, Bazı Sitelerdeki Haberlere Açıklaması

Yanlış Anlaşılmaları Ortadan Kaldırmak için Açıklama Yapmak Gereği Hasıl Olmuştur

 akdatder_logo

DERNEKLERLE VE YAPILAN TOPLANTI İLE İLGİLİ BAZI İNTERNET SİTELERİNDE GERÇEĞE YANSITMAYAN HABERLERİN YER ALDIĞINI GÖRÜYORUZ.  BU NEDENLE BİR AÇIKLAMA YAPMA GEREĞİ DUYDUK
            Sitenizin Ana sayfasında 30 Kasım  2007 tarihinde düzenlenen yemekli toplantı ile ilgili haberinizde Manşet başlığında geçmiş olduğunuz  ANKARA'DA KURULU BULUNAN 3 DERNEK YÖNETİM KURULU BAŞKANLARINI BULUŞTURDU”  manşeti  ile ilgili duyurudur.
Bazı okurlar tarafından ilgili başlık yanlış anlaşılarak çeşitli yorumlara sebep olmuş ve tarafımıza eleştiri gelmiştir. Yayınlanan başlıkta sanki üç derneğin ve yönetimlerinin arasında çeşitli nedenlerden dolayı anlaşmazlık var ve bu anlaşmazlık yapılan bu toplantı vesilesi ile hallolmuş gibi yorumlandığını düşünmekteyiz. Ve bu tür bir yanlış anlaşılmanın olmasını temenni ediyoruz. Çünkü adı geçen üç dernek arasında hiçbir olumsuzluk yoktur. Derneklerin ilk buluşması olduğu doğrudur. Çayıralan ve Akdatder Aynı bina hatta aynı katta olması sebebi ile sık sık görüşmekte ve fikir alışverişinde bulunup zaman zaman birlikte de hareket etmektedirler. Akkuş ve Köyleri derneğinin ise adresinin sapa kalması ve iş yoğunluğumuz nedeni ile bir araya gelme fırsatımız olmamış ilk defa bu toplantı vesilesi ile birliktelik olmuştur.
www.yesilakkus.com sitesinde de derneklerle ilgili bir kınama yazsı yayınlanmıştır. İlgili siteye gerekli açıklama gönderilmiştir. Arzu edenler açıklamayı bu siteden takip edebilir.
Sonuç:
1-     Derneğimiz kesinlikle bu tür polemiklere girmek ve kimseyle çatışmak niyetinde değildir.
2-     Derneğimizin kimsenin güdümünde ve etkisinde olmadığını herkes bilmektedir. Ve Gerçek budur.
3-     Derneğimiz sivil toplum örgütü olarak TC. Yasalarına göre suç teşkil etmeyen her davete durumunun müsait olması durumunda katılır. Bu Akkuş ilçesi. Com daveti  Yeşil akkuş.com veya  başka bir oluşumun daveti olabilir. Ancak yapılan toplantıların içeriğini tasdik edeceğiz diye bir şey yoktur. Görüşlerimizi paylaşırız ve birliktelik çağrımızı yaparız. Bu toplantıda da bu gerçekleşmiştir. Hepsi bu.
4-     Bütün arkadaşlarımızın her hangi bir art niyeti olmadığından varsayımla hareket ederek vesileyle dernek olarak çağrımızı yenilemek istiyorum. Lütfen bölgemiz ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda hareket edelim ve bu tür çatışmalardan kaçınalım. Hep birlikte hareket edelim. Aksi takdirde AKDATDER olarak bu tür girişimlerin dışında kalmayı yeğleyeceğiz.
BU VESİLE İLE BURADA İKİNCİ BİR BAŞLIK AÇMAK İSTİYORUM
İç Kale Otelinde yapılan toplantıda da bu görüşümüzü katılımcılara sunduk. Burada da tekrarlamak istiyorum.
Akkuş’lular hakkında bir takım zümrelerin gözünde oluşan;
Amele,
Fırıncı,
Kapıcı
Pavyoncu;
Cahil,
İşçi
ve yardımlaşamayan bir zümre görüntüsünü yok etme zamanı geldi. Bu nedenle herkese görev düştüğü inancındayız.
Bu sebeple yeni ve büyük bir oluşum yaratmak için derneğimiz çok kısa zamanda ön çalışmalara başlayacaktır. Yakın bir zamanda zemin oluşturmak amacı ile internet sitemizde bir veri tabanı hazırlanacak ve burada bir üst birlik oluşturulmasının yanı sıra geniş katılımlı bir vakıf kurmak içinde anket türü bir çalışma yayınlanacaktır. Lütfen birlik ve beraberliğimiz için birlikte hareket ederek yayınlayacağımız veri tabanına katkıda bulunalım
Saygılarımla
Necdet Demir
AKDATDER Yönetim Kurulu Başkanı

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. ilçemizle ilgili sayfaları zaman zaman inceliyorum. yazılanlar yetersiz de olsa ilçemiz adına güzel şeyler. katkıda bulunabileceğimiz şeyler olursa memnuniyetle katılırım. ilçemizin yetiştirdiği kişiler sayfasına her meslek grubundan kişileri yazmışsınız. bende adımın yazılmasını istiyorum. Bende silahlı kuvvetlrde Ankara’da din görevlisi olarak hemde askeri cenaze törenlerinin organize işlerine bakıyorum. Birde Hacettepe Tıpta doktor yeğenim var adı Saliha EREN bizleri de sayfanıza eklerseniz memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.

  2. köyünüz güzel fırsat buldukca bolbol gidiniz soğuk suyun başuında çam ağacının gölgesinde sevdiklerinizle mangalınızı yakınız ben gimek isterdim ama şimdi…dym ben yeşilköylüyüm orası yada evliyada bizim yaylamız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar