24 Mayıs 2024 Cum

Ak Parti Akkuş İlçe Başkanlığına Ramazan ACAR Seçildi

HAMARAT; Kongrede hazır bulundu

 

Ak Parti Akkuş İlçe Başkanlığına

Ramazan ACAR Seçildi 

28 Ocak 2012 tarihinde yapılan Akkuş Ak Parti İlçe Kongresinde; İlçe Yönetim Kurulu ve Başkanı Seçildi. Daha önceki kongrede çıkan olaylar neticesinde bugüne ertelenen kongreye katılım beklenen düzeyde olmadı. 400 kişiden fazla kayıtlı delegesi olan Ak Parti ilçe teşkilatında; kongrede oy kullanan kişi sayısı 70 kişi cıvarında oldu. Kullanılan oyların bir tanesi hariç diğerlerini alan Ramazan ACAR ve Ekibi Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı Seçildi. Ramazan ACAR Kızılelma'da Camii İmamı olarak görev yapmış ve bu görevinden emekli olmuştu. Emekli İmam-Akkuş Ak Parti İlçe Başkanı ACAR'ın görev süresince hangi çalışmalara imza atacağı merakla beklenmektedir. Ordu Milletvekili Avukat Mustafa HAMARAT'ta kongreye katıldı. 

Bizlerde İlçe Başkanlığına seçilen Ramazan ACAR ve Ekibini Kutluyoruz.

 

Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri

Başkan: Ramazan ACAR

Fahri Bakırcı, Azmi Demirci, Lokman Kocakoç, Hüsamettin Sevindik, Mustafa Efiloğlu, Kazım Bıyık, Mustafa Solakoğlu, Niyazi Kıyaklı, Ali Erler, Yaşar Filizoğlu, Kadir Oral, Dursun Ali Balta, İbrahim Demir, Fedayi Aka,Aslan Şimşek, Beytullah Çayıroğlu, Adım Tonkal, Yüksel Gümüş, Resul Efil.

 

Related Articles

16 YORUMLAR

 1. Ben inaniyorumki Her Şey Daha GuzeL olucak Ramazan AcarLa Tebrık Ederım Hocam … Akkuş Daha Cok Buyuyecek Herkese Her şey için Teşekkur Ederım …

 2. Yorum yapan erdal korkmaz hayırdır paşam neyin peşindesın Amcam benim en iyisini yapar ve yapacak bunu Akkuş değil Türkiye görecek.
  Sen daha …… olsaydında seni seçselerdi neyin peşindesin sen hayırdır amacın ne neyi neyle kıyaslıyorsun Senin qibilerin ……….elinemi bıraksalardı etrafı saygılar herkese …

  Site Yönetimi: Yorumlarınızı yazarken lütfen hakaret etmeden ve kırmadan dökmeden yazarsanız seviniriz.

 3. yasir çok saçmalamışsın kardeşim…aksini iddia ediyorsan kalabalık halinde bi kaç tane fotoğraf gönder siteye……….boş olan salon fotoğraflarına bak. kalabalığın k sı yokdu.bak biz başkanlığa saygı duyuyoruz ama ortada alalen yapılan bi yanlış var. sen de bunu anla bencil olmayın. ………….

 4. hazmedemiyorsan bile saygı duymaya calışmak akkuş ve halkı icin en hayırlısı olacaktır. tabi yapılan eleştiriler birlik beraberlik mesajı verirken sadece kücük belli kesim tarafından olması amacın ne oldugnu gayet net bir şekilde meydana cıkarıyo;-) .BEN OKADAR İNCELEMEDİM diye cümleye başlıyosunuz bir sürü kanun yasadan bahsediyorsunuz. demekki pekte bildiginize deyilde muhalefet yerini bulsun hesabı 🙂 enver bey böyle bi düşüncenin salondaki kalabalıgı görmesi beklenemez zaten. bizzat şahit oldukları hava muhalefetini bile görmek istemesken hatta abartarak FARKLI LANSE etmeye calışırken salondaki kalabalıgı görmelerini beklemek baya komik olur 🙂 . unutulmamalıdır ki burda mevzubahsi olan akkuş ve halkıdır kişiselleştirmek çok yanlış bi tutum. eleştirilerin önerilerin bu yönde olmasıdır en büyük temenni.

 5. enver uslu o kadar incelemedim ben ama sen de avukatlığa soyunmuşsun birader.daha ramazan acar bi teşekkür konuşması bile yapmamış yönetim kurulunu bildirmemiş.salondaki kalabalıkdan bahsediyorsun hangi kalabalıkdan biz nye göremedik o kalabalığı oradakiler parmakla sayılıyordu kusura bakma. arkadaşım kongresi yapılan iktidar partisi. o salonun dopdolu olması lazım dı güzel bi organizasyon yapılması lazımdı bahsedilen parti meclisin dışındaki bi parti değil.eminim muhalefetin kongreleri daha kalabalık olur.ben bu seçimden şunu anlarım bu aday istenmedi delegeler tarafından katılım az oldu ki ramazan acar da daha kimseye teşekkür bile etmedi 3 tane ilçenin internet sitesi var hangisine çıkıp da bana verdiğiniz destekden dolayı hepinize minnettarım dedi.diymez çünkü desteği yoktu:-) benim bu seçimden anladığım en büyük şey ise AKPARTİ nin akkuşda itibarının çok zayıfladığıdır ki atama gbi istenmeyen biri başkan oluyor…sayın site yöneticileri yazılarımda hakaret vs yok lütfen kesmeden yayınlayın…teşekkür ederim.

 6. Erdal bey tanıdıgım kadarıyla site yapımcısısınız ama bazı konularda bilginiz yok araştırmadan yazıyorsunuz.Bu tür kongerelerde delege yoklama listesi vardır gelen delegeler önce bu listeyi imzalar.bu listede toplantı yeter sayısına ulaşıldıgında liste tutanakla kaldırılır sonradan gelen delegeler bu listeye imza atmazlar gerekte olmaz çünkü zaman kaybı olur .malum kış ayı o listeye 113 kişi imzalamış sonradan gelenler imzalamamıştır. daha önceki kongeredede 240 kişi imzalamıştı ama katılan 400 kişiye yakındı yine bu seçimede katılan 300 kişiye yakındı salondaki kalabalıkda onun göstergesidir fotograflarada bakabilirsin.malum adayın tek olması havaların kış olması birazda seçim olur olmazdı derken geç kalınması delegelerin erken oy kullanmadan gitmesine sebep oldu.Seçim kanuna aykırıdır diyorsun nerden biliyorsun kafadan atıyorsun sallıyorsun kullanılan oya bakıyorsun.Hazırol listesine niye bakmıyorsun.Bilgisayar başındasın ama açıpta bakmıyorsun( AK PATİ TÜZÜGÜNÜ AÇ 43 MADDEYE BAK SADECE SEN DEGİL SENİNGİBİ DÜŞÜNENLER BAKSIN ORDA YAZIYOR İSTERSEN AZ BAHSEDEYİM DELEGENİN 4 DE BİRİNİN SAGLANMASIYLA TOPLANIR VE KURULTAY TOPLANIR EGER ÇOGUNLU SAGLANMAZSA ERTELENİR İKİNCİ KONGREDE İSE ÇOGUNLUK ARMAKSIZIN GONGERE YAPILIR) iyice okuyun okumadan yazmayın vatandaşa yanlış bilgi vermeyi bu size yakışmaz

 7. altun basmacının soruları gayet mantıklı ve kimsenin cevap veremeyeceği sorular…çünkü herkes biliiyor seçilen daha doğrusdu atanan ilçe başkanının çoğunluk tarafından kabul edilmediğini…aslında benimde amacım i. kırca çam ın da dediği gibi siyasi tartışmaya girmek değil ama ilçenin nabzı yoklandı mı? ……………………………………………………
  yasir acara da bi cümle karşılık vermek isterim.yol kapalı ne demek bu çok saçma çok gereksiz bi bahane 400 delegenin 70 i oy kullanıyo 330 delege yol şartlarından oy kullanmaya gelemiyor…bence külliyen hikaye… hani bu 150 kişi falan olsa hak veririm ama yok kardeş o kadarda değil…yada yol kapalı idi milletvekili ilçeye geliyor il encümenleri yanınızda siyasiler yanınızda bu yolları açtırmaya onların da mı gücü yetmedi yada biz görmeden akkuş ve köylerinde doğal felaket mi yaşandı…esas sıkıntı olan tüzük demekki yeterli bi çoğunluk yoksa kongre iptal olmalı bence.yüzde 18 oy kullanımı bile gerçekleşmeden ilçe başkanı seçilen ramazan hocayı kutluyorum…listede kimler var merak ediyorum… 🙂

 8. Hava kötü olsabile bütün yollar açıktı. 115 kişi katıldı ise niye oy az cıktı. benim anlamadıgım. bu tip seçimlere merkezin karışması. bu güne kadar siyaset yapan bir grubun sonu diye bir şey kabul edilemez. işte bu zihniyet akkuşu oldugu yerde saydırır. kişiler tek başlarına bir hictir. zaman birlik zamanıdır benim önerim. ak partinin kuruluşundan bu güne kadar, bu davaya gönül vermiş herkezin birlik ve beraberlik içinde seni beni olmadan ayrım olmadan, bir catı altında birleştirici olmanızdır. ak parti geniş bir ailedir. bu ailenin içide kuskunluk dargınlık olmaz.bunun içindirki DURMAK DARILMAK KIZMAK YOK.ELEŞTİRMEK KİŞİNİN İLACIDIR.HİZMET İÇİN, AKKUŞ İÇİN, BİRLİK BE BERABERLİK İÇİN, YOLA DEVAM…..

 9. 400 ÜYEDEN 70 KİŞİNİN KATILMASIYLA BU SECİM TÜZÜĞE AYKIRIDIR BU SECİM KANUNEN SUÇTUR SECİM GECERSİZ SAYILMALIDIR SAYIN VEKILLER NASIL BU İŞE ALET OLURLAR NEYİN PEŞİNDELER

 10. Yorum yazan kişilerin yorumlarını okudum. Siyaset yapma yada böyle bir tartışma konusuna girme gibi bir niyetim asla yok. Ancak bir cümleye ise asla katılmıyorum.
  “Kongre olduğu gün kış mevsimi olduğunu kimse unutmasın o gün bir çok köy yolu kapalı idi. Bir çok kişide yol kapalı olduğu için yoldan geri döndü.”
  İşte bu cümleden rahatsız oluyorum. İktidardaki partinin kongresi var. Ordu Milletvekili İlçeye geliyor. Hükümetin 10 sene önceki sloganı neydi. “Kapalı yol olmayacak. Asfaltsız köy yolu kalmayacak”
  Tüm bunlardan sonra hiç kimse kusura bakmasın ama lütfen ama lütfen yol konusunu mazeret olarak kimse dile getirmesin. Hatta bilemiyorum ama yolların kapalı olduğu konusu kongrede dile getirilse idi. Belki de hemen bir çözüm üretilirdi. Belki de Sayın HAMARAT’a yolların kapalı olduğu konusunda bilgi verilmemiştir. Kongre öncesi görevde olan ilçe yönetimi ve kongreye hazırlık yapanlar, bana göre; kapalı yol sorununu Köydes ve Özel İdare Yönetimleri ile görüşerek çözmüş olmaları gerekmiyormuydu?

 11. Altun bey yazılarını takip ediyorum yazdıklarının bazılarına bende katılıyorum.ama yazarken unuttugun birşey var bundan önceki adayda merkezden belirlenmişti ve senin ailendende birileri onun desdeklemiş vede yönetimine girmişti o zaman yazmıyordunuz bence sizin sıkıntınız AKKUŞU da bu güne kadar siyaset yapan bir gurubun sonu olması bunu hazmedemiyorsunuz.Ozamanda kiselere sorulmamiştı kimsenin fikri sorulmamış .katılımın az oldugunu söylüyorsunuz siz iyi biliyorsunuz o gün hava şartları kötüydü katılan 70 degil 115 idi bırakın bunları AKKUŞ hep bu yüzden kaybetti AKKUŞ bunda kimsenin çıkarı yoktur.Gelin hep beraber AKKUŞ için birlik olalım saygılar.

 12. ak parti ilce başkanlıgı ve yönetimine başarılar dilerim. ilcemize ve halkımıza hayırlı olsun.düşüncelerin taraf belirtmesi böyle bi ortamda pek güzel görükmüyor.sayın ramazan ACAR ın adaylıgını belirtmesi akkuş halkının ve ak partili kanaat önderlerinin onayı ve isteği üzre sayın vekile sunulmasıyla gercekleşmiştir.kast edilen akkuş halkı ve kanaat önderleri belli bir kitleyle sınırlı olması genellenemez bir durumdur.aynı zamanda akkuş merkezin belirledigi adaya en başta ilce halkının sonra kannaat önderlerinin fikriyatının tam oldugnun sorgulanmasının gerektiği kanaatindeyim.secim sonucunu delegelerin belirlemesi bir gerceklik arz etsede halk tarafından benimsenmeyen bir başkan adayına sayın vekilin (mustafa hamarat) onay vermesi kesinlikle isabetsiz olmakla beraber halkın iradesini ciynemek akp hükümetine yakışan bir davranış deyildir.vekillerin de bu hususta ayrımcılık gibi bir suclamayla ilişkilendirilmesi ayrıca akkuş halkının iradesini ve kararlarını yalanlamak olur ki bu özgürlük hic bir zümreye ve şahsa tanınmamış tanınamaz.malum 28,01,2012 tarihinde yoğun kış şartlarının etkisini fazla göstermesi sebebiyle akkuş köy yolarının kapanması ve buna binayen delegelerin ilce merkezine bir kısmının cok zor şartlarda ulaşması bir kısmının da yoldan geri dönmek zorunda kalması gerceginin bilinmesi dogrultusunda, olayın malum kış sebebiyle deyilde farklı bir boyutta cereyan ettirilmesine bir anlam ve ifade yüklemekte zorlandıgımı belirtmek isterim.

 13. Sayın Vekilimiz Mustafa HAMARAT Beyinde katılımlarıyla.28 Ocak 2012 tarihinde yapılan Akkuş Ak Parti İlçe Kongresinde; İlçe Yönetim Kurulu ve Başkanı Seçildi.İlçe Başkanlığına seçilen Ramazan ACAR ve Ekibini Kutluyorum…..
  MERAK EDİLEN KONULAR
  Akkuş esnafının. Akkuşlu Ak partililerin ve kanaat öndelerinin fikri alımadımı?
  Merkezin belirledigi adaya ilgi niye azdı?
  yeterince bilgi alınamadımı?
  delegelerin haberimi yoktu?
  400 den fazla kayıtlı delegesi olan bir partinin tek listeyle seçime gitmesi ve 70 civarında oy alması anlaşılır gibi degildir. ya merkezdekiler AKKUŞU tanımıyor? yada bu seçim bir kısıma hitap ediyor. Bence bu seçim birleştirici olmamıştır. Ak Parti menfatları için olmamıştır. AKKUŞ için, AKKUŞ Beldeleri ve Köyleri için olmamıştır. İlerisi düşünülmemiştir.
  Bu kadronun arkasında. Merkez var. Sayın Vekilimiz Mustafa HAMARAT var İnşallah güzel bir ekip calışmasıyla ilçemize gelmesi gereken yatırımlar, hizmetler ve sırada bekleyen. bir türlü çözülemeyen sorunlar çözülür.
  Tekrar İlçe Başkanlığına seçilen Ramazan ACAR ve Ekibini Kutluyor yeni görevlerinde başarılar diliyorum. yüce mevlam yar ve yardımcınız olsun. birlik ve beraberlik için DURMAK YOK YOLA DEVAM….

 14. AK parti Akkuş ilçe başkanlığına seçilen Ramazan ACAR ı tebrik ediyorum. Oylamaya katılanların hemen tamamının oyunu aldığı görülüyor.Ümit ederiz seçimdeki başarısını Akkuş’a hizmet etmede de gösterir ve bu oyların hakkını verir.Makamlar ,koltuklar gelici geçicidir.Önemli olan milleti için bir şeyler yapmak ve yapılan hizmetlerle yaşamadır.Dileğim Allah yardım etsin ve haktan ayırmasın.

 15. akparti ilçe başkanlığı ve yönetim kuruluna seçilen yeni yönetimi tebrik eder çalışmalarında başarılar dileriz. ilçemize ve halkımıza hayırlı olsun. örencik kervansaray yeşilköy dernek yönetimi adına Altun BAYRAM (dernek yönetim kurulu üyesi)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar