7 Haziran 2023 Çar

5.Akkuşlular Platformuna Katılanlardan, Derneklere ve Akkuşlular Gecesine Tam Destek

Sitemizin başlattığı ve yıllardır sürdürülen Akkuşlular Platformu toplantısından bu defa tarihi bir karar çıktı.

 

 5.Akkuşlular Platformuna Katılanlardan

Ankara’daki Akkuş Derneklerine

ve Düzenlenecek

Akkuşlular Gecesine Tam Destek

Akkuş İlçesinin ilk internet sitesi ve Ankara’da başlatılan Akkuşlular Platformunun düzenlenmesi mimarlarından olup, Akkuş ilçesi dışından bir oluşumun ilk defa Akkuş’ta Kurultay düzenlemesi geleneğini başlatan sizin siteniz Akkuş İnternet Sitesi, yıllardır sürdürdüğü Ankara’daki Akkuşluları bir araya getirme düşüncesinden hareketle devam ettiği çalışmalar nihayet en üst düzeyde meyvelerini vermeye başladı.

Aslında yapılan çalışmalar zincirin halkası gibi devam etmesi düşünülerek ilerliyordu. Site yönetimi ve toplantıları düzenlemede bizlere yardımcı olan arkadaşlar olarak, Ankara’daki Akkuş derneklerininin başkanlarını bir araya getirme düşüncesinden hareketle daha önceki plartform toplantılarında 3 dernek başkanını hem bir araya getirmiş, hemde Yöre Milletvekilimiz Mustafa HAMARAT ile tanışıp görüşmelerine vesile olmuştuk. Dernek başkanlarımız da bizlerin yaptığı bu atılımı devam ettirme düşüncesine girince, yeniden sitemiz vesilesi ile de dernek başkanları bir araya geldiler. Ama bu seferki bir araya gelme konusu, Ankara’da Akkuşlular gecesi düzenleme işinin organize edilmesi işi ile ilgili idi. Başkanlar gece yapmayı düşünüyorlardı ama desteğe ihtiyaçları vard. Yardıma ihtiyaçları vardı. Ankara’da kurulu bulunan iki internet sitesi de bu organizenin içinde olsun dediler. Site olarak zaten içinde idik tamam dedik. Yeşilakkuş Sitesi de dahil olsun dediler. Onlarda neden olmasın dediler. Birde Akkuşlular Platformuna katılan arkadaşlarımızın görüşünü alalım dediler. Hemen dernekler ve sitemizin de öncülüğüne 5. Akkuşlular Platformunu düzenledik. Saygıdeğer Akkuşlular işlerini ve programlarını erteleyerek hemen toplantımıza iştirak ettiler. Mazeretleri nedeni ile katılamayanlar ise, özürlerini belirterek alınan kararlara uyacaklarını gerek telefon konuşması gerek ise email ile dile getirdiler.

Yapılan 5. Akkuşlular Platformu toplantısına katılan kişilerin ve derneklerin isimleri aşağıdaki listede belirtilmiş olup, her katılımcıdan tek tek Akkuşlular gecesinin düzenlenmesi ve destek verip verilmeyeceği konusu soruldu.

Konuşmacıların genel olarak dile getirdiği konuları

"Ankara’da yapılacak olan Akkuşlular gecesi mutlaka yapılmalı bu tarihi fırsat kaçırılmamalı, gece en güzel ve en iyi şekilde olmalı, Akkuş adına kurulan tüm dernekler davet edilmeli, Akkuş ilçesinden her kurum idarecisi, her belediye başkanı, il genel meclis üyeleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, esnaflar ve Akkuş merkez ile köylerinden esnafı, memuru, çiftçisi, köylüsü herkesin geceye katılımı sağlanmalı, Akkuş dışındaki tüm Akkuşlular geceye davet edilmeli, Kaymakamımız, Valimiz ve Ordulu Bakanlarımız ile Milletvekillerimizin tamamı geceye davet edilmeli, Davetiye basılarak katılımın sağlanmasına olanak verilmeli, bu konuda, bu gece burada bulunan bizlerde elimizden geldiği kadar sizlere ve düzenlenecek geceye destek vermeyi kabul ediyoruz." şeklinde konuşmaları ile derneklere gereken desteği tam olarak vermişlerdir. Her biri davetiyeleri çevresine dağıtmayı kabul etmişlerdir.

Sonuç olarak Akkuşlular Platformuna katılanlar tarihi bir karar alarak, Akkuş ilçesi tarihinde ilk defa bu kadar geniş katılımlı bir gecenin Ankara’da düzenlenmesine vesile olacaklardır. Tüm katılımcıları bu özgüven ve dernekler ile bizlere verdikleri destekten dolayı kutluyoruz.

5. Akkuşluar Platformu Toplantısını duyarak İstanbul’dan gelip aramızda buluan İstanbul Ceyhanlı Köyü Yardımlaşma Dernek Başkanı Selahettin BOLATLI, yaptığı açıklamada, "Ankara’da bu şekilde organize edilen toplantılarınız gerçekten çok başarılı geçiyor. Sizleri tebrik ediyorum. Kardeşim Cafer Bolatlı vesilesi ile duyduğum toplantıya katılmak için İstanbul’dan kalkıp geldim. Sizlerle tanıştım. Hepinizin yüreğinin Akkuş için çarptığını görmek beni fazlası ile sevindirdi. Ankara’daki 3 derneğimizin ve iki internet sitesinin destekleri ile düzenlenecek Akkuşlular gecesine katılacağım. Derneklerimize gereken destek verilecektir. Bizlerin yapacakları bir konu olursa sizlerle beraberim. Ankara dışındaki dernekleri de davet ederseniz iyi olur düşüncesindeyim. Böyle bir topluluk içinde bulumaktan dolayı çok kıvançlıyım" dedi.

 

 5. AKKUŞLULAR PLATFORMUNA KATILANLARIN LİSTESİ

Necati TÜREDİ Müstaşarlık Müşaviri Gümrük Müsteşarlığı
Halis TÜRKOĞLU Şube Müdürü Tarım Bakanlığı Atatürk Orman Çift. Ziraat.Mühendisi
Şefik CÜREBAL Başmühendis TRT Genel Müdürlüğü
İhsan ÇAM Bilgisayar Programcısı Gümrük Müsteşarlığı-Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından
İbrahim CÜREBAL Özelleştirme Uzmanı  Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Bşk.
Durmuş EREN Turyap Emlak Temsilcisi İncekTuryap Emlak Temsilcisi
Yusuf UZUN Bilgisayar İşletmeni ODTU End. Müh.Bölümü
İhsan GÜNEŞ Bilgisayar Teknisyeni TBMM Bilgi İşlem Merkezi– Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından
Harun EFİL Memur Ankara Hastanesi Beyin Cerahi
Necdet DEMİR  Dernek Başkanı Damyeri-Tuzak ve Yeşilgüneycik Köyleri Dernek Başkanı
Murat TÜRK Memur Ankara İl Sağlık Müd. İdr. Ve Kalite Kont
Mehmet KÖSE Esnaf Damyeri Köyü
Asım ALTUN Ekmek Fabrikası Ankara
İrfan ACAR İşletmeci Eğlence Merkezi
Seytettin KÜÇÜK Emekli Emekli Emniyet Mensubu
Azmi DURAN Çayıralan Dernek Başkanı – Keçiören Vergi Dairesi Memuru Çayıralan Yardımlaşma Derneği Başkanı
Cafer BOLATLI Memur ( Yönetim Amiri) Kara Yolları Genel Müdürlüğü
Muzaffer ÇELEBİ Emekli Öğretmen -Dernek Başkanı Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Aslan BIYIK Yenimahalle Vergi Dairesi Müdürü Yenimahalle Gelir İdaresi Başkanlığı
Şükrü BOLAT Emekli Polis Emniyet Genel Müdürlüğü
Ömer DEMİRCİ İşletmeci Kızılelma Yardımlaşma Derneği Adına Katıldı
Cemal ALTUN İşletmeci Gazino
Mustafa KARTLI İşçi Gazino
Tahsin AKKAYA İşçi Yeşilakkuş sitesi yapımcılarından
Barış EFİL Endüstri Mühendisi Özel Sektör
Cengiz ÇAM Sosyal Tesis Sorumlusu PTT Genel Müdürlüğü 
Arslan EFİL Memur Ankara Büyük Şehir Belediyesi
Selahettin BOLATLI Muhasebeci – Dernek Başkanı İstanbul Ceyhanlı Köyü Dernek Başkanı
Alper Yavuz DOĞAN  Avukat Yavuz bey Çankırılıdır, İhsan ÇAM’ın arkadaşı olup, misafir olarak toplantıya katılmıştır.

 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar