23 Şubat 2024 Cum

Ak Parti Kızılelma Belde Başkanı Adem DUMAN, Akkuş İlçe Teşkilatındaki Yönetim Kurulu Görevinden İstifa Etti

Ak Parti Akkuş İlçe Teşkilatında İstifalar durmak bilmiyor.

 

 

Kızılelma Ak Parti Belde Başkanı Adem DUMAN, Sitemize göndermiş olduğu istifa dilekçesinde, Ak Parti Akkuş İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeliğinden neden istifa ettiğini dobra dobra açıkladı.

 
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA
 
                                              ORDU
 
 
           
            29 Mart 2009 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde partimizin ilçemizde aldığı başarısız sonuçların sebebi; hiçbir beklentisi olmadan sadece gönül rızası ile çalışan insanlara kesilmek istenmesi, birilerinin de nemalanmaya çalışmaları teşkilatımız içinde huzursuzluklara neden olmaktadır.
 
Başarısızlığa neden olanları ilçemizde prens olarak birilerinin kollaması, gelecekte olacakları görememesi partimizi suyun içine konmuş şeker gibi eritmektedir. Şahsımı bu kararı almaya zorlayan sebepler ise sayfalarca yazsam yada yetkili birilerine sözlü olarak anlatsam saatlerce konuşabiliriz. Ancak ben burada beni en çok rahatsız eden sebeplerin bir kaçını açıklıyorum.
 
Başkan İzzet KAŞIKÇIOĞLU’nun Partiyi Şahsi Çıkarları için kullanması, her geçen gün ilçe genelinde Partiyi yıpratması, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında küçük işlerle uğraşarak partimizin saygınlığını yitirdiği, Yönetim Kurulunu toplayıp toplantı yapamadığı ve Yönetim Kurulu Üyelerini bilgilendiremediği, 29 Mart Yerel Seçimlerinde Aday adaylarından partimizin hesabına yatan yaklaşık 21.000,00 TL lik parayı Yönetim Kurulu toplantısı yapmadan ve Yönetimden harcama yetkisi almadan Banka hesabından paraları çekip şahsi işlerinde kullandığı ve bunun karşılığın da gerçek dışı faturalar düzenlediği, Partinin hesabına giren paraların nerelere harcandığı hesabını sorduğumuzda kendisinin başkan olduğunu, istediği gibi harcayacağını söylemesi, kendisinden hesap soracak yönetim kurulu üyelerinin istifasını istemesi vb gibi sebeplerden dolayı istifa etme kararı aldım.
 
            Çare aramayan, sorunu araştırmayan büyüklerimiz neden sessiz kalıyorlar anlayamıyoruz. Bende sayın Kaşıkçıoğlunun önünü açmak ve arkasındakilerin işini kolaylaştırmak adına Üyesi olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğum AKPARTİ Akkuş İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğinden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum.
 
Bundan sonra; partimin kurulduğu 2001 yılından bu yana partime hizmet ettiğim gibi yine partimin hizmetinde olacağım. İlçemde partimizin daha güçlü olması için çalışacağım. 18/05/2009
 
                                                                               
Adem DUMAN
 
Yönetim kurulu Üyesi
 
 
AK PARTİ AKKUŞ İLÇE TEŞKİLATI
 
CEVAP HAKKINI KULLANDI
 
 
 

Akkuş Ak Parti İlçe Teşkilatından Yapılan Açıklamada,

Adem DUMAN, Ak Parti Akkuş İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulundan

İstifa Etmemiştir.

İhraç Edilmiştir. Açıklaması Yapıldı.

Açıklamada; Adem DUMAN ve daha bir çok parti üyesi kişinin 29 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinde, Kendi Üyesi olduğu Ak Partiye Çalışmayıp, farklı partilere çalıştığı tespit edildiğinden, ilçe yönetimince istifaları bu kişilerden istenmiş. Kendileri istifa dilekçelerini vermeyince, İlçe Yönetim Kurulunca İhraç İşlemleri yapılmış ve hazırlanan liste Ordu İl teşkilatına gönderilmiştir. Adı geçen kişi de tüm bunları bildiği için, çamur at izi kalsın yöntemini devreye sokmuştur. Bu aşamadan sonra istifa ettiğini basın kuruluşlarına bildirmiştir. Adem beyin yaptığı yazılı açıklamada ise görüldüğü üzere, ihraç işlemini kabullenememiş ve akla mantığa gelmeyen aslı astarı olmayan bir çok iftiraları dile getirerek güya istifa ettiğini açıklamıştır. Kişinin açıklamasındaki konuların hiç biri doğru olmayıp, tamamı ile iftiradır.

Partiden ihraç edilen bir kişinin, Ak Parti hakkında beyanet vermesini doğru bulmuyoruz. Şeklinde Ak Parti İlçe Teşkilatından sitemize açıklama yapılmıştır.

 

 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. Sana helal olsun olanları bu kadar cesurca açıklamışsın bu adam bu kadar kar işler yaptıktan sonra hala nasıl orada duruyor anlmıyorum açıkladığın gerçek olmasa çıkar bir açıklamam yapardı bunu bile yapamadı anlyamadığım diger olayda herşeyi açıklamışsın da partidenin diger yetkili organlarından birileri çıkıpta bu nedir diye sormuyor acaba bunlar partide dogalmı karşılanıyor.yönetim kurulundaki diger arkadaşların da senin gib davranmalarını bekleriz

  2. Öncelikle gösterdiğiniz bu duyarlı davranışınızdan dolayı AK Parti Kızılelma Belde Başkanı Sayın Adem DUMAN kardeşimi kutluyorum. Son yıllarda çok az görebileceğimiz duyarlı bir insan davranışı göstermişlerdir.
    Adem DUMAN kardeşimizin istifa dilekçesinde ve basın açıklamasında yaptığı Akkuş AK PARTİ ilçe yönetiminin hesapları ve harcamları ile ilgili bir denetim mekanizması olmalı. İlkönce Parti Denetleme üyeleri görevini yapsınlar. Sonra idaalara muhatap olan sorumlular elbet bir cevap vereceklerdir. Sorumluluk alan kimselerin bu iddalara cevap vermesini tüm kamuoyu ile biz Gurbetteki Akkuşlulular da bekliyoruz.
    Güzel ilçemde demek ki hala Adem DUMAN gibi bir kaç Cesur Yürek var.Takipteyiz, farkında mısınız?

  3. sayın başkanım istifanızı haklı buluyoruz…aslında kongrede
    SİTE YÖNETİMİ: Yorum yazarken lütfen adınızı ve soyadınızı yazınız. Aksi durumda bu yazıda olduğu gibi görüşleriniz yayınlanmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar