30 Eylül 2023 Cts

Ak Parti Akkuş Belediye Başkanı Aday Adayı Erol COŞKUN; “Gıybet ve İnsanları Kötülüme Ne Kazandırır” Başlıklı Yazısında Hangi Konuların Altını Çizdi

İçtenlik ve Samimiyet Bu Yazıda Mevcut

Ak Parti Akkuş Belediye Başkanı Aday Adayı

Erol COŞKUN

"Gıybet ve İnsanları Kötülüme Ne Kazandırır"

Başlıklı Yazısında Hangi Konuların Altını Çizdi

GIYBET VE İNSANLARI KÖTÜLEMEK NE KAZANDIRIR.

Sözlerime bir Atasözü ile Başlamak İstiyorum. Kişiler kıyafetleri ile karşılanır, bilgi, kültür, vb.birikimleri ile de uğurlanırlar.

Hayatımızın her zaman üç evresi olduğunu ilçemizin değerli basın mensupları ile ve ilçemiz halkı ile sürekli paylaştım ve paylaşmaya devam edeceğim.

Biraz ben diye sözlerime devam edeceğim ama ne olur enaniyet zannetmeyin diğer iki ve üçüncü şahıslarla karıştırılmaması için böyle bir ayrıma ihtiyaç duydum.

Bir mensubu olarak onur duyduğum ve şerefimle kendi isteğimle ailevi durumlardan dolayı (Çocukların okulu vb) 20 yıllık çalışma süremi doldurduğumdan kendi isteğimle emekli oldum.

Her hafta Tokat’tan Akkuş’a gelebilmek için son tayin yerim olduğu için tayinim Tokat iline yapıldı ve her hafta Akkuş’a geldim ve tekrar Tokat’a döndüm.

Çocukluğumdan beri Akkuş Sevdam hiç bitmedi bunu Akkuşlu hemşerilerim de öğrendi zaten akrabalarım biliyordu.Bir bahane olsa da Akkuş’a gitsek diye.

2011 yılı Kasım ayında 58.000 km de aldığım aracımı Kasım 2013 te satarken km si 170.000 di Ben iki defa İstanbul,2 defa Bursa gidişi hariç olmak üzere bu gidiş ve gelişleri İlçem,köylerimiz,beldelerimize giderek çeşitli ziyaretler yaptım.

Arkadaşlarımla birlikte Akkuş ‘a eğitim,Akkuş’a şenlik vb nedenlerle koşar adımlarla gittik geldik.

Akkuş Merkezden ev almamış ve yapmamıştık ama Damyeri köyüne 3 katlı ev yaptık. Ailemle birlikte oturmaya devam ediyorum. Elhamdülillah gelen gideni bol hiç te boş kalmıyor.

Dernek olarak ta arkadaşlarımızla birlikte her şeyi Akkuş ve köyleri için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz,Şube Müdürlerimiz ve İlçemiz Kaymakamı ile yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Akkuş Tanıtım günlerinde kaymakamımız, Belediye Başkanlarımız, Ziraat Odası Başkanımız, İlçe Tarım Müdürümüz ve Bürokratlarımızla birlikte olduk elimizden gelenleri yapmaya çalıştık, ve çalışmaya devam edeceğiz.

İlçemizdeki nüfus ve diğer sorunlar için bir araya geldik ve elimizden gelenleri yapmaya çalıştık. Aday olsak da olmasak da bugünden sonra da aynı şekilde hareket etmeye çalışmak bizim suyunda büyüdüğümüz topraklara olan borcumuzdur.

Yine arkadaşlarımızla birlikte Derneğin hiçbir maddi katkısı olmaksızın Kumru yolunda bir misafirhane,Bir cami ve bir de Çeşme yaptırdık kısmetse yaptırmaya, yavrularımız okutmaya devam edeceğiz.

Bunları biraz dertleşmek ve Birazda Akkuşlu olduğumu, Akkuş’ta yaşadığımı anlatmak için yazmak zorunda kaldım kimse kusura bakmasın.

Damyeri Köyünde doğup büyüyen ve halen yaşayan amcam kadar köylüyüm, İlçede esnaflık yapan hemşerilerim kadar ilçeliyim, Ordu da yaşayan hemşerilerim kadar da Ordu sevdalısıyım.

Kimse kimse hakkında gereksiz yere suizanda bulunmasın. Yola çıktığım ilk günkü gibi yine hiçbir arkadaşım hakkında konuşmayacağım. Ben dün nasıl yola çıkmış isem bugün de aynıyım. kısmetse yarın da aynı olacağım

Şayet ; bu vazife tarafımıza verilirse ilçenin nasıl yönetileceğini hep birlikte gösteririz inşallah bu konuda hiç kimsenin endişesi olmasın.

Hiç kimse tek başına hiçbir şey yapamaz.Bizde hiçbir kouda tek başımıza hareket etmeyecek iştişare ederek hareket edeceğiz.

Şayet ; bir başka arkadaşım da Aday gösterilirse istediği takdirde elimden gelen yardımı yapacağım ve daha önce de söylediğim gibi sonuna kadarda  destekcisi olacağım.

İnsanları gereksiz karalayan ,acımasızca ve insafszca kötüleyen yazıları okumamak için bugünden itibaren facebook hesabımda belirli bir süre hiç bir şey paylaşmayacağım.

Haber adı altındaki kirlilikleri asla okumayacağım belki bir faydası olur zannını taşıyorum.

Şunu bir kez daha hatırlatmak isterim ki ; Hiçbir kimse bir başkasının sevgisini ölçebilme lüksüne sahip değildir.

Sevdalar bilgi, beceri, tecrübe, görgü ve edep kuralları ile birleşip iştişare ile de sona erdirilirse ortada ne suizan ne de dedikodu dolaşır.

İnsanları kötülemek, onların eksik yönlerini sağda, solda, ortada, kahvede vb.yerlerde  ileri geri konuşmak hiç kimseye bir şey kazandırmaz.

Zina için bile 4 şahit isteyen dinimiz, Mü’min Mü’minin ayıbını örtmede gece gibi olmalıdır diyen peygamberimiz, Edep ya hu diyen atalarımız  Ruh sağlığı, huzur, ve mutluluğun insanları çekiştirmeden yaşamakla olacağını  gösteren ilim adamlarımız ve yine “ Gıybet eden kardeşinin etini yemiş gibidir” diyen hadiste de buyrulduğu gibi (cümleler ve kelimelerde eksiklik olabilir önemli olan içerik genelidir. Kusura bakmayın) Ne olur herkes  bir daha şapkasını önüne koyup düşünsün ve;

DÜN’Ü GEÇMİŞ ( KAR VEYA ZARARLA); YARINI BİZCE MEÇHUL; ÜÇ GÜNLÜK  DÜNYADA SADECE BİZE KALAN BU GÜNÜ DOSTLUKLA, ARKADAŞLIKLA, KARDEŞLİKLE HİÇ OLMASA KÖTÜLEMEDEN, AYIRMADAN, AYRIŞTIRMADAN  ART NİYET ARAMADAN GEÇİRELİM, GEÇİRİLMESİNE YARDIMCI OLALIM.

En derin sevgilerimi ve saygılarımı sunar İlçemiz için hayırlısı ne ise ve kim ise Rabbimin hizmeti ona nasip etmesini dilerim.06.01.2014 Pazartesi

Erol Coşkun

AK PARTİ AKKUŞ BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYI

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar