20 Mayıs 2024 Pts

Aday Değilim. Ak Parti Akkuş İlçe Başkanlığına Aday Olmayacağım. Ahmet KAYA’nın Basın Açıklaması

Ziraat Odası Çalışmalarına Hız Vereceğimden Aday Olmayacağım

Aday Değilim.

Ak Parti Akkuş İlçe Başkanlığına

Aday Olmayacağım

Ahmet KAYA'nın

BASIN AÇIKLAMASI

İlçemizde 10/12/2011 tarihinde yapılacak olan Ak parti Akkuş İlçe teşkilatı kongresine İlçemizin mevcut İlçe teşkilatının İlçemizde Kuruluşu bulunan sivil toplum örgütlerinin ve İlçe kanaat önderlerinin yoğun istekleri üzerine Akkuş Ak parti İlçe Başkanlığına adaylığım gösterilmiştir.

Adaylığım ile ilgili olarak iletişim kurabileceğim şahısların görüşleri alınarak adaylığım ilan edilmiştir.

Akabinde diğer iki aday arkadaşlarla beraber Ordu İl teşkilatına temayül yoklamasına çağırıldık. Hemen peşinden Ankara Ak Parti Genel Başkanlığı teşkilatına çağırıldık. Teşkilat Başkanı tarafından bir nevi Genel Yetenek ve siyasi alanda sınava tabii tutulduk burada şahsımın adaylığı tescillenerek tek liste halinde genel kurula gidilmemiz önerildi. Fakat genel kurula tek liste değil de iki liste ile gidildi ne yazık ki 10/12/2011 tarihinde yapılan Akkuş Ak parti İlçe kongresine yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle Genel Kurul iptal edildi ve durum Ordu İl Teşkilatı tarafından Genel Merkeze bildirildi.

Yeniden yapılan adaylık araştırma neticesinde Ordu İl Teşkilatına ve Ankara Ak Parti Genel Merkezine bu konu ile alakalı olarak tekrar tekrar çağırılmamdan şahsım ve İlçem adına üzüntü duyduğumu. Bu olaylara yeniden mahal verilmemesi adına yeniden aday olmayacağımı bu görevin başka birine verilmesinin daha uygun olacağı görüşümü beyan ettim. Genel Merkez 28/01/2012 tarihinde kongre günü belirledi. Bu kongrede Akkuş Ak parti İlçe Başkanlığına adaylığım söz konusu değildir. Aday olan dava arkadaşıma başarılar diliyorum. Her zaman olduğu gibi partimin ve teşkilatımın yanında olacağımdan kimsenin kuşkusunun olmamasını belirtmek istiyorum.

Beni bu davada destekleyen Başta mevcut İlçe yönetimine İl teşkilatıma listemdeki arkadaşlarıma, sivil toplum örgütlerine, muhtarlarıma, ve tüm delege arkadaşlarıma tekrar tekrar teşekkür ediyor selam ve saygılarımı sunuyorum.

Esasen aday gösterilmemin altında Dokuz yıldır tek başına iktidar partisinden alınamayan aciliyet taşıyan hizmetleri İlçemize, beldelerimize ve köylerimize kazandırmak olacaktı.

Mevcut Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı görevimin haricinde Akkuş Yüksek Okul yaptırma ve yaşatma derneği Başkan Yardımcılığı, Ordu- Giresun Ormancılık Kooperatifleri Birliği Başkanlığı yardımcılığı görevlerimden 16/01/2012 tarihinde ki yaptığım müracaatımla ayrıldığımı, Ziraat Odası adına çok önemli gördüğüm üç adet projenin hayata geçirilmesi için ağırlık vereceğimin ve hizmet ağırlığının odamda olacağını;

Kamu oyunun bilgisine arz eder saygılar sunarım.

Ahmet KAYA

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar