18 Mayıs 2024 Cts

Ahmet KAYA; Akkuş Ziraat Odası ve Kendisi Hakkında Hizmet TV. İnternet Sitesinde Yayınlanan Habere Çok Sert Tepki Gösterdi ve Sitemiz Aracılığı İle Bir Basın Açıklaması Yayınladı

hizmet Tv köşe yazarlarından Murat ŞİMŞEK başkanlığımız adına haber yapmak istemiş bizde haber ve reklam yapılmasına izin vermeyip 

Ahmet KAYA; Akkuş Ziraat Odası ve Kendisi Hakkında Hizmet TV. İnternet Sitesinde Yayınlanan Habere Çok Sert Tepki Gösterdi ve Sitemiz Aracılığı İle Bir Basın Açıklaması Yayınladı

 

HİZMET TV'YE CEVAP

            Öncelikle Akkuş Ziraat odası Başkanlığı adına yapılan bu haber Başkanlığımın lekelenmesi adına yapılmış bir haber olduğunu söylemek isterim.

            Haberinizde sorulan tüm soruların yanıtları 2011 yılı Şubat ayında yapılan Genel Kurulumuzda Odanın maddi durumu, odanın borç durumu ve gelir gider bütçesi gerek basın huzurunda gerekse delegelerin huzurunda açık açık cevapları verilmiştir ve delegelerin onayı alınmıştır, kabul görmüştür.  Aynı yazıların aynı kişiler tarafından tekrar tekrar yazılması yerine Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı olarak gerek çiftçimize gerekse Akkuş İlçemize yapılan hizmetlerden bahsedilmesi İlçemizin tanıtımı açısından çok daha önemlidir. 2007 yılından bu güne Akkuş Ziraat Odasının geldiği yere, yaptığı hizmetlere bakmak lazım diye düşünüyorum.

1- Çiftçi aidatları Oda Meclisi huzurda Oda tüzüğüne göre hazırlanarak Genel Merkezimizin onayından sonra uygulanmakta olup, bunun haricinde Çiftçilerimizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

2-Odamız faaliyetleri içinde bulunan ilaç, tohum, Zirai Alet Ekipman ve donanım, fide fidan gübre satışlarımız kar amaçlı olmayıp çiftçilerimize serbest piyasa fiyatlarının daha altında fiyat girdi sağlama amacındadır. Başkanlığımız bünyesinde bulunan silaj makinelerinden çiftçilerimizden kullanım için herhangi bir ücret bu zamana kadar alınmamıştır.

  3-TMO’ya Odamız yer temin etmesi fındık üreticilerimize yardımcı olmak için TMO’nun Akkuş’a getirilmesi amaç edilmiştir. Kar amacı yoktur bunu fındık üreticilerimizde bilmektedir.

4-2010 yılında Odamız Bünyesinde 11 Tarım danışmanı çalıştırılmış olup Çiftçilerimizin ve danışmanların sözleşmeleri Tarım Bakanlığınca 31.12.2010 yılı sonuna kadardı Odamız danışmanlık faaliyetini kar amacı ile değil hizmet amacıyla yapmaktadır. Sene ortasında ayrılan personelin yerine yenisi alınmıştır. Danışman çalıştırma yönetmenliği neyi emretmişse çalışmalar ona göre yapılmaktadır. 

Danışman (Ziraat Müh. Ziraat Teknikerleri) Program dâhilinde sözleşme yapılan çiftçilerine hizmet götürmektedir. Yönetmenlik gereği bir yılda 24 defa çiftçiyi ziyaret ederek hizmet verirler. Mühendislerimiz Akkuş’ta ikamet etmektedirler.

5-Herhangi bir basın yayın kuruluşuna yayın teklifimiz olmamıştır. Basın yoluyla Hizmet TV Ünye yayın gurubuna herhangi bir iş yaptırmadığımız halde para talebinde bulunmuşlardır. Başkanlığımızda böyle bir talebi reddetmiştir.

6-Akkuş Ziraat Odası Şu andaki Başkanlığımdaki Yönetimle kanun Yönetmelik ve tüzüğe uygun olarak idare edilmektedir. Tek bir Ahmet KAYA ile idare edilmemektedir. 21 seçilmiş üye ile Akkuş Çiftçilerimizin menfaatine uygun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Verilmeyecek de hesabımızda yoktur. Basın yoluyla odalarımızın hesap verme geleneği yoktur. Buna rağmen nezaket gösterip bilgilerinize sunuyoruz.

 Akkuş Ziraat Odamızda yasa dışı hiçbir faaliyet olmamıştır olamazda. Odayı idare edenler seçimle gelmekte, kanun, yönetmelik ve tüzüğe göre yönetilmektedir.

Oda Başkanı Ahmet KAYA olarak Ak Parti Akkuş İlçe Başkanlığına adımın geçmesi ile bunu istemeyenlerin basın yoluyla iftira ve çamur atarak gerek bana gerekse kurumun diğer yöneticilerine linç girişiminde bulunmaları hiç etik değildir. Basınımızda bu tip uydurmaca bilgilere sebat edip taraf olmasında basın ahlakına uymamaktadır. Kurumlardan hesap sorma yöntemlerini Basın mensuplarımızın iyi bilmesi gerekir. Devletin ve Ziraat odalarının yetkili organları vardır.

            Daha önce Akkuş Ziraat Odası Başkanlığımıza gelerek hizmet Tv köşe yazarlarından Murat ŞİMŞEK başkanlığımız adına haber yapmak istemiş bizde haber ve reklam yapılmasına izin vermeyip reddetmemiz üzerine, Ünye Hizmet Tv yayın grubu Genel Yayın yönetmeni Sn. Murat ŞİMŞEK tarafından benim bilgimin dışında henüz AKP Akkuş İlçe Başkanlığına resmi olarak açıklama yapmadığım halde adaylığımı açıklamasını, diğer taraftan çok yakın olan ikinci bir adayın ismini açıklamamasını, hem şahsımı hem de yönetiminde bulunduğum bir sivil toplum örgütünü zafiyete uğratacak şekilde taraflı yazı yazmasını, basın ahlakına uygun olmayacağı yönünde kınıyorum. Bu tamamen kesin olmayan adaylığımın önünü kesme çalışmaları olarak yapılmaktadır. Odamızın çalışmaları art niyetli kişilerin düşündüğü gibi olmayıp tamamen kanun, yönetmelik ve tüzüğümüzün doğrultusunda yapıldığını zaten bu tür kurumlar Üst birimlerinin denetçileri tarafından yılda bir veya iki defa denetlemeden geçirilmektedir. Bunu tüm hemşerilerimin ve çiftçilerimizin bilmesini isterim. Saygılarımla.

                                                                                                                             

Ahmet KAYA  

Akkuş Ziraat Odası Başkanı

Related Articles

1 Yorum

  1. Bilmem bilirmisiniz önemli programların akışı içerisinde en önemli zaman dilimi seçilir ve sadece 1 (bir) reklam alınır o zaman dilimine Neden? Çünki, yayıncı kuruluşta kazanmalıdır, reklamı yazan şirkette, reklamı yaptıran işletmede. Ama izleyici masumdur nedenini düşünmez reklam zamanının ve sayısının. Bu iş reklam işine benzemiş. Ne olmuş ? -Akkuş Ziraat Odası Başkanının Siyasete atılmasından Hzmet Tv’nin ne kazancı var.Ya da Akkuş Ziraat Odası Başkanı siyasete atılmasa Hizmet Tv’nin ne kaybı var merak ediyorum. Şöyle düşünüyorum acaba başka adaylar mı Hizmet Tv’yi finanse ediyor da böyle bir program yapılıyor.Ya da bir Ali Cengiz ilişkisi mi var? Sen kazan ben kazanayım yani biz kazanalım da ama yani ehhh kimse bilmesin.Söz konusu Akkuş olunca neler gelmezki insanın aklına.Yapılır memleketimde bu işler de kimseciklerin haberi olmaz.Malum daha önceki Başkanlık seçimlerinde ne oyunlar oynandı perde arkalarında da yalnız kimsenin, gölgesinin belli olduğundan haberi yoktu. Eh bu Allah c.c. adaleti sonra yine devrik Başkan’la temsil vaziyetine düşürür memleketi…………Hemşehrilerimde gülünç halde yatırımsızlık sancısı çeker durur. Bu akılla fabrika boğazından o yana zınnık bile alamazsınız vesselam.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar