19 Ekim 2021 Sal

Abdullah KÖSE’nin Mehmet DUMAN’a Verdiği Cevaplar

Abdullah KÖSE, Banka Dekontunu da ekleyerek cevap hakkını Kullandı

 VE MEHMET DUMAN 5 YILIN SONUNDA CEVAP VERDİ… 
 
 İŞTE MEHMET DUMAN’IN YAPTIĞI AÇIKLAMANIN GERÇEK OLMADIĞINI ORTAYA KOYAN BELGE
 
 
 Mehmet Duman’ın iddialarımla ilgili olarak 5 yıl sonra yaptığı açıklamalardaki eksik, çarpıtılan ve bazı gerçek dışı beyanlarına cevap olarak yazdığım bu metin üç bölümden oluşacak…
 
 MEHMET DUMAN’IN YAPTIĞI AÇIKLAMALARDAKİ EKSİKLİKLER, ÇARPITILAN GERÇEKLER VE GERÇEK DIŞI BEYANLARI
 MEHMET DUMAN’IN , AK PARTİ’DEN 3 . SIRADAN YENİDEN MECLİS ÜYELİĞİ ADAYLIĞI İLE İLGİLİ OLARAK PARTİ YÖNETİMİ VE DİĞER ADAYLARA YÖNELTTİĞİ SUÇLAMALAR VE PARTİ YÖNETİMİNİN SESSİZ KALIŞI
 
 
 Ana başlıklar bunlar..
 
 
 Yeşil Akkuş Sitesi’nde "Mehmet Duman açıklama yapmış" yazımın yayınlanmasının ertesi günü beni sabah erken saatlerinde Adem Duman bey aradı. Adem Duman; Akkuş’ta seyahat firmasını başındaki bir arkadaşımız. Mehmet Duman’ın da kardeşi…
 
 Tabi ki , Mehmet Duman hakkında yazdığım yazı ile ilgili konuşmak istiyordu, konuştuk da …Bende kendisini tebrik ettim, medeni cesaretinden dolayı. “Keşke uzun zamandır ortaya koyduğum iddialar için, Mehmet Duman arasaydı da kendisini aklasaydı” dedim. Adem Duman’a da iddialarımın arkasında olduğumu, belge ve şahitlerimle bunu ispatlayabileceğimi belirttim. Kendisi de Duman soyadının bu işe karışmasından dolayı huzursuz olduğunu, buyüzden aradığını , bu ididaları ağabeyi Mehmet Duman’a da soracağını söyledi.
 
 İŞTE BU
 
 Bir kişinin bu iddalar karşısında senelerdir susmaması, açıklama yapması gerekirdi. Ancak bu cesareti gösteren kişi Adem bey oldu, bende kendisini tebrik edip, “Keşke agabeyiniz bu ididalarıın altında ezilmeseydi. Keşke para talep etme iddiası yalandır, hizmet alımı konusunda kayırma yapıldığı ddiaları yalandır, belediye başkan adaylarından kendi çıkarlarım için talepte bulunduğum iddiaları yalandır diyebilseydi” dedim… Adem Duman’a , ailesine, kendisine ya da başında bulunduğu kuruma karşı herhangi bir art niyet taşımadığımı belirttim. Mehmet Duman’ın Akkuş için doğru kişi olmadığını , birebir yaşadıklarımla kendisinin Akkuş çıkarlarından önce kendi çıkarları için çabaladığını ve bu yüzdende her platformda onunla ilgili düşüncelerimi aktaracağımı belirttim.
 
 Mehmet Duman’ın beş yıl sonunda iddialarıma cevap vermesinde sanırım kardeşi Adem Duman’ın etkisi büyük oldu.
 
 
 ŞİMDİ GELELİM MEHMET DUMAN’IN ÇARPIK,ASILSIZ, EKSİK AÇIKLAMALARINA…
 
 Evet, ben profesyonel bir gazeteciyim kendisi de profesyonel bir siyasetçi.Ancak bugüne kadar içinde bulunduğum kurum yolu ile Mehmet Duman’ın ne haberini yaptım ne de bu konuyu bir baskı aracı olarak kullandım. Onun da dediği gibi profesyonel bir gazeteciyim bu yüzden de özel işlerim için mesleğimi kullanmam. İçinde bulunduğum kurumu kullanarak onunla ilgili bir tek olumlu ya da olumsuz haber yaptırmadım, yaptırmam da…Çünkü mesleğimi kişisel tartışmalarımda bir baskı unsuru olarak kullanmam.mesleğim nedeniyle de kimseden özel bir ayrıcalık bemlemem.
 
 Mehmet Bey, bir siyasetçi olarak yine evirip çevirmiş ve suçluyu, suçsuz; suçsuzu da suçlu durumuna düşürmeye çalışmış. Açıklamalarının çoğunu gülerek okudum, bir insan nasıl konuları böyle çarpıtabilir diye düşündüm ama düşünecek bir şey yok çünkü o bir siyasetçi. Bana cevap verdiği yazısında bile “değerli hemşehrilerim” diye hitap ediyor, tribüne oynuyor, sanki mitingde konuşuyor.
 
 Mehmet Duman’ın yaptığı açıklamalar, iddialarımı çürütmüyor aksine Mehmet Duman’ın nasıl bir yalan söylediğni de belgesi ile ortaya koymamı sağlıyor.İddialarımın hala arkasındayım.
 Hala sorularımın cevabını verebilmiş değil, veremediği gibi konuları da çarpıtmış.
 
 İLK TANIŞMA, İLK YANLIŞ 
 
 Mehmet Duman’la tanışmam1997 yılında Kızılelma’daki düğünümden sonra olmuştur.. Kendisi de otobüsleri ile şehirler arası yolcu taşımacılığı yapıyordu. Kızılelma’daki düğünün ardından belirli bir miktar karşılığı misafirlerimizle birlikte bizi istanbul’a götürmeleri için onlarla anlaştık. Ancak İstanbul’a vardığımızda bizden iki katı rakam talep etti. "Düğün yaptık, bizim beldemizin insanı, buraya kadar bizi sağ salim getirdi" diye bunu da sorun yapmadan ödemeyi yaptık
 
 Yani beni otobüsüyle taşıması, bir bedel karşılığıdır ve burada da yine kendi kişiliğini ortaya koymuş anlaşmaya uymamıştır.Yüksek rakam talep etmiş ve biz de ödemeyi yapmışız.
 
 YANLIŞ 2
 
 Mehmet Duman’la tanışmam böyledir. Evinde misafir oldum, yemeğini yedim gibi bir açıklaması var. Sanırım karıştırıyor.İstanbul’da benim evime gelmedi .. Ama babası geldi. Bir gece misafirim oldu. Babası çok iyi bir insandı, sohbeti çekilirdi.Allah rahmet eylesin.Annesi ile de Kızılelma’da bir kez karşılaştım çok şeker bir teyzemiz ellerinden öperim.
 
 YANLIŞ 3
 
 İstanbul’dan Akkuş’a yaptığım bir yolculuk sırasında otobüsün şoförü Mehmet Duman’dı. Aramızda geçen sohbette bana AK Parti’de yönetici olduğunu söylemişti..
 
 2004 yerel seçimlerine 6 ay kala, aday olmaya karar verdim ve Mehmet Duman’ı arayarak neler gerektiğini sordum. Parti ne ister diye sordum. Çünkü her şeyiyle seçime hazır olmak, beni nelerin beklediğin öğrenmek istedim..Mehmet Duman , partinin bir talebi olmadığın söyledi. Kendisinin de bana yardımcı olabileceğini hatta benim aday olmamın çok iyi olacağın belirtti.
 
 Yani kendisinin söylediği gibi onun otobüsünde yolculuk ederken benim adaylığım söz konusu değildi, adaylığım konusunda da birkonuşma yapmadık.O otobüs yolculuğundan çok sonra ben aday olmaya karar verdim…Bu yaptığı da yanlış bir açıklama.
 
 HÜSEYİN TÜRK “ADAYIMSIN” DEDİ
 
 Ak Parti Ordu İl Başkanığına yaptığım müracatın ardından daha önceki Akkuş İlçe Başkanı Hüseyin Türk Bey beni aradı, Akkuş’a gelerek görüşmemiz gerektiğni söyledi.Kendisine geleceğimi söyledim ve gittim.
 Hüseyin Bey’e, daha önceden bilgisayarda hazırladığım Çayıralan projelerimi laptop bilgisayarımda anlattım, Mehmet Duman’ın da benden kendisine bahsettiğini öğrendim.
 Hüseyin bey, benim adayları olduğumu ve Çayıralan’da kendimi tanıtmam için çalışmalara başlamamı söyledi…
 
 BAKIN BURAYA DİKKAT !
 HÜSEYİN TÜRK’ÜN SÖYLEMİ ADAY ADAYI DEĞİL, ADAYIMSINDIR.
 
 
 
 3-5 MİLYAR İSTEDİ
 
 İşte bu aşamadan sonra Mehmet Duman ortaya çıktı. O anda şu an Çayıralan Belediye Başkanı olan Azmi Kocagöz’ün de adaylığı söz konusu değildi.
 
 Mehmet Duman, parti adına olduğunu söyleyip, benden 3-5 milyar gibi bir rakam talep etti. Bende kendisinepartinin böyle bir şey istemediğini belirterek, partinin istediği rakamın 500 milyon olduğunu söyledim. Bunun üzerine yine şahitlerimin yanında bana "Sen şimdiden böyle yaparsan sonra seninle nasıl anlaşacağız" demiştir…Mehmet Duman’ın bu söylemine karşın bende “Elinden geleni arkana koyma ama ben sana böyle bir para vermiycem” dedim…Ve de vermedim , vermem de .. Benim kimseye rüşvet vermeye ihtiyacım yok.
 
 O tartışmanın ardından yanımıza çağırdığımız Hüseyin Türk Bey’e , “sizin hala adayınız mıyım” diye sorduğumda, sen adayımsın yoluna devam et, Mehmet Duman’ın da niye böyle yaptığını anlamıyorum , seni de bana tavsiye eden o dur demiştir.Konunun tarafı olan Hüseyin Türk hala sağdır. kanıt isteyenler onunla da konuşabilir.
 
 KAPALI KAPILAR ARDINDA ADAY BELİRLENDİ
 
 Bu aşamadan sonra Mehmet Duman’ın tutumu değişmiş, benim adaylığıma karşı olmuş, Azmi Kocagöz’ü karşıma rakip olarak çıkarmıştır.Malumunuz üzerine de Ak Parti adayını teke indirmek için bir temayül yoklaması yapmıştır. Bu temayül yoklamasında beni hiç tanımayan Akkuş’taki 30 üye oy kullanmıştır. Çayıralan’ın adayını Akkuş belirlemiştir. Bu belirleme de kimin etkili olduğunu sizler de tahmin etmişsinizdir. Mehmet Duman kendi adaylığı için diyor ya, kapalı kapılar ardında sıralama pazarlığı yapıldı.İşte bunları iyi bilen, kapalı kapılar ardında neler yapıldığın iyi bilen Mehmet Duman, Abdullah Köse’nin neden aday gösterilmediğini de iyi biliyor. Ama konuları çarpıtıyor.
 
 
 SİYASETÇİ AĞZIYLA KONUŞMAYACAĞIM
 
 Hala, sevdiğimiz bir arakadışımız gibi cümleler kullanmış, bu cümleleri de siyasetçi olmasına bağlıyorum. Çünkü bu düşüncesinde samimi değil. Kendisi hakkında “rüşvet” ididasında bulunan bir kişiye sevgi ya da saygı duyduğunu söylemesi tamamen siyasi bir açıklama yaptığını gösteriyor.
 
 
 VE YALANIN BELGESİ
 
 O seçimlere başka bir partiden de girsem seçilme ihtimalim vardı ancak bir gazeteci olarak gördüm ki ne kadar iyİ niyetlerle yola çıkarsanız çıkın, Akkuş küçük bir yer gibi görünse de buranın rantını yiyenler, rant kovanlarına çomak sokulmasını engellemeye çalışıyorlar .
 
 Mehmet Duman’ın benim partinin istediği parayı ödemek istemediğim için kendisinden yardım istediğim iddiası ise tamamen gerçek dışıdır. Partinin resmi yollarla aday adaylarından talep ettiği rakam o günün parasıyla 500 milyon Liradır. Yani bugünkü değeriyle 500 Lira…Bu parayı İlçe başkanı Hüseyin Türk’ün kendisinin partinin adayı olduğumu belirtmesi üzerine Ak Parti il yönetiminin başındaki Engin Tekintaş’ın verdiği hesap numarasına ödedim. Şu an bile dekontu bende. Çünkü ben bir gazeteciyim ve her iddiam mutlaka belge ve şahitlere dayanır.Belgesi ve tanığı olmadan kimseye karşı bir ididada bulunmam.Cünkü bu işin hukuki yönü var.
 
 2004 seçimleri Ak parti İl yönetiminin başında o dönemde Engin Tekintaş var. Onun verdiği AK Parti hesap numarasına Çayıralan adaylığı için ilK ödemeyi yapan kişi benim.8.12. 2003 tarihinde yani seçimler yaklaşık 3 ay kala ben AK parti hesabına 500 milyon lira bugünkü değeri ile 500 lira olan parayı yatırdım. Belgeyi de bu yazıyla birlikte sitelere ulaştıracağım. Belgesi de elimde…
 Benim karşıma çıkarılan aday da bu dönemden sonra ortaya çıkmıştır. Hatta temayül yoklamasına bile girerken, AK Parti’ye o parayı yatıran tek aday adayı bendim.
 
 
 İŞTE İSPATI…
 
 Mehmet Duman açıklamasında diyor ki ; iddalarını ispat etsin . İşte belge, Benim partiye para ödememek için kendisinden yardım talep ettiğimi, hatta ve hatta pazarlık yaptığım yalanını ortaya atıyor. Ak partiye ödenecek para konusunda hiçbir pazarlığa girmedim . Partinin talep ettiği 500 milyon lirayı yatırdım ama Mehmet Duman’ın partiye diyerek talep ettiği 3-5 milyar lirayı kendisine vermeyeceğimi belirttim. Vermedim de …Çünkü bu partinin resmi olarak istediği bir para değildi.Bu kimin kesesine gideceği belli olmayan bir talepti. Talep eden de Mehmet Duman’dı
 
 
 MEHMET DUMAN AKKUŞ İÇİN DOĞRU KİŞİ DEĞİL
 
 Mehmet Duman diyor ki, Abdullah Köse’nin benimle uğraşmasının sebebi 2004 seçimlerinde aday olamamısıdır. Doğru söylüyor. Aday olamadım çünkü, rüşvet vermedim, aday olamadım çünkü parti yöneticileri ile kapalı kapılar ardından pazarlık yapmadım, aday olamadım çünkü benim koltuk sevdam yok. O koltuklarda boş boş oturup, hiçbir şey yapmadın o koltukların nimetlerinden yararlanmaya, kat kat evler dikmeye, çoluk çocuğumu belediyelerde işe sokmaya ihtiyacım da yok.
 Mehmet Duman’la uğraşıyorum çünkü , Mehmet duman Akkuş için doğru kişi değil, Mehmet Duman’la uğraşıyorum çünkü Mehmet Duman, Akkuş’tan ya da beldelerinden önce kendi çıkarlarını düşünüyor. Mehmet Duman’la uğraşıyorum çünkü, Çayıralan’ın kaderiyle oynamıştır. Mehmet Duman’la uğraşıyorum çünkü Akkuş’un kaderiyle oynamaktadır.
 Mehmet Duman’ı sadece bu sitelerden deşifre etmiyorum .2004 yerel seçimlerinden sonra partisinin genel merkezinde 5 parti disiplin kurulu üyesi milletvekiline de bu ididalarımı iadeli taahhütlü gönderdim. Birkaç gün önce bölge milletvekili Mustafa Hamarat’a sorulan sorular ek olarak bu konuyu da sordum ama hala cevap verilmedi,Mehmet Duman’la uğraşmaya devam edeceğim, her platform da bu yapılanları aktaracağım. Çünkü Akkuş, Çayıralan ya da diğer beldeler bu tür kişiler olduğu için maalesef yol alamıyor. Onlar için önce onların menfaatleri var sonra Akkuş ya da Akkuşlular değil.
 
 SİYASET DÜŞÜNCEM YOK AMA MEHMET DUMAN GİBİLERİ DE TEŞHİR ETMEYE DEVAM EDECEĞİM
 
 Benim için siyaset her şey demek değildir. Benim için siyaset insana hizmettir. Ben eğer siyaseti her şey olarak görseydim, Mehmet Duman’ın talep ettiği 3-5 milyarı verir, 5 yıl o başkanlık koltuğunda oturur, çoluk çocuk yakın akraba eş dostu işe sokmak, kendime gayrimenkul edinmek yolunda Mehmet Duman ve onun gibilerin yaptığı bu tür ahlak dışı taleplere olumlu cevap verirdim.
 Ben temiz kalmayı seçtim.Ben ne rüşvet vermeyi , ne de rüşvet almayı kabul etmedim. Hakkı olmayana bir kuruş para vermedim, vermem de …
 Benim kimseyi işe yerleştirmeye, kat kat evler yapmaya, kimseye çıkar sağlamaya ihtiyacım yok.
 Mehmet Duman, siyasi yaşamımdan bahsediyor, siyasette onun gibileri gördükten sonra ben
 2004 yerel seçimlerine 1 ay kala siyasete veda ettim. Siyasi yaşamım 5 ay gibi bir süredir.
 Bir daha da böyle bir sürece girmem.
 
 
 AKKUŞ AK PARTİ YÖNETİMİ VE İL GENEL MECLİS ÜYELERİ 
 
 Mehmet Duman bir açıklama yapıyor bu sitede, yaptığı açıklamada kendisinin 3. sıradan il genel meclis üyesi adayı olmasına tepki gösteriyor ve kapalı kapılar ardından sıralama için görüşmeler yapıldığını belirtip, bu kurumun yöneticileri ve il genel meclis üyesi adaylarla ilgili iddialarda bulunuyor. Bakıyorum da birkaç gündür bu yazı var ama bir tane AK Parti yöneticisi ya da il genel mecli üyesi adayı çıkıp da tepki vermiyor. Ak Parti ‘de gerçekten adaylar kapalı kapılar ardından mı belirleniyor? Mehmet Duman eski bi yönetici olarak bunları iyi biliyor demek ki ….Bu kurumun başındaki ve yeni seçilen AK parti teşkilat yöneticilerinin, il genel meclis üyesi adaylarının bu konuya verecek cevabı yok mu ? Yazık…

SİTE YÖNETİMİ: Abdullah KÖSE, Sitemiz Yönetimini arayarak mail ile gönderdiği yukarıdaki haberi ayrı bir haber yapmamızı istemiştir. Kendisine cevaben daha önce yapılan habere yorum yaz dedik. Kendisi daha önceki haberi ayrı haber yaparak bana hitaben sorulan sorulara gene ayrı bir haber şeklinde cevap vermek istediğini bunun da etik olarak haklı talebi olduğunu ifade etti. Kendisine 5 yıl önceki konuları dile getiriyorsunuz. İspatı mümkün olmayan konuları haber yapmamız sıkıntı olur dedik. Kendisi tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu, Şimdiden kabul ettiğini belirtti. Haberin devamında ise Abdullah beyin sitemiz yönetimine karşı yapmış olduğu suçlamalar ve hakaretler vardı. Kendisini ispata davet ettik. Bu kısmı yayınlamayacağımızı belirttik. Konuşma sorasında yönetimimizin telefonun jarşı bitti. Telefon kapandı. Daha sonra da Abdullah beyi geri aradık ama be defa da ona ulaşamadık.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Akkuş İnternet Sitesi Akkuş ve Akkuşlulara hizmet sitesidir. İki kişi arasındaki sorunları sık sık gündeme getirerek ana hizmet görevinden uzaklaşma gibi bir çalışmaya girmeyecektir. 24.02.2009 Tarihinden sonra bu haber ile ilgili sitemiz haber yapmayacaktır. Abdullah KÖSE ve Mehmet DUMAN’a ve ilgili kişilere duyurulur.

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Yarabbim sen bizi memleketi için 1 satır haber yapmayanlardan koru yarabbim
    memleketde o kadar cok iş varken mehmet beyden prim yapmak size artı değil eksi getirir gazeteci kimliği boş işlerle ugraşmakmı yoksa memleketin kanayan yaralarını medyaya taşımak mı
    biliyormusun akkuşun hiç bir köyünde beldesinde 1 metre kare asfat yol yok insanlar akın akın göç yapıyor ambulanssız beldelerde hayat mücadelesi vermek için 40 km yol gidiyorlar sayın abdullah bey bunları gündeme taşıyın mehmet beyden size bal cıkmaz yerel ulusal basında yapa biliyorsanız memlketinizi tanıtın gün gelir o bölgede yaşayan halk sizin yapdıklarınızı unutmazlar takdırle karşılarlar..sakın alınmayın …öyle her babayiğit gelipde gelişmemiş akkuşa turizim fırması açmak yürek işi dir para kazanmak hırsı olsa büyük şehirlere acarlar…sayın duman ..size ulusal yerel basınızda başarılar dileriz sayın abdullah bey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,459BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar