17 Haziran 2024 Pts

Ak Partili HAMARAT’tan, Mhp’li YALÇIN’a Cevap

Milletine hizmet etmeyi şiar edinmiş, içeride ve dışarıda halkının yüzünü ağartan iktidar en milli iktidardır.

 

Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa HAMARAT’ın
 
MHP Ordu Milletvekili Rıdvan YALÇIN’a
 
cevaben yazılı basın açıklaması.
 
Sn . Rıdvan Yalçın’a cevap
 
Sn. Yalçın, aynı fakülteden mezun olduğumuz, birer hukuk adamı olarak aynı mesleği icra ettiğimiz, 22 Temmuz 2007 seçimlerinden beri ayrı partilerden de olsa ORDU İlimizi temsilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekili olarak birlikte görev yaptığımız değerli bir arkadaşımdır. Bir yerel gazetenin, Sn.YALÇIN’ın TBMM’de verdiği bir soru önergesi hakkında tarafıma yönelttiği soru üzerine verdiğim cevaba karşılık, kendisine yakıştıramadığım bir üslupla basın açıklaması yapmış ve bir yerel TV’de de tekrar etmiştir.
 
Sn.YALÇIN’ın sorduğu konu fındık üreticilerimizle ilgili don hasar paralarını ne olacağı konusudur. Açıklamamda zaten konu ile ilgili çalışmalarımızın sürdüğünü belirttikten sonra tarım sahasında AK PARTİ İktidarı olarak yaptığımız Tarım Sigortası ve fındık üreticisine dekar başı ödenecek destek gibi yeniliklerden bahsederek, muhalefetten daha akılcı projeler beklediğimizi söyledim.
 
Bunun karşısında sn.YALÇIN’dan tarım politikamızla ilgili kapsamlı, doyurucu, derinlikli bir eleştiri getirmesini ve hatta iktidara geldiklerinde ne gibi çözümler getireceklerini kamuoyu ile paylaşmasını beklerdim. Tüm Ordulu hemşerilerimiz de beklerdi. Bu konudaki hayal kırıklığımı ifade etmek isterim.
 
Sn.YALÇIN’ın açıklamasında yer verdiği “traji komik”, “rahatsız olmak”, “batmak”, “laf yetiştirmek”, ve hele “gasp” gibi kelime ve kavramların ne benim demecimle ne de konunun esası ile bir ilişkisi yoktur. Bu kelime ve kavramların niçin Sn YALÇIN’ın cevabi açıklamasının içinde yer aldığını ORDU kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.
 
Sn.YALÇIN şunu çok iyi bilmelidir ki; Milletimiz, onların koalisyon ortağı olduğu günleri unutmadı. Koalisyon ortakları arasında kamu bankalarının paylaşıldığı, gecelik faizlerin %7000’leri aştığı, herkesin geleceğinin karardığı ve kimsenin önünü göremediği günleri unutmadı. Yanlışların ısrarlı tekrarı ve şüphe uyandırmaya dönük soru yağmurları gerçekleri örtmeye yetmeyecektir. Milletimiz hür iradesi ile seçip iş başına getirdiği AK PARTİ iktidarının niyetinden emin olduğu gibi gayretinden de memnundur. Milletine hizmet etmeyi şiar edinmiş, içeride ve dışarıda halkının yüzünü ağartan iktidar en milli iktidardır. Devletin milli politikalarına bile destek veremeyenlerin kendilerini milli zannetmelerinin millette hiçbir karşılığı yoktur. Sn.YALÇIN iktidarı çok arzuluyor olabilir ama Milletimiz onların iktidarını hiç mi hiç arzulamıyor.
 
Saygılarımla

Av.Mustafa HAMARAT
Ordu Milletvekili
– Adalet Komisyonu Üyesi
– Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi
– Sri-Lanka Dostluk Grubu Başkanı

Related Articles

1 Yorum

  1. Fakir bırakılmış akkuşa ne gibi icraatlar yapacağınızı konuşun Akkuşlu siyaseti çok iyi bilir bunun en yakın örneğini belediye başkanlığında gösterdi Bakıyorumki akkuşlunun mesajını alamamışsınız Bizler akkuş dışından herşeyi ço iyi izliyoruz.Rahmetli Azmi amcanın kılıkırk yaparak yaptırdığı ne varsa mülklerin eski belediye başkanınızca satıldığı zaman nerdeydiniz “yahu satıyon ama bu akkuş belediyesi nasıl geçinecek neden demediniz.sn Rıdvan beyde sn mustafa Beyde kendinizi öne çekerek yada karalayarak bir yere varacağınızımı sanıyorsunuz?lütfen sağ duyulu olarak akkuşluya nasıl hizmet edeceğinizi konuşurmusunuz Lafla gemi yürümez dostlar.sayılarımla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar