5 Aralık 2023 Sal

Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı, Ünye’de Yapılan Yatırımların İncelenmesine Katılmış. Peki Halil Başkanım Akkuş İlçesinde Yapılan Yatırımlar Hangileri ve Ne Zaman Sizleri Bu Yatırımları Açarken Göreceğiz?

Çok yakında MYO'nun ve Salman Yolunun Asfatlanmış Hali ile açılışında sizleri görecekmiyiz.

Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı,

Ünye'de Yapılan Yatırımların İncelenmesine Katılmış.

Peki Halil Başkanım,

Akkuş İlçesinde Yapılan Yatırımlar Hangileri ve

Ne Zaman

Sizleri Bu Yatırımları Açarken Göreceğiz?

Sayın İlçe Başkanım, daha önce defalarca yazdık. Ünye İlçesine yapılan her yatırımı alkışlar. Tebrik ederiz. Gurur duyarız. Sizlerinde Ünye'deki yatırımları yerinde incelemenize çok sevindik. Komşu ilçemizin elbette sevinçli gününde de ve hüzünlü gününde de yanında olacağız.

Ancak, yine defalarca yazdık. Hizmet konularında ne yazık ki site yönetimi olarak, Akkuş İnternet Sitesi olarak çok kıskanç bir alışkanlığımız var. Ordu ilinin her ilçesine yapılan yatırımların, imkanlar dahilinde ilçemizde yapılmasını istiyoruz. Bekliyoruz. Peki neden istiyor ve bekliyoruz. Ankara'da düzenlenen Akkuşlular gecesine katılan Vekilimiz Hilmi GÜLER, aynen şöyle demişti. "Ordu'nun diğer ilçelerine, Ünye-Fatsa ve Merkeze yapılan her yatırımdan Akkuş İlçeside hakkını alacaktır. Sahilde hangi hizmetler varsa, Akkuş'ta da olacak" demişti. İşte verilen bu sözlerden dolayı. Sahildeki ilçelere yapılan yatırımların imkanlar dahilinde ilçemize yapılmasını istiyor ve kıskanıyoruz.

Tüm bu yazılanlardan sonra, Sayın İlçe Başkanım Halil ALTUN,

1. Ek Yerleştirmede Akkuş Meslek Yüksekouluna Öğrenci Alımı Başlayınca törende sizleri görebilecekmiyiz. Yoksa Okul seneye mi kaldı.

2. Salman yolunun asfaltlanması bitince sizi törende görecekmiyiz. Yoksa Asfalt işide mi seneye kaldı.

Akkuş'un, iki dev projesi bu sene hizmete açılır ise bizlerde inşallah açılışta Ünyeli Dostlarımızı aramızda göreceğiz. İşte Akkuş'ta da 2010 yılında 2 def proje hizmete girdi diyeceğiz. MYO ve Asfaltlı Salman Yolu

Sizlerle görüşmemizde de bu konuları dile getirmiş ve zamanın icraat zamanı olduğunu, diğer ilçelere olduğu zaman devlet yatırımı olduğu halde Akkuş'a gelince "Devlet artık yatırım yapmıyor" cümlesinin dile geldiğininden söz ederek, diğer ilçelerde ve illerde bu cümlenin pek kullanılmadığını anlatmıştık. Sizi hizmetler açarken, kurdeleler keserken, açılışlar yaparken ve aksayan hizmetlerin başında görmek istediğimizi söylemiştik. Bu sayılanların olması içinde, TBMM'deki Vekillerden, Ordu Ak Parti İl Başkanlığından tam destek almanız gerektiğini ifade etmiştik. Aradan epeyce bir zaman geçti. Bu zaman içerisinde, üzgünüz ama bize gelen haberler arasında Akkuş'ta yapılan bir hizmet açılşında sizleri göremedik. İşte bu görüntüyü ne zaman sitemizde haber yapacağız. Bize bilgi verirseniz seviniriz.

Bu haberi yaparken amacımız hakkında kimse farklı düşünceler aklına getirmesin. Bu haberdeki ana tema, Akkuş'a hizmet hemen gelsin. Neden geç geliyor. Yada başlayan işler neden halen bitmiyor. Genç ve dinamik ilçe başkanının özverili çalışmaları ne zaman kendini gösterecek. İktidar partisinin ilçe başkanı, Akkuş için hizmet istemeyi ve yapılması için elinden gelenin bir kaç katı çalışmada bulunmasını istemektir. Daha güzel, daha kalkınmış bir Akkuş istiyoruz.

1. Meslek Yüksekokulu açık

2. Salman Yolu başta olmak üzere 4 Grup Köy Yollarının asfaltlanmış

3. Tamir ve tadilata ihtiyacı olmayan Okul ve Öğretimen lojmanlarında bir sıkıntı olmayan ilçe

4. Sağlık hizmetlerinden her Akkuşlunun her zaman ve en sağlıklı bir şekilde yararlandığı bir ilçe

5. Ünye-Akkuş-Tokat bölünmüş yolunun başlanmış ve Akkuş'un bu yol ile kalkındığını görmek

6. Ünye-Akkuş-Ceyhan Petrol Boru Hattının Başlandığını görmek,

7. Yetişmiş binlerce Akkuşlunun Bürokrat olarak Devlet yönetiminde ve İdari kadrolarda yerini aldığını görmek.

8. Erbaa ilçesinden-Ceyhanlı köyü üzerinden ERBAA-AKKUŞ ilçesi direk bağlantı yolunun açıldığını görmek.

 …………………………………………………

…………………………………………………..

Daha neler neler. Bu haber işte bu konular için yapılmıştır. Bir sonraki seneye yapılsın veye seneye kaldı sözlerini Akkuşlular duymak istemiyor. Geriye atılmayı artık Akkuşlular hakaret olarak görüyorlar. Akkuşlularında yüzleri gülsün, neşesi yerine gelsin. Akkuş Sokaklarında gördüğü ilçe başkanına veye Vekiline, nerede kaldı hizmet diye soru sormak yerine, yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz diyerek, gülümseyerek yanlarından geçsinler. Bu özlenen tablo aslında çok uzak değil. Ama biraz daha gayret, biraz daha sıkı takip, biraz daha ısrarcı takip, biraz daha kaynaşmış bir ilçe, biraz daha birbirimizi sevmek. Ve Akkuş İçin çarpan yüreklere selamlar olsun.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar