12 Nisan 2024 Cum

6,7 ve 8. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması Yapıldı.

6. Sınıflarda Fatih İlköğretim,  7. Sınıflarda Kızılelma İlköğretim, 8. Sınıflarda Salman İlköğretim Okulları Birincilikleri Aldılar.

İLKÖĞRETİM OKULLARI BİLGİ YARIŞMASI 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışmasının ikinci etabı (6., 7. ve 8. sınıflar arasında) 5 Nisan  Cumartesi günü Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Salonu’nda yapıldı.

Yarışmaya;

İMKB YİBO,

Akpınar YİBO,

Cumhuriyet Kız YİBO,

Fatih İÖO,

Salman Merkez İÖO,

Kızılelma İÖO,

Çayıralan Yazıkıyısı İÖO,

Seferli İÖO,

Damyeri İÖO

olmak üzere 9 okulumuz katıldı. Bu yarışmada öğrencilerimize Türkçeden 4, Matematikten 4, Sosyal Bilgilerden 4, Fen ve Teknolojiden 4, Genel Kültürden 4 olmak üzere toplam 20 soru soruldu. Her doğru cevaba 10 puan verildi.

Yarışma saat 09;30’da başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinden sonra,  İlçe Milli eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin KOCAKOÇ’un kısa konuşma yapması ile başladı. Konuşmasında: “Bu bilgi yarışmasında amaçlarının birinci kinci okulu belirlemek değil, öğrencilerimiz arasında birlikteliği sağlamak, köy ve beldelerden gelen öğrencilerimizi misafir etmek, onların birbirleriyle tanışmalarını sağlamak. Buraya katılma cesareti gösteren tüm öğrencilerimizin bu cesaretinden dolayı kutlar, tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.” Dedi.

Yarışmaya ilgi büyüktü.

Kaymakamımız Sayın Murat SARI,

İlçe Belediye Başkanımız Sayın Lütfi EFİL,

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin KOCAKOÇ,

İlçe Tarım Müdürü Azmi AŞÇI,

İl Genel Meclisi üyesi Mehmet DUMAN,

Çayıralan Belediye Başkanı Azmi KOCAGÖZ,

Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ,

AKSADER Başkanı Atilla GÜL,

Okul müdürleri,

Öğretmenlerimiz,

Öğrenciler

ve vatandaşlar izlediler.

Bilgi yarışması ilk önce dokuz İlköğretim okulumuzun katıldığı 6. sınıflar arasında yapıldı. 6. Sınıflar arasında sorulan toplam 20 sorunun 19’una doğru cevap veren ve 190 puan toplayan Fatih İlköğretim Okulu birinci oldu. İkinciliği 180 puanla İMKB YİBO elde etti. Üçüncülüğü ise 160’ar puan toplayan Akpınar YİBO ile Kızılelma İlköğretim Okullarına sorulan yedek sorular belirledi. Yedek sorulardan sonra Akpınar YİBO üçüncü, Kızılelma İlköğretim Okulu dördüncü oldu. Beşinciliği 150’şer puan toplayan Cumhuriyet kız YİBO ile Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim Okulu paylaştı. 140 puan toplayan Seferli İlköğretim Okulu altıncı, 120 puan toplayan Damyeri İlköğretim Okulu yedinci ve 110 puan toplayan Salman Merkez İÖO sekizinci oldu

6. SINIFLARDA

1.   Fatih İlköğretim Okulu

            2.   İMKB YİBO

            3.   Akpınar YİBO

Daha sonra ise yine 9 İlköğretim Okulu öğrencilerimizin katıldığı yedinci sınıflar arası bilgi yarışması yapıldı. Bu yarışma birinciliği 190 puan toplayan Kızılelma İlköğretim Okulu kazandı. İkincilik için 150 puan toplayan 4 okulumuz mücadele etti. (Cumhuriyet Kız YİBO, İMKB YİBO, Damyeri ve Akpınar YİBO) Yedek sorulardan sonra Cumhuriyet Kız YİBO ikinci, İMKB YİBO üçüncü oldular. Dördüncülüğü ise Akpınar YİBO ile Damyeri İlköğretim Okulu paylaştılar. 130 puanla Fatih İlköğretim Okulu beşinci, 120 puan toplayan Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim Okulu ile Seferli İlköğretim Okulu altıncı ve 110 puan toplayan Salman Merkez İlköğretim Okulu yedinci oldu

7. SINIFLARDA

1.   Kızılelma İlköğretim Okulu

2.   Cumhuriyet Kız YİBO

3.   İMKB YİBO

Son olarak yine 9 İlköğretim Okulumuz öğrencilerinin katıldığı sekizinci sınıflar arası bilgi yarışması yapıldı. Bu yarışma oldukça çekişmeli geçti. 170’er puan toplayan Salman Merkez İlköğretim Okulu ile Cumhuriyet Kız YİBO’nun birincilik mücadelesini yedek sorular belirledi. Yedek sorular sonunda Salman Merkez İÖO birinci, Cumhuriyet Kız YİBO ikinciliği elde etti. 160’ar puan toplayan üç okulumuz yedek soruların sorulması neticesinde de berabarliği bozamadılar. Fatih İlköğretim Okulu, İMKB YİBO ve Akpınar YİBO üçüncülüğü paylaştılar. 150 puan toplayan Kızılelma İÖO dördüncü, 130 puan toplayan Seferli İÖO beşinci, 110 puan toplayan Damyeri altıncı ve 100 puan toplayan Çayıralan Yazıkıyısı İÖO yedinci oldular.

8. SINIFLARDA

1. Salman Merkez İÖO

2. Cumhuriyet Kız YİBO

3. Fatih İlköğretim Okulu, İMKB YİBO ve Akpınar YİBO üçüncülüğü paylaştılar

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, Kaymakamlığımızca birer hediye ve Belediye Başkanımız Sayın Lütfi EFİL tarafından da Atatürk’ün “NUTUK” isimli eseri verildi.

Yarışmaya köy ve beldelerden katılan tüm öğrencilerimize Cumhuriyet Kız YİBO ve Akkuş Lisesi Müdürlüğü tarafından öğle yemeği ikram edildi.

Yarışmalara katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlarız.

Related Articles

6 YORUMLAR

 1. akkuş ilçe genelinde 9 okul ki bu okulların sizler hariç hepsi bu işi yıllardır yapmaktalar. Kızılelma i.ö.o ise henüz duvarındaki harçlar bile kurumamışken bu işte bende varım dercesine aldığı başarılarla beldenizin bir ferdi olarak onur ve gurur duydum. Emeği geçen idareci, öğretmen tebrik ediyor;minik kardeşlerimin gözlerinden öpüyorum. TEBRİKLER.

 2. İlçemizde iki hafta süren bilgi yarışması sonuçlandı.Dereceye giren okullar belli oldu.
  Bir öğretmen olarak bu yarışmada altını çizmek istediğim noktalar var.Öncelikle meslek hayatımdaki ilk yarışma ve zaferdi bu , İkinci nokta ise yarışmaya katılan öğrenciler Özellikle köy ve belde okullarından gelen öğrenciler.Onların gözlerindeki heycan,kalabalığın verdiği utangaçlık,başarmanın verdiği o büyük sevinç,kaybetmenin üzüntüsü.Bizim için sıradan görünen bu bilgi yarışması o öğrencilerin hayatında yaşadıkları en önemli olaylardan biriydi.Çoğu ilk defa o gün , tanımadığı kalabalığın karşısına çıkmıştı.Gözlerinden okunuyordu bu.O kadar heyecanlıydı ki çocuklar; bazıları soruların dağıtıldığını,sürenin başladığını bile fark edemiyordu.En güzeli de kendisine güvenen insanlara biz kazandık diyen gözler,her doğru cevaptan sonra kendine güveni artan o tertemiz çocuklar.Kızılelma İlköğretim Okulu öğrencileri bunlardandı.Konu öğrencileri olunca hiçbir öğretmen tarafsız olamıyor.Öğrencisinin başarısı göğsünü kabartıyor.Benim ve mesai arkadaşlarımın göğsünü kabartan bütün yavrularımıza teşekkür ediyorum.İnanmak başarmanın yarısıdır,öğrencilerimiz başarıya inandı.Umarım bu başarı hayatlarının her aşamasında devam eder.

  Abdullah BÜTE
  KIZILELMA İ.Ö.O

 3. Başarılarımızın gerçek mimarları, vefakar ve cefakar Değerli Meslektaşlarım,
  İlçemizde gerçekleştirilen ilköğretim Okulları arası “ Bilgi Kültür Yarışması” münasebetiyle sizlerle duygularımı paylaşmak istiyorum.

  Başarılarımızın gerçek mimarları, vefakar ve cefakar Değerli Meslektaşlarım,
  Sizler olmasanız eğitim öğretim kervanı yürümez biliyorum. Siz değerli meslektaşlarımın omuzlarındaki yükün ağırlığını da biliyorum. Öğrencilerinizi nasıl görmek istiyorsanız öyle yetiştiriniz. Onlar bu ülkenin gelecekleridir. Neyi almak istiyorsanız onu öğrencilerinize vermelisiniz. Sevmek isteyen sevgiyi vermeyi öğrenmeli, takdir edilmek isteyen önce başkasını takdir etmeli. Öğrencilerin öğüt ve müdahaleye değil,iyi örneklere ihtiyacı olduğunu unutmayınız. Eğer çocuklarımıza ve onların çocuklarına mutlu bir dünyanın bırakılmasını istiyorsak yeniliklere ve gelişmelere açık olmak zorundasınız.

  Dünya üzerinde en zor zanat insan yetiştirme zanatıdır. Siz velilerimizin çocuklarınızı hangi şartlarda nasıl yetiştirdiğinizi biliyorum. Çünkü bizlerde öğrenci velileriyiz. Çocuklarınızın iyi bir meslek sahibi olması ve iyi bir terbiye alması en doğal hakkınızdır. Bu işin ilk basmağı ülkemizde İlköğretimlerde başlamaktadır. Okullar çocukların eğitimlerinin tamamlanmasında ve yetişmelerinde hiç de küçümsenmeyecek kadar önemli bir yer tutmaktadır.

  Son yıllarda dünyada hızlı bir bilgi değişimi yaşanmaktadır. İki bin yıllık bilgiler 2 saniyede değişmektedir. Bilgi çağında yaşadığımızı unutmayınız. Öyleyse bu çağın gereklerine öncelikle biz ilköğretimler olarak uymak zorundayız. İnsanlık sürekli yeniliklere doğru ilerlerken bizlerin yerinde sayması izahı mümkün olmayan bir mazerettir.
  Bu vesile ile bu güzel organizasyonu gerçekleştiren ve emeği geçen en alt kademeden en üst kademeye kadar idareci, öğretmen ve katılımcı öğrencilerimizi en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Maddi ve manevi her türlü destek veren kurum ve kuruluşları da kutluyorum. İlçemiz adına son yıllarda gurur duyulacak başarılı çalışmalar olarak tarihe bir sayfa olarak geçtiklerini düşünüyorum.
  Saygı ve sevgilerimle
  Mehmet Ali KURU
  Eğitimci – Yazar
  Çorum

 4. Akkuş ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün İlköğretim Okulları arası düzenlemiş olduğu bilgi yarışmasında,İlköğretim 8.Sınıflar birinciliğini elde eden SALMAN MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU öğrencilerini,Okul müdürümüz Aşkın BOZ ve bu başarıda emeği olan öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

 5. İlçe millieğitim müdürlügünün düzenlemiş oldugu ilk ögretim okullar arası bilgi yarışmasında.4,5 ve 7’ci sınıflarda birinci olarak.Okullar arası birinciligide alan Kızılelma ilkögretim okulu ÖĞRENCİLERİNİ,DEGERLİ ÖĞRETMENLERİNİ ve sayın Okul müdürü Mustafa TETİK Hocayı cani gönülden kutlar başarılarının devamını dilerim.AKP KIZILELMA BELDE BAŞKANI.

 6. iLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU OKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMALARINDA KIZILELMA İLKÖĞRETİM OKULUNUN 3. YILINDA GÖSTERMİŞ OLDUĞU BU BAŞARIDAN DOLAYI İDARECİLERİ, ÖĞRETMENLERİ VE ÖĞRENCİLERİ KUTLARIM. 3 BİRİİNCİLİK VE 2 DÖRDÜNCÜLÜK 3 YILDA GÜZEL BİR BAŞARI OLSA GEREK. KIZILELMALI BİRİSİ OLARAK EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar