22 Eylül 2023 Cum

Ak Parti; Akkuş Belediye Başkanlığı İçin Aday Adayları Dışında Bir Başka Kişiye Teklif Götürdü mü?

AK Parti’nin şuandaki mevcut aday adaylarının yerine başka bir isim aradıkları hatta bazı isimlere teklif götürdükleri biliniyor.

Ak Parti;

Akkuş Belediye Başkanlığı İçin

Aday Adayları Dışında

Bir Başka Kişiye Teklif Götürdü mü?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu Ordu ziyaretinde beklenti başta Altınordu olmak üzere Ünye ve Fatsa’da AK Parti’nin adaylarının açıklanacağı şeklindeydi. Erdoğan adayları açıklamadı ama Ünye ve Fatsa’da verdiği fotoğraflar adaylık konusunda ipuçları verir nitelikteydi.
 
Erdoğan, Ünye’de AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile birlikte Başkan Ahmet Arpacıoğlu’nun elini havaya kaldırarak Ünyelilerden destek istemesi, Arpacıoğlu’nun tekrar aday olma ihtimalinin yüksek hatta kesin olduğu yorumlarına neden oldu.
 
Ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fatsa ise sadece Enver Yılmaz’ın elini havaya kaldırarak Fatsalılardan destek isterken, Hüseyin Anlayan’ı yanına çağırmaması Enver Yılmaz ile birlikte elini havaya kaldırmaması Anlayan’ın aday yapılmayacağı yorumlarının yapılmasına neden oldu. Kulislerde Enver Yılmaz’ın Hüseyin Anlayan’a adaylıktan çekilmesini istediği ve yerine başka bir ismin aday yapılacağı şeklindeki söylentilerde güçlü bir şekilde dillendiriliyor.
 
AK Parti’de sorun sadece Fatsa’da değil, diğer ilçelerde de aday tespitinde sıkıntıların yaşandığı bilinen bir gerçek. Aybastı’da şuandaki başkan ve yine başkan adayı olan İzzet Gündoğar’ın eski milletvekili Ayhan Yılmaz tarafından aday yapılmak istenmediği ve yerine başka bir ismin aday yapılmak istediği konuşuluyor. Ancak Başkan Gündoğar’ın burada oy oranının çok fazla olması ve bağımsız aday olma ihtimali karşısında Enver Yılmaz’ın tereddütleri olduğu duyumları geliyor…
 
Aynı durum Akkuş içinde geçerli. Akkuş’ta 2009’da seçim yarışımı kaybettikleri CHP’li Ergüder Efil’den tekrar geri almak isteyen AK Parti’nin şuandaki mevcut aday adaylarının yerine başka bir isim aradıkları hatta bazı isimlere teklif götürdükleri biliniyor.
 
Ulubey’in durumu da farklı değil. Ulubey’de Akif Atlı’nın tekrar aday yapılma ihtimalinin zayıf olduğu konuşulurken Enver Yılmaz’ın mevcut aday adaylarıyla seçimi kazanmakta zorlanacaklarını söylediği hatta seçimi rahat kazanabilecek başka isimlere Ulubey’den aday olmaları konusunda teklif gittiği konuşuluyor.
 

Haber Kaynağı :  Orducu com İnternet Sitesi

 

 

 

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Sevgili İhsan Bey

    Sizinde bizim kadar Akkuşu düşündüğünüzü biliyoruz.Paylaştığınız haber sitesi hangi gerekçeleri ortaya koydu bilemem ancak benim bildiğim tek bir şey var.o da Ak partinin Akkuş için bu güne kadar var gücü ile çalışan 9 aday adayı,parti yönetimi ve adaylarımızı canı gönülden destekleyenleri vardır.ASLA 10 ‘ncu BİRİSİ GİBİ BİR ŞEY YOKTUR,OLAMAZ VE OLMAYACAKTIR.BUNA HİÇ KİMSE MÜSADE EDEMEZ.hatalı veya eksik bir haber olabilir.Hiç kimse Başta parti yönetimimiz ,İl yönetimimiz,Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Enver Yılmaz olmak üzere şu anda bu ekip bir bütündür.lütfen aslı astarı olmayan aday adayı arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu bozacak olmayan varsayımlara dayanan Akkuşu sizin kadar bilmeyen insanların haber adlı yazılarına itibar etmeyin.Bu vesile ile daha önce size e-mail ile bildirdiğim gibi Ülkemizde 2014 yılında da barış ve huzurun ikame edilmeye devam edilmesi temennisi ile tüm hemşehrilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar,sağlık mutluluk ve huzur dolu yarınlar dilerim.Sevgi ve Saygılarımla
    Erol Coşkun
    Ak Parti Akkuş Belediye Başkan Aday Adayı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar