30 Eylül 2023 Cts

8 AĞUSTOS 2008 Oh Be Diyeceğimiz Gün Olacak

Yaşar EFİLOĞLU, Akkuş Kurultayının Neden Gerekli Olduğunu Öyle Bir Anlatmış ki, Her Akkuşlunun Okuması gereken bir yazı

 

 

8 AĞUSTOS 2008

 

OH BE DİYECEĞİMİZ GÜNLER

 

     Sevgili  dostlar! Sitemizdeki son haberlere baktığımızda  çok bariz bir biçimde  görüldüğü gibi, ilçemizde –beldelerimizde-köylerimizde  azda olsa  kıpırdanmaları  müşahede etmekteyiz. Bu kıpırdanışların meyvelerini  ilerleyen süreçte, yöre halkı  toplayacaktır. Hayatlarındaki  değişiklikleri, çok açık  bizzat  kendi  bünyelerinde  dahi  görebileceklerdir. Ancak  sabır- azim-güçlü irade  devam etmelidir. Yıllar yılı ihmal edilmişliğin getirdiği eziklik, bizleri tedrici biçimde  ümitsizliğe sevketmiş, hayallerimiz bitmiş, geleceğe olan inancımız tükenmiş, tek kelimeyle  ifade edersek, Dünyamız kararmıştı. Ancak  karşımıza  öyle muhteşem imkanlar  çıktı ki, şimdi sadece bu imkanlardan  ne nispette istifade edebileceğimiz   düşüncesi  artık  yavaş  yavaş yerleşmeye başladı.

 

                        Sevgili  dostlar! Hayat merdivenleri hep basamak basamaktır. Yahya Kemalin ifadesiyle, ağır ağır çıkmak lazım bu basamakları, tökezlememek lazım. Verilen –sunulan hizmetleri sindirmek lazım. Cumhuriyet  tarihi boyunca, ilk defa  ilçe olduğumuz, anlaşıldı- burada  insan denen varlıkların bulunduğu hatırlandı-site sayfasını her açtığımızda  M.Vekilimiz  Mustafa  HAMARAT  şunu yaptı- şu ziyareti gerçekleştirdi-şu köyün sorunlarını dinledi  şu resmi makama  talimat verdi  vb.  haberleri  artık  AKKUŞLU  herkes  çok açık  görme  şansını elde etti. Bu  Türk iyemizin diğer yerlerine  gelen hizmetlerle mukayese edildiğinde, belki  devede kulak bile değil ama, en azından  artık ilçemizin  varlığı –sorunları –sıkıntıları  konuşulur oldu-tartışılır oldu. Bakınız  ilçemizden  kendileriyle gurur duyabileceğimiz  M.Vekilimiz çıktı. Prof  larımız-Kaymakamlarımız-hakimlerimiz-savcılarımız-Belediye Başkanlarımız, sayamıyacağımız kadar çok  bürokratlarımız, amirlerimiz, memurlarımız   var. Düşününüz bunların sadece  üçte biri  AKKUŞ İÇİN  proje üretip uygulama sahasına indirdiği zaman, AKKUŞU tanıyana aşk olsun. Birde düşününüz ki, yetiştirdiğimiz  memleket evlatlarının tamamı  8 AĞUSTOSTA  birer dosya ile ilçemize çıka gelmişler ve  AKKUŞ ve AKKUŞLU için  biz neler yapabiliriz  dosyalarını masaya  koymuşlar.  Yarabbim  bu ne  Devlet ,bu ne nimet. İşte bu  niyetteki   hemşerilerimin ben  ayaklarına turab  olurum.

 

        Sevgili  hemşehrilerim! Düşününüz 8 Ağustos 2008  AKKUŞ  tarihi günlerinden birini ve bir nevi kurtuluşunu- beklide bağımsızlığını-belkide  kendisine  sahip çıkacak   ev sahibi  enaz 50 tane  AKADEMİSYEN-İLİM ADAMI-İŞ ADAMI-BÜROKRAT-SİYASETÇİ- AMİR-MEMUR- İDARECİ – Dosyalarını  koltuklarına kıstırmışlar ve memleketlerinin  makus talihini  yenmek-memleketine olan samimiyet sınavına girmek-memleketinin  felahının artık geldiğini haykırmak  için  AKKUŞTA lar.YARAB  BU NE  DEVLET  ! işte   oh  be   deme zamanı    o zamandır.

 

         Sevgili  kardeşlerim! Yukarıda sıraladıklarım  bir hayal  değil,bir  mecburiyet-bir vefa-bir insanlık  görevi .Bunun ip uçlarını  artık hep beraber görmeye başladık. Türkiyemizin  idarecileri de görmeye başladılar.AKKUŞ  isminde bir yerlerin olduğu artık hissedilmeye başlandı.AKKUŞ   basit  lokma  olmadığı artık  ıspatlandı.Her kademeden  insanıyla,Türkiyemizin  ,Dünyamızın her yerine  her kademede serpilen serpiştirilen  AKKUŞLU  artık her yerde Devletimizin tüm kademelerinde mevcut ve bulundukları yerlerde rüştlerini ıspat etmişlerdir. Artık bu hakiklati herkes  görmeye başladı. Sadece   AKKUŞ ve AKKUŞ  ekseninde  kenetlenmek kaldı. 8 AĞUSTOS 2008  AKKUŞ  ve AKKUŞLU için  artık her şeyde ,her alanda   dönüm noktası  olacaktır. AKKUŞ lunun   oh be  dediği gün olacaktır .Kocaeli  Vali yardımcımız K.B.Ş.B. ULAŞIM D. BAŞK. Sayın  Selami AYDIN bey  kardeşime , Basşiskele Kaymakamlığına  atanması nedeniyle  tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.Herşey gönlünüzce olsun ,sağlıcakla kalın.

 

Yaşar EFİLOĞLU

 

Sitemiz: İSTANBUL-İZMİT İLLERİ AKKUŞLULAR KOORDİNASYON TEMSİLCİ

 

 İstanbul Sultanbeyli Belediyesi,  Veteriner İşleri Müdürü ve Teftiş Kurulu Başkanlığı Uzmanı

 

 

 

Related Articles

7 YORUMLAR

  1. ………………………………………………………….. SİTE YÖNETİMİ: Kamil KOÇ bey, İkili ilişkilerden doğan konuları buraya taşımayalım. Sitemiz sıkıntıda kalıyor. Lütfen hizmete dönük ve genel konularda görüşlerinizi yazınız.

  2. BİLGEHAN BEY YORUMUNUZA LAYIK OLMAK İÇİN VAR OLAN TÜM İMKANLARIMI SEFERBER EDECEĞİME SÖZ VERİYORUM.TEŞEKKÜR EDİYORUM.SİZLERİN DESTEĞİYLE BANA OLAN GÜVENİNİZLE ARTARAK DEVAM EDEN AZMİMLE DERNEĞİNİZİNDE HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERKEN, SİZLEREDE BAŞARILAR TEMENNİ EDERİM.HER KONUDA YANINIZDA OLDUĞUMU BİLMELİSİNİZ.BAŞARACAĞINIZDAN HİÇ ŞÜPHEM YOK.TÜM DERNEKÇİ ARKADAŞLARA EN DERİN SAYGI VE SELAMLARIMI İLETİRİM. ALLAH UTANDIRMASIN

  3. Ben öncelikle tüm Akkuşlulara sonsuz selamlarımı gönderiyorum.Bende orada doğup büyüyen ve şu anda oraların özlemini çeken biriyim.Gerçekten insan doğduğu,büyüdüğü yeri unutamıyor.Şu anda İstanbul\’da çalışmaktayım Yaşar Hocamı çok iyi tanırım.Çünkü bir zamanlar onun öğrencisiydim.Şu sitede görüyorum ki yaşar hocam kadar memleketine hizmet için aşikar kimse yok bu bizler içinde olmak kaydıyla.Öyle güzel,Öyle doğru Öyle candan şeyler yazmışki gerçekten insan gurur duyuyor.Ama bunu sadece bir kişiye bırakmamak lazım bunun üzerine gitmek lazım.Biz şu anda yeni bir dernek kurduk altyapısını daha yeni oluşturuyoruz.Amacımız birlik beraberliği sağlayıp köyümüze elimizden gelen en güzel hizmetleri ulaştırmaktır. bundan sonra inşallah sık karşılaşıcağız.Burada Yaşar hocamız gibilerine çok ihtiyacımız var.Hocamızında dediği gibi bizim ilçemiz köylerimiz herşeyi hak ediyor.Özellikle artık yollarımız yapılmalı.Ben Sayın Hocama Tekrar Sonsuz teşekkürlerimi sunar İş hayatında daha yüksek mevkilere gelmesini temenni eder çünkü ona yakışır ellerinden öperim.
    Herkese selamlar……

  4. İSİMLERİNİ AÇIKLAMADAN YORUM YAPAN VE SOY ADINI YAZMADIĞI İÇİN TANIYAMADIĞIM KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDERİM.EVET KENDİ KÖYLÜLERİMİZDE İŞİN CİDDİYETİNİ UMARIM GEÇ KALMADAN ANLARLAR VE NEREDEN ,KİMLERDEN NE BİÇİMDE İSTİFADE EDECEKLERİNİ PLANLARLAR. TEK HEDEFİMİZ, SİTE YÖNETİCİSİ ARKADAŞLARIMLA BİRLİKTE AKKUŞ VE AKKUŞLUYA HİZMEYTİR. SEVGİLİ KARDEŞLERİM İHSAN ÇAM VE İHSAN GÜNEŞ BEYLER ALİ GÖK KARDEŞİM YANİ TÜM AKKUŞLULARI AKKUŞ İÇİN SEFERBER ETMENİN YOLLARINI AÇMAYA ÇALIŞIYORUZ. GEÇMİŞTE BİRİLERİNİN YAPTIĞI GİBİ, NE SİYASİ,NE BÜROKRATİK, NE MADDİ NE ŞAHSİ HİÇ BİR HEDEFİMİZ YOKTUR, BUNU ARKADAŞLARIM ADINADA RAHATLIKLA SÖYLÜYORUM ,SADECE İLÇEMİZİN 34 KÖYÜ,64 MUHTARLIĞI, 5 BELDESİ,BİR İLÇESİ VE 50.000 CİVARI NUFUSUYLA HUZURLU YAŞAMALARININ ÖNÜNÜ AÇARAK DUALARINI ALARAK, DOĞUP BÜYÜDÜĞÜMÜZ VE HERŞEYLERİMİZİ BORÇLU OLDUĞUYMUZ ,ÇOK DEĞERLİ VARLIKLARIMIZIN HAYAT BULDUĞU BU TOPRAKLARA HOŞ BİR VEFA SEDASI BIRAKMAKTIR. BAŞKACADA AMACIMIZ YOKTUR. MEVLAM MUVAFFAK EDECEKTİR. İNANCIMIZ TAMDIR.SAYGILAR

  5. hocam öncelikle tebrikler yazınız çok hoş olmuş.ben akkuştan çıkmış gurbette akkuş hasretiyle yanan biriyim.sitenizi günlük takip ediyorum veakkuşla ilgili güzel şeyler duydukçada seviniyorum.emegi geçen herkese burdan saygılarımı sunuyorum.ama birde istekte bulunmak istiyorum inşallah akkuşumuz hak ettigi yola en kısa zamanda kavuşur.

  6. YASAR BEY SENI TEBRIK EDIYORUM YANLIZ KESKE KURTBOGAZ KOYLULERDE SIZLERI TANIMA DUYGUSUNA SAHIP OLSA TESEKKURLER

    Site Yönetimi : lütfen adınızı yazınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar