20 Mayıs 2024 Pts

5 Köyün Akkuş Belediyesi Sınırları Dahil Edilmesini İstermisiniz

Karaçal, Düğencili, Koçcuvaz, Gökçebayır ve Kurtboğaz Köylerinin Akkuş belediyesi Sınırları içine alınmasını istermsiniz?

Akkuş Belediyesi Sınırları İçine 5 köyü alsın mı?

Akkuşun merkez nüfusunun diğer ilçelere göre az olmasının nedeni ise çok açık, Diğer ilçelerin belediye sınırları çok geniş;

Akkuşun taşlıdere ile kereste fabrikası arasındaki merkez nüfusu baz alınırken kumru, korgan, çaybaşı,ikizce,aybastı,gölköy,çamaş ve çatalpınar gibi ilçelerin sınırları onlarca köyü kapsamaktadır. Buna rağmen bu ilçelerin nüfusu 3 000 ile 10 000 arasında değişmektedir.

Özellikle son 3 yılda akkuş merkez ve köylerinde ciddi bir göç yaşanmamakta, aksine dönüşler başlamıştır.


Karaçal

Düğencili

Koçcuvaz

Gökçebayır

Kurtboğaz

gibi ilçeye komşu büyük köylerin mutlaka belediye sınırlarına katılması gerekmektedir.

Sonuç olarak; 2007 yılı milat kabül edilmeli ve 33 000 nüfusun üzerine her gün enaz 1 nüfus eklenmeli,asla 33 000 altına düşülmemelidir.

Sitemiz Ziyaretçi Defterine Yazılan Bu görüşü Hakkındaki Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Siz bu görüşe katılıyormusunuz yada katılmıyormusunuz neden?

Related Articles

12 YORUMLAR

 1. BİR DEFA ADI GEÇEN İLÇERİMİZDE FINDIK NEDENİYLE NÜFUS YOĞUNLUĞU VARKEN,BİZİM FINDIK YAPAN KÖYLERİMİZ AZ OLUP MERKEZE UAKTIR.VE ADI GEÇEN 5 KÖYÜMÜZÜN NÜFUSU AZDIR,TOPLASAN 2000 CİVARI EDER.
  HEM BURALARA BELEDİYE HİZMETİ GÖTÜRMESİ ZORDUR,HELE KIŞIN ÇOK ZORDUR.ARTI YARIN BİR BAŞKAN ÇIKAR,EV YAPIMINDA,İMARDA SIKINTI ÇIKARIRSA HEP PROBLEM OLUR.BENCE EN İYİSİ HİÇ DOKUNMAMAK.ZATEN BU URUMDA VATANDAŞIN HALKOYLAMASIYLA KABULÜ GEREKİYOR.
  AKKUŞUMUZ KÜÇÜK BİR İLÇEDİR,BU DÖNEMDE SIKINTILARININ ÇOĞU AŞILMIŞTIR.İLERİDE MESELA KANALİZASYONUN TOPTAN DEĞİŞİMİ GİBİ BİR YATIRIM YAPMAK İSTERSENİZ,PROJE HAZIRLAYIP,AB FONUNDAN HİBE ALABİLİYORSUNUZ.YANİ AKKUŞ KENDİ YAĞIYLA İDARE EDEBİLİR,YAHUT ŞU AN BAŞKANIN YAPTIĞI GİBİ İŞ ÜRETİP,SATARAK İŞLERİNİ YİNE HALLEDEBİLİR.BEN 2000 NÜFUSUN ÇOK KATKI YAPACAĞINI ZANNETMİYORUM.YANILIYORSAK,BİLGİLENDİRİLELİM.

 2. Bu beş köyün ilçemize katılması uygun değildir.Zaten bu köylerin insanları AKKUŞ’un doğal nüfusundadır.Köylerin nüfusu azdır.Hizmet götürmede büyük sorunlar olacaktır.Verim alınacağı kesin deiğildir.Doğa şartları uygunsuzdur.AKKUŞ kaza olmaktan çıkar.Bunun yanında Argan,Yalın ve Taz veya Oyladın gibi yaylalara destek yapılarak turizme kazandırılırsa Çaldere köyü ve mahelleleri ile ilçemiz yeterli kılınması gerekir.Daha fazlası şehircilik olur mu bilemem… Kamuoyu karar versin…Akkuş ta yeterli alan mevcuttur. 4 yıllık fakülte ve bir kaç bölümlük yüksek okul açılırsa zaten nüfus kendiliğinden oluşur.Fabrika lojmanlar iyi kullanılırsa peşkeşiz şekilde imara verillirse ve buralara üniversitenin bölümü açılırsa AKKUŞ için gelecek vaat eder! Yine ilersi için daha sonra sanayi dükkanlarının şehir dışına çıkması gerekir.İsmi geçen köyler güzel köyler olmakla beraber ve burada çok faziletli insanların varolmasıda Akkuş’a bağlanmasını gerektirmez.Aksi takdirde bu insanlara kötülük yaılmış olur.

 3. peki bunu istiyorsunuz ama yararı ve zararını düşünerk mi diyorsunuz ya belediyeye baglansa bile hizmette gerekir baglayıpta bos bırakılmamalı.zararı ve yararı acıklanmasını istioyorum

 4. BU KÖYLERİN AÇILACAK YOLU OLACAK, İÇİLECEK SUYU OLACAK HER TARLANIN BAŞINDA BİR EV KAPI KAPI YOLMU YAPILACAK,ÇEŞMEMİ YAPILACAK SORAYIM SİZLERE….
  BU BİRBİRİNE YAKIN OLAN KÖYLER BİRLEŞTİRİLEREK KÖY KETN PROJESİ UYGULANSA VE ONDAN SONRA BELEDİYE SINIRLARI İÇİNE ALINSA OLMAZMI ?
  CEVAP :…..

 5. akkuş bugune kadar hep diğer ilçelerden geri kaldı artık bu düşünceyi her yonden cürütmek lazım.ozelikle kertil,tifi ve aşağı düğencili köyü kesinlikle dahil edilmelidir…ayrıca sırf nufus la kalınmalı belli bölgelerdeki köylere de tarımda destek verilmeli örneğin fındık bir cok koyde ileri derecede iyi yetişebilir.ne kadar bizim kafamızda burda fındık tutmaz desekte olur. neden biz baska ilçelere fındık toplamak yerine baska ilçelerden kendi fındık bahçelerimize işçi almıyalım… bunlar önemli destek beklioruzz tüm hemserilerimizden… saygılarr

 6. 5 KÖYÜ İLÇEYE BAĞLAMAK NE GÜZEL BİR DÜŞÜNCE BU SEVİNDİM SEVİNMESİNE DE ;
  NASIL OLACAK BU?
  HER TARLANIN BAŞINDA BİR EV
  HER EVİN ÖNÜNE YOLMU AÇILACAK
  EVET YOL AÇILACAK DİYELİM YOL NERDEN AÇILACAK TARLALARDAN GEÇECEK DİYELİM KARAÇAL PATETİS EKİYOR TARLALARDAN YOL GEÇTİĞİNDE KÖYLÜ PATETİSİ NEREYE EKECEK YOLAMI.O ZMAN YOLUN SAHİBİ ÇOK OLMAZMI.YOLUN SAHİPLENENLER EKTİRMEZLERKİ.İÇME SUYU DA YOL HİKAYESİ GİBİ ANLATMAYA GEREK YOK.
  BEN SİZE BİR YOL GÖSTEREYİMMİ.BU BİR ÇAĞRIŞIM DEĞİL GERÇEK BU OLMALI.MEKANI CENNET OLSUN RAHMETLİ ECEVİTİN.KARAÇAL,DÜĞENCİLİ VE GÖKÇEBAYIR’I BİR YERE,KOÇCUVAZ VE KUTTBOĞAZ’ı BİR YERE…KÖY-KENT.KÖY-KENT KURALIM ONDAN SONRA İLÇEYE BAĞLIYALIM ARKADAŞLAR..

 7. neden olmasın sayın başkan bu konuda son derce haklı olması gereken birşey bu heryerde bu şekilde
  belediyeye bağlandığında her şey daha güzel olacak ayrıca akuşa bağlandığında belediye de kazanacak milletimizin efendisi köylüde kazanacak
  belediye:iller bankasından daha fazla destek alacak
  köylü:işçede insanlar nasıl yaşıyorlarsa onlarda öyle yaşayacak yol olsun alt yapı olsun herşey daha güzlel olacak
  bu konuda sayın lütfi efili tebrik ediyor çalılmalarında başarılar diliyorum

 8. Her şey öyle göründüğü kadar kolay değil. Nüfusu artırmak adına değil beş köy, on köyü de Akkuş’a bağlasanız, gönlüm sizden yanadır. Ancak Akkuş belediyesi buralara hizmet götürebilecek mi? Bir avuç Akkuş’un içi kaç gündür temizlenemezken, bağlamak istediğiniz köy yollarını nası açacaksınız. Su problemini nasıl çözeceksiniz.Hayal kurmaktan vaz geçerek biraz da gerçekçi düşünmeyi deneyin. Bu köyler belediye sınırlarına dahil edildikten sonra, Köy-Des’ten de yararlanamayacak. Eksileri artılarından fazla olacak. Hiç kimse, komşunun bağını mamur etmek için, kendi bağını viran etmez. her iki bağ da mamur olacaksa amenna…
  gerçekçi olmak gerek… Anlaşılan buraya da birkaç tane doğrucu gerek…

  Site Yönetimi: Bu sitede her hangi bir arayış içinde değildir. Aksi tespit edilene kadar herkes doğrucudur. Doğrudur, İsimsiz kişiler, hayali kişiler sitemizde görev alamazlar.

 9. BEN YUKARI DÜĞENCİLİ KÖYÜ DERNEK BAŞKANI OLARAK ŞAHSIM ADINA KÖYÜMÜZÜN BELEDİYE MÜCAVİR ALANINA ALINMASINI DESTEKLİYORUM .TALEP GELİRSE BU KONUDA KÖY HALKIYLA BU KONULAR HAKKINDA TOPLANTI YAPILIR VE NİHAYİ SONUCA VARILIR..YUKARI DÜĞENCİLİ KÖYÜ YAR.DAY.VE KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI MUHARREM ÇAM

 10. belediye başkanı sayın efil in de bu yönde bir çabası var,bence çok iyi olur.burnumuzun dibindeki kertil,ırmağı ile meşhur tifi ve nüfus potansiyeli olan kotcuvaz-kertboğaz ve akkuşun hemen dibindeki aşağı düvencili köylerinin köy ihtiyar heyetlerinin talepleriyle derhal belediye sınırlarına girmesi gerekir.aynen katılıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar