27 Eylül 2023 Çar

Ak Parti Akkuş Belediye Başkan Adayı İsa DEMİRCİ Akkuş Ziraat Odasını Ziyaret Etti

Akkuş’un ve çiftçilerin genel problemleri konuşuldu

AK PARTİ AKKUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

İSA DEMİRCİ

ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ

Adaylığı açıklandıktan hemen sonra seçim çalışmalarına hız veren İsa DEMİRCİ beraberinde Akkuş AK Parti İlçe Başkanı Ramazan ACAR, parti yönetim kurulu üyeleri ve Belediye meclis üyesi aday adayları ile birlikte Akkuş Ziraat odasını ziyaret ettiler.

Ziraat odası Başkanı misafirlerini Başkanlık makamında ağırladı. Akkuş’un ve çiftçilerin genel problemleri konuşuldu.

Ak Parti Akkuş Belediye Başkan adayı İsa DEMİRCİ şunları söyledi:

"Ordu İlçeleri içersinde Akkuş yüz ölçümü olarak ikinci, nüfus yoğunluğu olarak beşinci sıradadır. İlçemizde yaşayan nüfusumuzun büyük çoğunluğu köylerimizde yaşıyor. Dolayısıyla köylerde tarımla uğraşan bütün vatandaşlarımız odamızın üyesidir. Akkuş Ziraat odası yaptığı çalışmalarla Bölge ziraat odalarına örnek olmuştur. Ben bu güzel çalışmalarından dolayı Başta Ziraat odası Başkanı Ahmet KAYA olmak üzere bütün çalışanları tebrik ediyorum.

Biliyorsunuz Ordu ilimiz artık Büyük Şehir olmuştur. Ordu Belediyesinin sınırları Ordunun bütün İlçelerini kapsayacaktır. Bundan sonra İlimize daha çok destek gelecektir. Büyük Şehir yasası ile Akkuş İlçemizin sınırları da Bütün köylerimizi kapsayacaktır. İnşallah 30 MART yerel seçimlerinden sonra Akkuş Belediyesini Ak Parti olarak aldığımız zaman Ziraat Odamızla ortak çalışmalar yapacağız. Çünkü Köylülerimiz çiftçi olarak Odamızın üyeleri olduğu gibi bizimde Akkuş Belediyesi olarak hizmet alanımızda yaşayan vatandaşlarımız olacaklar. Büyük Şehir yasası ile hem Ordu Büyük Şehir Belediyemizin hem de Akkuş İlçe Belediyemizin imkânları da, yetkileride artacaktır. Bir örnek vermem gerekirse; daha önce Belediyelerin çiftçiye destek verme imkânı yoktu. Büyük Şehir yasası ile artık Belediyeler sınırları içindeki köylülere tarımsal faaliyetlerinde destek verebilecektir. İnşallah bizde bu bağlamda köylülerimiz için bölgelerinde göçü önleyecek, istihdam yaratacak büyük projelere imza atacağız. Bu bağlamda projelerimiz ve konusunda uzman ekip arkadaşlarımız hazır. Akkuş’umuzun problemlerini ve çözüm yollarını biliyoruz. Ekip arkadaşlarımla dersimize iyi çalıştık. İnsanlarımızın bize güvendiğini biliyoruz. Hemşerilerimizin bu güvenini boşa çıkarmayacağız.

30 Mart Yerel seçimlerinin Ordu için dolayısıyla Akkuş için önemi çok büyük. Büyük Şehirle beraber daha önce Özel İdare Müdürlüğü imkânları ile yapılan bütün hizmetler 30 Mart’tan sonra Büyük Şehir Belediyesi tarafından yapılacak.

AK Partinin Ordu Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Enver YILMAZ Bey üç dönemdir Milletvekilliği yapan, Başbakanımızın değer verdiği güvendiği bir şahsiyettir. İnşallah 30 Mart’tan sonra Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı olarak Akkuş ‘a da büyük destek vereceğine yürekten inanıyoruz. Sizleri bu güzel çalışmalarınızdan dolayı bir kez daha tebrik ediyor bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum."

Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA ziyaretle ilgili şunları söyledi:

"Öncelikle size çıktığınız yolda başarılar diliyorum. İlçe Başkanıma ve çalışma arkadaşlarınıza Ziraat Odası adına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Akkuş’un hizmete çok ihtiyacı var. Bizler sivil toplum temsilcileri olarak, inşallah sizler göreve geldikten sonra Belediye Başkanı olarak Akkuş’a daha güzel hizmetler yaparız. Akkuş’ ta genç nüfus işsizlik nedeniyle hep gurbette. Köylerimizde hep yaşlı insanlarımız kaldı. Onların tarımla uğraşmaları çok zor. Sizin de bahsettiğiniz gibi Büyük Şehir yasasından sonra Belediyelerin köylüye vereceği destek artacak. Bizde Ziraat Odası olarak Belediyemizle ortak çalışmalar yapmaya hazırız. Size çalışmalarınızda bir kez daha başarılar diliyorum" dedi.

Karşılıklı iyi niyet temennilerinden sonra misafirlerini oda kapısına kadar uğurlayan Başkan KAYA ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Haber: Zir. Müh. Ramazan TINKIR

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar