10 Aralık 2023 Paz

40 Öğrenci Akkuş MYO’nu Tercih Yapmaz ise; Sorumlular: Akkuş MYO İdaresi, Ordu Üniversitesi, Akkuş Kaymakamlığı, Belediye ve İlçedeki Sivil Toplum Kuruluşlarıdır. Neden mi? İşte Cevabı

Tercihiniz Akkuş Meslek Yüksekokulu Olsun

40 Öğrenci Akkuş MYO'nu Tercih Yapmaz ise;

Sorumlular:

Akkuş MYO İdaresi,

Ordu Üniversitesi,

Akkuş Kaymakamlığı,

Belediye ve İlçedeki Sivil Toplum Kuruluşlarıdır.

Neden mi? İşte Cevabı

Sitemizi takip edenler yakınen bilirler. Okul ile ilgili sıkıntılar defalarca haber yaparak dikkat çektik. Baktık gelişme yok, Akkuş Kaymakamlığının facebook sayfasına yazdık. Ne cevap verildi. Nede bir gelişme oldu. Daha sonra Akkuş Belediye Encümen üyesine yine facebook'tan ulaştık. Aynı sıkıntılı durumları anlattık. Yine ne cevap var. Neden bir gelişme var.

Peki haber yaparak, kişilere ve kurumlara ulaşarak neyin dikkatini çektik. Aşağıdaki 2 haberi okuyunca konu anlaşılacaktır. Ama önce bir özet yapalım.

ÖSYS Okul tercihleri başladı ve 17 Temmuz günü yani 3 gün sonra sona erecek. Bizde Akkuş MYO'lunu tercih yapacak öğrencilerin okul ve ilçemiz hakkında zamanında ve doğru bilgilere ulaşmasının önemine dikkat çektik.

Ancak yapılan incelemde; Akkuş Meslek Yüksekokulunun internet sitesine ne okula ait bir fotoğraf nede ilçeye tanıtıcı bir fotoğraf ve güncel bilgileri  göremedik. Akkuş ilçesindeki yüksekokulu tercih yapacak öğrenci okulun fotoğrafını görmek istemez mi? ilçe hakkında bilgi almak istemez mi? okula bir telefon edip, aklına gelen yada merak ettikleri soruları sormak istemezler mi? ama bu düşüncede olan öğrencilerin bunları yapma şansı yok. Çünkü okulun internet sitesindeki iletişim sayfasında; okula ait telefon numaraları ve Fax numaraları ne yazık ki yok. Ya hakikaten okula ait sabit telefon yok. Yoksa; PTT okula telefon bağlamadı mı? yada telefon varda okul idaresi telefonu ve numarasını gizli tutmayı mı tercih ediyor. Anlamış değiliz.

Okul idaresi ve Ordu Üniversitesi neden böyle yapar anlamış değiliz. Dedik ki; okul idaresi ve üniversite farklı tutum ve davranışta olabilir. Ama Akkuş ilçesindeki Kaymakamlık yani ilçe mülki amiri buna seyirci kalmaz dedik. Durumu anlattık ama değişen bir şey yok. Belediye duyarsız kalmaz dedik. Ama değişen bir şey yok. İlçedeki diğer kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları duyarsız kalmaz dedik. Değişen bir şey yok. Ya Allah için, Akkuş için ve Akkuşlular için vede Yüksekokul için kimse bir şey yapmıyor. Yada Okul ve Üniversite kimseyi takmıyor. Sizce hangisi? Bu arada adı geçen kurumlar konu hakkında bir girişimde bulunmuşlarsa lütfen haberin altına yaptıkları girişimleri yazsınlar bizlerde bilelim. Aksi durumda kimse bu durumu dikkate almadı olarak zihinlerde hep kalacaktır.

3 gün içinde yinede bir şeyler yapılabilir. Allah aşkına Akkuş'un hiç mi sahibi yok. Akkuş'a hizmet için maaş alanlar aldıkları bu maaşların karşılığında ilçe için bir şeyler yapmaları gerekmez mi? Akkuşlu esnaflar; sizler bu konuya duyarsız kalıpta, ondan sonra Akkuş'ta esnaflık bitti demeyin. Önce çaba gösterin sonra para kazanmayı düşünün. Çaba olmadan armut piş ağzıma düş konusunu herhalde daha çok beklersiniz. Kaç esnaf bizim dile getirdiğimiz konuya dikkat çekmek için çaba gösterdi? Okulu 40 öğrenci tercih yaparsa kayıt için yakınları ile ilçeye gelecek olan onlarca kişi ilçede para harcayacak. Esnafın yüzü gülecek. Daha sonra eğitim başlayında topmada 80 öğrenci ilçede alışveriş yapacak. Ben değil Akkuş esnafı maddi olarak kalkınacak. Sanırım konuyu anlatabildik.

Akkuş Meslek Yüksekokulu'na

Türk Telekom Telefon Bağlamadı mı?

Yoksa Okul İdaresi Telefonları Açıklamak İstemiyor mu?

Geçen Sene Yapılan Haksızlık

Bu Senede Yapılacak mı?

Kayıtlar Yine Ünye'de Mi Olacak?

Akkuş Meslek Yüksekokulu'na Türk Telekom Telefon Bağlamadı mı? Yoksa Okul İdaresi Telefonları Açıklamak İstemiyor mu? Geçen Sene Yapılan Haksızlık Bu Senede Yapılacak mı? Kayıtlar Yine Ünye'de Mi Olacak? 29.06.2014 tarihi saat 11.26 itibariyle hem Akkuş Meslek Yüksekokulu İnternet Sitesini İnceledim. Hemde Ordu Üniversitesi İnternet Sitesini İnceledim. Ama gördüğüm manzara aynı, her iki internet sitesinde de Akkuş Meslek Yüksekokulunun iletişim adresi olarak telefonlar ve email adresi yer alıyor. Allah aşkına Akkuş Meslek Yüksekokulu sanal mı? havada mı duyuyor da bir türlü okulun ikamet adresi yazılmıyor? Açık adresi yazılmıyor? Zaten yazan telefonlarda Akkuş Meslek Yüksekokuluna ait telefonlar ve fax değildir. Ünye Meslek Yüksekokuluna ait telefon ve fax numaralarıdır.

www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ve İhsan ÇAM olarak soruyoruz: Sayın Ordu Üniversitesi ve Akkuş Meslek Yüksekokulu İdaresi ve site ile ilgili görevliler; güncel bilgileri düzenlemek o kadar zormu? kaç dakikanızı alır. Bir senedir zaman bulunup düzenleme şansınız olmadı mı? Çok yoğunsanız sitelerin şifresini verin bize biz anında hemen güncel bilgileri yazarız.

Diğer taraftan Hem Ordu Üniversitesine hemde Akkuş Meslek Yüksekokulu İdarecilerine bir sitemimizde neden Akkuş MYO'na ait bir adet fotoğrafı yayınlamıyorsunuz. Ordu Üniversitesi neden fotoğraf yayınlamıyor anlamış değiliz de; Ama Akkuş MYO idaresinin Allah aşkına okul ve öğrenciler ile ilgili bir tane fotoğrafı yayınlamamasına anlam veremiyoruz. Defalarca yazdık. Fotoğraf yoksa size onlarca fotoğraf gönderelim dedik. Bir senedir bir tane fotoğraf yayınlanmaz mı? yoksa yasak mı var. Fotoğraf yayınlanmayacak diye. Yasak olduğunu düşünmüyorum. Çünkü diğer Meslek Yüksekokullarının fotoğrafları sitelerinde yayınlanmaktadır.

Demek ki; şunu mu aylayacağız. Akkuş MYO'da hiç mi etkinlik olmadı? Hiç mi öğrencilerin çalışmaları olmadı. Hiç mi Akkuş MYO'nun ilçemiz insanları ile paylaşacağı bir çalışması olmadı? Hiç mi okulun tanıtıma ihtiyacı olmadı da bir adet dahi fotoğrafı yayınlama gereği duymadı. İnanın hayretler içindeyim. Vede neden böyle yapıldığını halen daha anlamış değilim. Anlayanlar varsa lütfen yazsınlar. Bizde bilelim.

Diğer taraftan bazıları yine aynı yöntemi uygulayacak ise vede aklıma gelen şeyi yine yapacak iseler, kusura bakmayın işte o iş bu sene olmaz. Olmaz kardeşim. İnanın olmaz. Peki ne olmaz. Geçen sene olduğu gibi bu senede Akkuş MYO'nun öğrenci kayıtları yani ilk müracaatları yine Ünye Meslek Yüksekokulunda yapılacak ise bu düşünce içinde olanlar varsa inanın o iş olmaz. Boşuna aklınızdan geçirmeyin. Bu davranışa 26.600 nüfuslu Akkuş yürür yetmedi gurbettekiler yürür oda yetmedi. Argan yürür, Argan Akkuş'a hakim olan dağın, yaylanın adıdır. Argan Akkuş'u 24 saat gözler, Akkuş'a haksızlık yapanları not alır. Yeri ve sırası geldiği zaman harekete geçer. Argan yürürse kimse tutamaz. Çünkü Argan haksızlığa asla razı olmaz. Bizden hatırlatması.

Lütfen ama lütfen Akkuş Meslek Yüksekokulu idaresi ve Ordu Üniversitesi yönetimi: Ordu Ünirsitesi internet sitesinde ve Akkuş Meslek Yüksekokulu internet sitelerindeki iletişim adreslerine okulun açık adresini, telefon numralarını, fax numalarını yazınız. email adresi zaten yazılı olduğu için tekrarlamıyoruz.

Lütfen sitemiz aracılığı ile 2014_2015 eğitim öğretim yılı öğrenci okul kayıtlarının Akkuş Meslek Yüksekokulunda yapılacağını tüm Akkuşlulara ve ülkemiz insanlarına duyurun.

Lütfen Akkuş MYO internet sitesinde okulun, öğrencilerin, idarecilerin, akademik personelin, okulun yaptığı çalışmalarını, etkinliklerin fotoğraflarını yayınlarsanız seviniriz.

Okulun tanıtımını yapmazsanız okula öğrenci talebini nasıl karşılyacaksınız? Herhalde herkesin niyeti okulun tüm kontejanının dolu olmasıdır. Sanmıyoruz ki; okulun telefon numalarını yazmayarak, kayıtları Ünye'de yaparak, okula ait bir tane olsun fotoğraf yayınlamayarak okula ve Akkuşlulara vede okuyan öğrencilere sıkıntı verici bir art niyet olduğunu asla düşünmek istemiyoruz. Bu düşünce içinde olanlar varsa, okulun camlarından ve bahçesinden görünen Argan dağına lütfen sık sık baksınlar. Argan daha Akkuş'a yapılan haksızlıkları not almakla kalmıyor. Akıldan geçeneleri de Allah'ın izni ile not alıyordur herhalde.

Akkuşlu Esnaf kardeşilerim iş az, para kazanamıyoruz diye dertlenmenin bir faydası olmaz. Yapılacak iş neden iş olmadığı, geçen sene sanırım fark ettiniz. Akkuş MYO öğrenci kayıtları Ünye'da yapıldı. Ünye kazandı. Bu sene Akkuş'ta yapılır ise Akkuşlu esnaf kazanacak. Ama lütfen sizde kasada oturup gelsin para diye beklemeyin. Hangi esnaf gidip sordu Akkuş Meslek Yüksekokulu idaresine geçen sene Ünye'da yapılan Öğrenci kayıtları bu sene Akkuş'ta yapılcak mı diye? aldığı cevap Ünye olursa nedenini sordu mu? Benim bu işten karım Akkuş kalkınır ise sevinirim o kadar. Artı kar ise bu yazı hoşuna gitmeyenlerden bol bol kötü söz işitiriz hepsi o. Ama siz esnaf kardeşlerim siz para kazanırsınız. Aradaki fark sanırım anlaşıldı.

İhsan ÇAM

 

ÖSYS Tercih İşlemleri

7 Temmuz-17 Temmuz Tarihleri Arasında Yapılacaktır.

Akkuş MYO Geçen Sene

Kaç Puan İle Öğrenci Aldı.

Kontenjan Dolmadan

Akkuş MYO'nu Tercih Adiniz

Akkuş Meslek Yüksekokulu

 

Program Kodu      Program Adı      Öğrenim Süresi         Puan Türü        Genel Kontenjan                   2013-ÖSYS En Küçük Puan     2013 ÖSYS Yerleştirme Öncelikleri

 

  108350512         Bilgi Yönetimi                2                         YGS-6                     40                                200,77692                              – – – –

 

Not: Üstteki Bilgiler 2014 Yılı ÖSYS Tercih Klavuzundan Alınmıştır.

 

DUYURU
(7 Temmuz 2014)

2014-ÖSYS Tercih İşlemleri

2014-ÖSYS tercih işlemleri, 7 Temmuz 2014 tarihinde başlayacak ve 17 Temmuz 2014 tarihinde sona erecektir.

2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet yayımlanmıştır. Adayların tercih işlemi için 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında Merkezimizin internet adresinde yayımlanacak kılavuzu esas almaları gerekir. Ayrıca, bu tarihler arasında Merkezimizin internet sayfasında yer alabilecek duyuruları takip etmeleri gerekir.

 

Adaylar tercihlerini 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

 

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır.  Adayların tercihlerinin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmaları için ekranda “2014-ÖSYS Tercihleriniz “………..” tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeleri gerekmektedir.  Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklamalıdır.

 

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir.

 

Tercih işlemleri, 17 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. Adaylar, Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları bölümü (2 kısım halinde düzenlenmiştir.) mutlaka okumalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır. Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2013-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2013-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.

 

2014-ÖSYS adaylarına ve kamuoyuna duyurulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI

    

2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu 7 Temmuz 2014 (02.07.2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu kararları ve Üniversitelerin düzeltme/değişiklik talepleri doğrultusunda güncellenmiştir.)

2014 ÖSYS KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar